Uwaga na czad!!!

osp czad
Zdjęcie dzięki uprzejmości OSP Stoczek

Okres zimowy to okres kiedy zagrożenie z powodu zatrucia czadem występuje częściej. Palimy w piecach centralnego ogrzewania, które nie zawsze spełniają wymogi bezpieczeństwa. Nic dziwnego, że w ostatnim czasie strażacy z OSP Stoczek Łukowski mają więcej pracy.

Wczoraj jednostka została wezwana do domu jednorodzinnego w Wólce Ciechomskiej, po przybyciu na miejsce okazało się, że jedna osoba została przewieziona karetką pogotowia do szpitala. W czasie kontroli pomieszczeń, czujnik wskazał aż 120 ppm. Mieszkanie przewietrzono.

Nadchodzi kolejna faza mrozów, a zima jeszcze nie powiedziała ostatniego sowa. Dlatego warto zrobić przegląd instalacji grzewczych, warto również zakupić czujnik, który nas ostrzeże przed czadem…

 

Ostatnie komentarze

  1. Więc uzupełniam historię, bo w twoim streszczeniu a zwłaszcza w wypowiedzi mecenasa tego NIE MA!!! Od razu poprawię swój błąd…

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najwięcej głosów
Kosiorek
Kosiorek
9 lata temu

19 lutego godz. 12- Walne Zebranie OSP. Zachęcam do uczęstnictwa- tym bardziej, że ma być „ciekawie”- tak słyszałem. czy ktoś wie więcej?