50 powyżej 50

kobiałki prędkośc

Ponad pięćdziesięciu kierowców zostało ukaranych w miniony weekend mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości. Siedmiu przekroczyło dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, w tym sześciu z nich straciło prawo jazdy. To efekty pracy policjantów z łukowskiej drogówki, między innymi w miejscach zaznaczonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W miniony weekend policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali prędkość aut poruszających się po drogach, między innymi w miejscowościach gdzie według informacji naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa kierujący pojazdami przekraczają dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość.

Ponad pięćdziesięciu kierujących pojazdami jechało w obszarze zabudowanym z prędkością znacznie przekraczającą 50 km/h. Każdy z kierowców, który naruszył przepisy został ukarany mandatem, a jego „konto” wzbogaciło się o punkty karne. Dodatkowo, siedmiu z nich przekroczyło dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, w tym sześciu już stracił prawo jazdy. Zatrzymane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami kierowcy odzyskają za trzy miesiące. Wśród kontrolowanych kierowców niechlubnym rekordzistą był 40-latek z gminy Wola Mysłowska, który w Starych Kobiałkach jadąc volkswagenem z prędkością 122 km/h wyprzedzał „na podwójnej linii ciągłej” i na przejściu dla pieszych. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie miał ze sobą dokumentu prawa jazdy. W tym przypadku Starosta wyda decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy, nadając jej rygor natychmiastowej wykonalności oraz zobowiązującą kierującego do zwrotu tego dokumentu. Wkrótce sprawa 40-latka trafi do Sądu, gdzie odpowie za popełnione wykroczenia. Grozi mu wysoka grzywna.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

M.J.

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o