Nowa inwestycja budzi kontrowersje. Szansa czy zagrożenie?

Wszystko na to wskazuje, że już wkrótce na terenie miasta Stoczek Łukowski powstanie duży zakład uboju i przetwórstwa indyka. Inwestor Zakład Drobiarski w Stasinie Sp. z o.o. warunkowo* wygrał przetarg na zakup działki od miasta przy ulicy Dwernickiego, na których ma powstać zakład. Dla miejskiego budżetu to z pewnością doskonała wiadomość. Nie dość, że miasto sprzedało po bardzo korzystnej cenie grunty, to perspektywa stałego dochodu w postaci podatków jawi się bardzo interesująco. Dodatkowo mieszkańcy będą mogli znaleźć nowe miejsce pracy na miejscu. Dla tych powodów Burmistrz Marcin Sentkiewicz osobiście wspiera działania inwestora.

Wydawałoby się, że powstanie nowego zakładu ma same plusy, byłoby tak, gdyby nie jedno ale: SMRÓD.

Ubój żywych zwierząt i ich przetwórstwo, (pomimo nowoczesnych technologii) nie daje gwarancji, że w promieniu 1,5 kilometra od zakładu nie spadnie wyraźnie jakość życia mieszkańców. Na nieprzyjemny zapach narażone mogą być szkoły i osiedle domów jednorodzinnych. Na ulicach miasta należy się spodziewać transportów zwierząt, za którymi również ciągnie się fetor. Wspomniane ciężarówki, będą również jeździć ulicą Dwernickiego przy szkole i przedszkolu. Tu jednak organizację ruchu można w ten sposób wprowadzić, aby ryzyko wypadku było jak najmniejsze. Podobnie z naszą wysłużoną oczyszczalnią ścieków, ale jej remont i tak jest w najbliższym czasie nieunikniony.

Trudno się zatem dziwić, że planowana inwestycja budzi sprzeciw części mieszkańców. O swoich wątpliwościach piszą na facebooku, a na tablicy ogłoszeń ukazało się takie ogłoszenie:

Czy ubojnia indyków powinna powstać w Stoczku?
  • Dodaj swoją odpowiedź

*ostateczna sprzedaż uzależniona jest od tego, czy inwestor nabędzie sąsiednią działkę

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o