SZYBKI I NIEZAWODNY INTERNET ŚWIATŁOWODOWY W NASZEJ GMINIE

Internet jest nieodłączną częścią naszego życia. Każdy z nas korzysta z niego na co dzień. Ile razy spotkaliśmy się z sytuacją, kiedy zawiesił się nasz ulubiony serial, w kluczowym momencie zacięła nam się gra, albo nie mogliśmy wykonać przelewu bo strona zbyt wolno się ładowała. Wiemy, że dziś koniecznością jest szybki i niezawodny Internet, z którego możemy skorzystać zawsze, niezależnie od liczby osób z niego korzystających, czy warunków atmosferycznych.

Prowadzone są prace w ramach Projektu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W tym roku planowana jest budowa sieci światłowodowej w powiecie łukowskim oraz puławskim.

Czym jest światłowód?

Internet światłowodowy w ostatnim czasie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wynika to z faktu, że jest on dostępny na coraz większą skalę, a jego zasięg stale rośnie. Światłowód to po prostu przewód wykonany z włókna szklanego i tworzyw sztucznych. Pozwala przesyłać pliki z prędkością światła bez zakłóceń charakterystycznych dla kabli  miedzianych. Na jego działanie nie wpływa burza, śnieg czy obfite opady deszczu. Internet światłowodowy jest dużo szybszy niż Internet radiowy czy LTE. Jego szybkość najczęściej osiąga od 300 Mb/s do nawet 1Gb/s. w zależności od wybranego pakietu u dostawcy usług. Przesyłanie danych jest błyskawiczne i niezakłócone. Dzięki temu możesz bez problemu korzystać z wielu usług i aplikacji jednocześnie, nie martwiąc się, że Twój Internet zwolni lub się zawiesi.

Otwarta sieć – wiele możliwości

Sieci światłowodowe budowane w powiecie, którymi zarządza Fiberhost, są sieciami otwartymi. Oznacza to, że usługi mogą świadczyć na nich różni dostawcy usług, zarówno ogólnopolscy, jak i lokalni. Dzięki temu, możesz skorzystać z oferty dowolnego operatora, który będzie świadczyć usługi w wybranej lokalizacji.

Jeśli chcesz wiedzieć, czy ten projekt obejmie także Twój dom lub na jakim etapie jest budowa sieci, wystarczy, że wejdziesz na stronę www.fiberhost.com i w zakładce „Sprawdź zasięg” wpiszesz interesujący Cię adres.

1
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zniesmaczony
Gość
Zniesmaczony

Szkoda, że nie w centrum Stoczka. Ciekawe, czy kiedykolwiek w ogóle będzie?