Trwa coroczna kolęda

kolęda

Jak co roku po Świętach Bożego narodzenia rozpoczęła się kolęda w naszej parafii. Ksiądz Proboszcz Stanisław Bieńko, a także wikariusze odwiedzają wiernych w ich domach. 

Najczęściej do kolędy przygotowuje się stół z krzyżem i świecami, a także z wodą święconą i kropidłem. Przy okazji kolędy parafianie mogą złożyć dobrowolną ofiarę na rzecz wspólnoty parafialnej. Niekiedy praktykuje się poczęstunek lub wspólny posiłek.

Wizyty są dla księży są określone prawem kanonicznym:

Pragnąc dobrze wypełnić funkcję pasterza, proboszcz powinien starać się poznawać wiernych powierzonych jego pieczy. Winien zatem nawiedzać rodziny, uczestnicząc w troskach wiernych, zwłaszcza w niepokojach i smutku, oraz umacniając ich w Panu, jak również – jeśli w czymś nie domagają – roztropnie ich korygując.

Dla tych którzy nie przyjęli jeszcze księdza, poniżej przedstawiamy plan wizyt na bieżący tydzień:

środa 4 stycznia 2017r.
godz. 9.00 – Kienkówka – 3 księży
godz. 15.00 – ul. Wyzwolenia i Partyzantów – 3 księży
czwartek 5 stycznia 2017r.
godz. 9.00 – Turzec – 2 księży, Wiśniówka i Huta Łukacz – 1 ksiądz
godz. 15.00 – ul. Piłsudskiego – 3 księży
Sobota 7.01.2017r.
godz. 9.00 – Stare Kobiałki – 5 księży
godz. 15.00 – ul. Świętochowskiego z blokiem – 2 księży; 1-maja, Poprzeczna i Przechodnia – 1 ksiądz

 

Ostatnie komentarze

  1. Więc uzupełniam historię, bo w twoim streszczeniu a zwłaszcza w wypowiedzi mecenasa tego NIE MA!!! Od razu poprawię swój błąd…

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 Komentarze
Najnowsze
Najstarsze Najwięcej głosów