Ruszyła budowa ulicy Polnej

Usuwanie słupów na ulicy Polnej

[pullquote]Nie chciałbym rozbudzać nadziei, ale w tym roku jest duża szansa, że uda nam się położyć nawierzchnię asfaltową na ulicy Wilcza Wola. Ireneusz Szczepanik Burmistrz Miasta[/pullquote]Kilka dni temu ruszyła budowa ulicy Polnej w Stoczku Łukowskim. W zasadzie jest to kontynuacja wcześniejszej inwestycji, kolejna jej część. W tym roku Miasto planuje wykonanie 110 mb ulicy, będzie to 660 m2  betonu i 220 mb krawężnika. Jezdnia póki co będzie wykonana z 15 cm betonu, i nie będzie łączyła się jeszcze z ulicą Szkolną.

Inwestycja wiąże się z koniecznością wykonania nowego przyłącza elektrycznego, wszyscy którzy tą ulicę znają, wiedzą, że na środku był ustawiony słup sieci elektrycznej. Koszt usunięcia i położenia nowej instalacji to kwota 38 tysięcy złotych, własnie za taką cenę podjęła się tego firma Elmer Stefan Kuchar.

Samą budową nowej ulicy zajmie się stoczkowski Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej, który wykona prace za kwotę 66 tysięcy złotych.

Całość inwestycji opiewa na kwotę 107,700 złotych. 50 tysięcy wyłożył Urząd Marszałkowski a resztę pokrywa miasto, które jak mówił Burmistrz spodziewało się nieco wyższej dotacji.

W przyszłym roku planowane jest kompleksowe wykończenie ulicy wraz z chodnikami, od bloków przy ul Witosa do szkoły.

 

3
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
?????
Gość
?????

ABC o czym mówisz?

abc
Gość
abc

wszystko wszystkim tylko dlaczego na wjeździe od ulicy Sienkiewicza postawili znak zakaz ruchu w obu kierunkach ? dzięki pracownikom MZGK mieszkańcy codziennie łamią prawo próbując dojechać do własnych posesji.

8989
Gość
8989

w końcu