I po „przesłuchaniu”.

Zapewne wielu czytelników Nad Świdrem oglądało debatę prezydencką. Jak wiadomo gdzie dwie głowy tam trzy opinie, zatem każdy z nas ma swoje zdanie na temat kandydatów, ich poglądów jak również samej debaty. Moje zdanie jest bardzo podobne do zdania naczelnego kowboja RP. Dla mnie to nie była debata. Moim, nic nie znaczącym zdaniem, było to przesłuchanie kandydatów na nowego rezydenta pomieszczeń przy Krakowskim Przedmieściu w stolicy. Debatę prowadzili Tusk z Kaczyńskim w 2007 roku. Kto nie pamieta napewno znajdzie w odmętach internetu. Niestety media zmieniły formułę debaty pozostawiając starą nazwę. Nie wiem czy stało się tak za sprawą środowisk kandydatów czy też nie. Zostawmy to.

Dziś natomiast jedna z komercyjnych stacji skierowała propozycję do TVP o wspólne zorganizowanie debaty. Wspólne, tzn przez 3 gigantów telewizyjnych. Jeśli dojdzie to do skutku to mam nadzieję, iż będzie to bliżej debaty niż przsłuchania, jakie ostatnio widzieliśmy.

W przeciwieństwie do wspomnianego wcześniej WC ja zapamiętałem jednego kandydata. Jest nim Marek Jakubiak, który moim zdaniem wie czego chce. Pozostał mi również w pamięci „kuksaniec” obecnego prezydenta przekazany Robertowi Biedroniowi. W głowę zachodzę czemu to miało służyć. Jak grzebiesz kijem w bagnie to się możesz ubrudzić. Dlatego szkoda że obecny prezydent nie zapadł mi w pamięci. Jest już na tym stanowisku i powinien pokazać powagę tego urzędu, czego (jak dla mnie) nie uczynił. Trudno. W życiu i tak bywa.

Tak też doszliśmy do końca debaty. Nie będę się skupiał na wypowiedziach poszczególnych kandydatów, gdyż każdy zainteresowany ma już wyrobiony swój pogląd na każdego z nich. Po debacie okazało się iż sonda stworzona przez tvp podobno została zaatakowana przez boot-y. Zakładam iż to prawda. Jednocześnie do głowy przychodzi mi kilka pytań. Podstawowym jest: kto i w jakim celu? Czy to za sprawą sztabu wyborczego obecnego prezydenta, aby wygrany w sondzie kandydat „spoczął na laurach” pod sam koniec wyścigu? A może to sztab wyborczy opozycyjnego kandydata miał zamiar zdołować Andrzeja Dudę? Takie słupki nie dają nic. Przykład mieliśmy w 2015 roku. Chyba każdy pamięta stwierdzenia o zakonnicy na pasach. Wtedy „Jądrek” wygrał z Bronkiem ortografem.

Moim zdaniem boot-y te zmobilizują tych, którzy w wyborach nie mieli zamiaru brać udziału. Na czyją stronę będzie ta mobilizacja dowiemy się po ogłoszeniu wyników.

Osobiście do chwili obecnej nie mam konkretnego kandydata. Co prawda zapamiętałem Jakubiaka i wiem że przegra, ale nie wiem czy to na niego oddam głos i czy w ogóle oddam głos. W ostatnich wyborach głos mój dostał Kukiz a w II turze nie brałem udziału (i tu opinia komentującego moją skromną osobę poszła psu pod ogon). Przepraszam za tamten głos. Dziś wiem że to błąd. Kto z nas nie popełnia błędów? Wtedy nie chciałem wybierać między większym lub mniejszym złem. Zawsze byłoby to zło w mojej opinii.

Jedno o co mogę prosić: wybierajcie mądrze. Nie głosujcie przeciwko jednemu oddając głos na drugiego. Oddajcie głos za a nie przeciw.

Spokojnego wyboru życzę.

2
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
J-23
Gość
J-23

Trochę krytyki, ostrych słów od władka i artykuły, felietony stają się chociaż czytelne.
Jeżeli bezpośrednio odnieść się do artykułu- DEBATA- to przypomina mi sytuację „kampanii wyborczej” i głosowanie u Nas na burmistrza. Jeden z kandydatów przedstawił moim zdaniem dobry program, zaprezentował go, nie bał się rozmowy z Nami a i tak Stoczek go kolokwialnie mówiąc olał. Dlaczego? bo jak to mówiło wielu moich sąsiadów, znajomych cytuję ” dobry kandydat, ale przegra, bo na Niego nie będą głosować, szkoda więc i mojego głosu”. Właśnie tak samo myślisz autorze tego artykułu!!!!! Głosuj na tego na kogo podpowiada Ci sumienie, a będziesz ZWYCIĘZCĄ.

viola
Gość
viola

Piękne przesłanie do wyborców „Głosuj na tego na kogo podpowiada Ci sumienie, a będziesz ZWYCIĘZCĄ.” Szkoda, że 2 lata temu postąpiłam inaczej.