Zima zaskoczyła drogowców

drogowcy, zima, zaskoczenien

„Jest zima to musi być zimno”, to już kultowe powiedzenie pochodzi z filmu „Miś” i idealnie obrazuje absurdy Polski Ludowej. Bo przecież, każdy wie, że w listopadzie  pogoda  nikogo nie rozpieszcza, często są mrozy i często śniegi. Tym niemniej, jeśli mówi się, że w zimie musi być zimno, to tak samo można powiedzieć o drogowcach, którzy mają za zadanie drogi odśnieżać. Wiedzą o tym drogowcy, wiedzą o tym wszyscy nawet i pogodna,  ale pogodzie zawsze uda się tych pierwszych zaskoczyć. Ot, i taka logika…

Taka sytuacja miała miejsce dzisiejszego poranka, każdy kto rano musiał wyjechać samochodem napotykał na zaspy śnieżne. Niektóre odśnieżarki na  drogi wyjechały dopiero przed godziną dziewiątą. 

Oprócz odśnieżania dróg właściciele posesji muszą odśnieżać również chodniki. Na myśl od razu przychodzi ta scena z Podhala: 

 

Na drogach również za sprawą mokrego śniegu leży wiele gałęzi, drzew i konarów:

droga zawalona gałęziami

Jeśli ktoś ma swoje przemyślenia do pracy drogowców i służb, te dobre i te złe, zapraszamy do dzielenia się swoją opinią w komentarzach, bądź na adres: redakcja@nadswidrem.pl

2
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Z daleka
Gość
Z daleka

W „Misiu” była mowa o nowej świeckiej tradycji.

ja1
Gość
ja1

zima zaskoczyła drogowców ” stara świecka tradycja ” – tez z MIŚia