Sesja Rady Gminy na żywo (relacja)

flagi sesja

Za chwilę rozpocznie się IV sesja Rady Gminy. Strona odświeża się co 45 sekund automatycznie

Przewodniczący zakończył sesję.

Głos z galery mieszkanki gminy z pytaniem czy będzie w Jedlance wybudowana świetlica.

Wymiana uprzejmości pomiędzy Bernardem Pyrą a Dorota Traczyk.

Radny Bernard Pyra mówi że, „chciałoby się więcej”. Zwraca on uwagę, żeby nie robić zazdrości i na fakt trudnego terenu z jakiego pochodzi.

Wolne wnioski. Dorota Traczyk zgłosiła prośbę o załączanie do materiałów na sesje stenogramów z poprzedniej sesji. Agnieszka Bieniek zwróciła uwagę, że materiały docierają za późno i radni nie mają wystarczająco czasu zapoznać się z nimi.

Kolejna uchwały zostały przyjęta jednogłośnie i bez dyskusji.

Przewodniczący wznowił obrady.

Przerwa 10 minut.

Uchwały budżetowe zostały przyjęte jednogłośnie.

Radna Dorota Traczyk zaapelowała do radnych o umiar i rozsądek jesli chodzi o oczekiwania dotyczące inwestycji. Witold Dadacz skwitował te słowa: jest mi bardzo przykro wysłuchiwać takiej opinii.

Radna Agnieszki Bieniek złożyła na ręce wójta podpisy mieszkańców Jedlanki i Chrust dotyczące prośby o budowę chodników.

Komisje pozytywnie budżecie, choć Radny Trendak wskazał na pewne rozbieżności.

Przez najbliższe pięć lat największe zadania są związane z budowami dróg a także budową i remontami świetlic.

Fundusz sołecki to 640 tysięcy. Ponad 30 zadań.

Gmina zamyka listę chętnych na kolektory.

Na tę chwilę powiat łukowski nie ma ani złotówki na inwestycje drogowe- mówi wójt.

Kanalizacja jest już finalizowana, pozostały odbiory techniczne.

Wójt mówi dużo, ale wygląda na to, że gmina może mieć spory problem na polu oświatowym. Będą nieduże inwestycje związane z przygotowaniem budynków szkół w Szyszkach i Starej Prawdzie jeśli chodzi o dostosowanie budynków do potrze najmłodszych dzieci przedszkolnych. Ma być również remont szkoły w Jedlance.

Największe zagrożenie dla budżetu to kończąca się reforma oświatowych. Ubędzie 220 godzin co oznacza, że z pracą pożegna się nawet 12 nauczycieli. Nie wiadomo jak pedagodzy zachowają się w chwili kiedy do końca maja dyrektorzy szkół przedstawią nowe arkusze.

Teraz Wójt mówi o nowym budżecie gminy. Wyjaśnia, że nowy budżet jest planowany na kilka lat w przód. Największą część to oświata. Gmina dostaje około 7 milionów subwencji, a wydaje 13 milionów.

„Szpital nie ma lekarzy”

Samorządy powiatu łukowskiego mają czas do 22 lutego aby zająć stanowisko dotyczące pomocy powiatowi jeśli chodzi o służbę zdrowia. Póki co pozytywnie do prośby starostwa odniosły się samorządy miasta i gminy Stoczek Łukowski.

Wójt Marek Czub opowiada o spotkaniu u Starosty Dariusza Szustka, przekazuje informację, że szpital łukowski ma duże problemy. Chodzi o brak obsady lekarskiej. Wójt wskazuje, że to problem ogólnopolski.

Przewodniczący Rady Gminy Witold Dadacz otworzył obrady.

13 radnych obecnych, więc uchwały będą prawomocne.

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o