
Za chwilę rozpocznie się IV sesja Rady Gminy. Strona odświeża się co 45 sekund automatycznie
Przewodniczący zakończył sesję.
Głos z galery mieszkanki gminy z pytaniem czy będzie w Jedlance wybudowana świetlica.
Wymiana uprzejmości pomiędzy Bernardem Pyrą a Dorota Traczyk.
Radny Bernard Pyra mówi że, „chciałoby się więcej”. Zwraca on uwagę, żeby nie robić zazdrości i na fakt trudnego terenu z jakiego pochodzi.
Wolne wnioski. Dorota Traczyk zgłosiła prośbę o załączanie do materiałów na sesje stenogramów z poprzedniej sesji. Agnieszka Bieniek zwróciła uwagę, że materiały docierają za późno i radni nie mają wystarczająco czasu zapoznać się z nimi.
Kolejna uchwały zostały przyjęta jednogłośnie i bez dyskusji.
Przewodniczący wznowił obrady.
Przerwa 10 minut.
Uchwały budżetowe zostały przyjęte jednogłośnie.
Radna Dorota Traczyk zaapelowała do radnych o umiar i rozsądek jesli chodzi o oczekiwania dotyczące inwestycji. Witold Dadacz skwitował te słowa: jest mi bardzo przykro wysłuchiwać takiej opinii.
Radna Agnieszki Bieniek złożyła na ręce wójta podpisy mieszkańców Jedlanki i Chrust dotyczące prośby o budowę chodników.
Komisje pozytywnie budżecie, choć Radny Trendak wskazał na pewne rozbieżności.
Przez najbliższe pięć lat największe zadania są związane z budowami dróg a także budową i remontami świetlic.
Fundusz sołecki to 640 tysięcy. Ponad 30 zadań.
Gmina zamyka listę chętnych na kolektory.
Na tę chwilę powiat łukowski nie ma ani złotówki na inwestycje drogowe- mówi wójt.
Kanalizacja jest już finalizowana, pozostały odbiory techniczne.
Wójt mówi dużo, ale wygląda na to, że gmina może mieć spory problem na polu oświatowym. Będą nieduże inwestycje związane z przygotowaniem budynków szkół w Szyszkach i Starej Prawdzie jeśli chodzi o dostosowanie budynków do potrze najmłodszych dzieci przedszkolnych. Ma być również remont szkoły w Jedlance.
Największe zagrożenie dla budżetu to kończąca się reforma oświatowych. Ubędzie 220 godzin co oznacza, że z pracą pożegna się nawet 12 nauczycieli. Nie wiadomo jak pedagodzy zachowają się w chwili kiedy do końca maja dyrektorzy szkół przedstawią nowe arkusze.
Teraz Wójt mówi o nowym budżecie gminy. Wyjaśnia, że nowy budżet jest planowany na kilka lat w przód. Największą część to oświata. Gmina dostaje około 7 milionów subwencji, a wydaje 13 milionów.
„Szpital nie ma lekarzy”
Samorządy powiatu łukowskiego mają czas do 22 lutego aby zająć stanowisko dotyczące pomocy powiatowi jeśli chodzi o służbę zdrowia. Póki co pozytywnie do prośby starostwa odniosły się samorządy miasta i gminy Stoczek Łukowski.
Wójt Marek Czub opowiada o spotkaniu u Starosty Dariusza Szustka, przekazuje informację, że szpital łukowski ma duże problemy. Chodzi o brak obsady lekarskiej. Wójt wskazuje, że to problem ogólnopolski.
Przewodniczący Rady Gminy Witold Dadacz otworzył obrady.
13 radnych obecnych, więc uchwały będą prawomocne.
Więc uzupełniam historię, bo w twoim streszczeniu a zwłaszcza w wypowiedzi mecenasa tego NIE MA!!! Od razu poprawię swój błąd…
„Jestem gotów usiąść do rozmów choćby dziś.” - to chyba coś nowego po X-latach?
Tekst to streszczenie 1/1 wypowiedzi mecenasa Wójcickiego, więc może lepiej niech tak zostanie. Można zawsze dopowiedzieć w komentarzach ;)
Marcinie, a może tak dodać w tym Twoim zapisie historii rok 2000 kiedy to doszło do ugody między stronami?
Dobrze.