Jest ciężko, ale dadzą radę!

Ryszard Wałachowski
Już w piątek na Hali Zespołu Szkół rozpocznie się duża sportowa impreza o zasięgu ogólnopolski w zapasach. O przygotowaniach i o samym wydarzeniu opowiedział nam Ryszard Wałachowski. Trener, dzięki któremu możemy chwalić się się naszymi zapaśnikami, sprawny organizator i człowiek orkiestra.

Dlaczego impreza która rozpoczyna się w piątek jest taka ważna?

-Jest ważna bo takich imprez w gronie młodzików/ młodziczek jest tylko 4 w Polsce. Dwie imprezy po wschodniej stronie Polski / Chełm i Stoczek Łukowski / i dwie po zachodniej stronie Krotoszyn i Milicz. Żeby GKS Armaty mogły organizować zawody musiały pokonać np Radom…

Zasięg jest ogólnopolski, trudno zorganizować takie zawody?

-Logistycznie jest ciężko , bo nie ma zaplecza noclegowego. Trochę się temu dziwię , bo miasto według mnie powinno iść w turystykę i powinno być sporo kwater agroturystycznych. Oprócz ośrodka na Izydorach i kilku miejsc w Zajeździe Rosa nie ma nic. Musimy wysyłać kluby na nocleg w Żelechowie w internacie.

Na czym polega formuła, jakie kluby biorą udział?

-Zawody są w grupie wiekowej młodzik 12-14 lat. W przyszłości jako klub GKS Armaty Stoczek Łukowski chcielibyśmy robić i zawody w starszej grupie wiekowej. Niestety bez zaplecza noclegowego nie ma na to szans , w tej imprezie bierze udział 30 klubów z całej Polski. Oczywiście na imprezę (Hala ZS) zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i gminy Stoczek Łukowski… Wstęp jest bezpłatny.

Ile osób jest zaangażowanych w organizację imprezy?

-W organizacje imprezy są zaproszeni i biorą w tym udział , pracownicy Urzędu Gminy , członkowie klubu , jednostki podległe pod Urząd czyli ZAZ ,pracownicy GBP Stare Kobiałki. Zaangażowane są również  Szkoły, ale tez organizacje społeczne np: Kalejdoskop Jedlanka oraz starsi zawodnicy i zawodniczki / juniorki , kadetki. Wszystkim mam zależy, żeby impreza była jak najlepsza i żeby wszyscy uczestnicy mieli jak najlepsze wspomnienia i przyjechali za rok

Jakie oczekiwania w stosunku do naszych zawodników, kto ma największe szanse?

– Szanse ma każdy kto startuje, ale my liczymy na Urszulę Piotrowską / brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Młodziczek/ , Karolinę Gryczon i Gabrielę Lewandowską. To liderki grupy młodziczek, ale nie bez szans są  Julia Smolińska , Aneta Buczyńska i Monika Białach.

Trzymamy kciuki za wszystkie zawodniczki, dziękuje za rozmową i życzę powodzenia.

1
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trener
Gość
trener

zapraszamy wszystkich !!!!!!!!!!!!!