Strajk w pełni, a Prezes ma mieć wyjazd do… sanatorium?

znp

Trudne chwile przeżywają strajkujący w naszym regionie nauczyciele. Walcząc o wyższe zarobki narażają się na krytykę dużej części naszej społeczności. Krytyka nadchodzi z różnych stron, i powoli (przynajmniej dla części strajkujących) staje się trudna do zniesienia.

Strajkujący narzekają na brak wsparcie ze strony lokalnych władz związku. Konkretnie chodzi o Prezesa Waldemara Kędzierskiego, który według nauczycieli, nie odwiedza ich i nie wspiera. Do tego gruchnęła wiadomość, że w czwartek ma on wyjechać na długo wyczekiwany pobyt w sanatorium, na który czekał dwa lata. Ale ta informacja nie jest potwierdzona. Być może również, nie będzie to miało istotnego znaczenia, bowiem rozmowy przy RDS w Warszawie ciągle trwają i w każdej chwili mogą się zakończyć pomyślnie dla strajkujących.

Niektórzy członkowie ZNP mówią o tym, że na najbliższych wyborach władz, które mają być w maju, może zostać wybrany nowy prezes…

Ostatnie komentarze

  1. Więc uzupełniam historię, bo w twoim streszczeniu a zwłaszcza w wypowiedzi mecenasa tego NIE MA!!! Od razu poprawię swój błąd…

Subskrybuj
Powiadom o
guest

77 Komentarze
Najnowsze
Najstarsze Najwięcej głosów
Nauczycielka
Nauczycielka
7 lata temu

„(…) odetchnij popatrz
spadają z obłoków
wielkie nieszczęścia potrzebne do szczęścia
a od zwykłych rzeczy naucz się spokoju (…)”
Jan Twardowski
Z tym przemyśleniem poety przesyłam na Święta Wielkanocne życzenia refleksji nad rzeczywistością, w której żyjemy, a także radości z odkrywania mądrości i piękna, jakie nas otaczają.

Zdrowych oraz pełnych szczęścia i radości Świąt Wielkanocnych. Niech ten czas da możliwość wyciszenia i zastanowienia.

Nauczycielka

Aga
Aga
7 lata temu
Odpowiedź do  Nauczycielka

Piękne i mądre…

Wodzirej
Wodzirej
7 lata temu

A może nasze brlfery pokusiły by się o jakiś wielkanocny protest song? xD buahaha chetnie obejrze xD macie jakieś propozycje dla nich?

Daniel
Daniel
7 lata temu
Odpowiedź do  Wodzirej

money money money

Tracz
Tracz
7 lata temu
Odpowiedź do  Daniel

Ta sama piosenka, którą śpiewa twój ksiądz Danielu.

Strapiony
Strapiony
7 lata temu
Odpowiedź do  Tracz

A dlaczego to Daniel tak nienawidzi nauczycieli i skąpi im grosza, chcąc nawet wdowi oddać księżom? Czyżby nauczyciele obojętni na zalety jego ciała i ducha poskąpili mu cyfry sześć a szafowali cyfrą jeden w dzienniczku a księża przeciwnie do cyfry sześć nałożyli dziewięć i Danielowi zrobili nie tylko pranie mózgu ale i odwrotnej strony ciała. Nie wstydź się Danielu, powiedz nam, pomożemy Tobie.

Dzień dobry, Jolka jestem
Dzień dobry, Jolka jestem
7 lata temu

Kogo Oni Ciągle Hejtują Atakują Masakra….

Odpowiadam Jolce
Odpowiadam Jolce
7 lata temu

Nauczycieli

Kramek
Kramek
7 lata temu

Hejtują nierobów z budżetówki zatrudnionych w szkołach. Wystarczyło odwołać się do ich najniższych instynktów, pazerności. I już figuranci realizują program „otwartego dialogu” zakładający zatrzymanie państwa, punkt po punkcie. Ten schemat sprawdził się na Ukrainie zapędzając ja na krawędź, więc dlaczego miałby się nie sprawdzić w Polandi? Przecież pazerność taka sama, i u ukraińców i u polaczków.

Do Kramka
Do Kramka
7 lata temu
Odpowiedź do  Kramek

„Otwarty dialog”, to robienie z nauczycieli idiotów, bo ludzie nie wiedzą, że rzekoma podwyżka, to tak naprawdę obniżka stawki za godzinę. Ludzie nie wiedzą, że zanim doszło do strajku nauczyciele nie byli dopuszczeni do głosu, wbrew zebranym podpisom nie dopuszczono do referendum. Nauczyciele pisali tysiące pism, które pozostawały bez odpowiedzi. Jednym słowem nauczyciele usiłowali na drodze pokojowej pokazać niedociągnięcia reformy. Ludzie widzą tylko oszalałych terrorystów, a nie nauczycieli, którzy mają już dość tej szopki, która się w Polsce zwie edukacją…

prezes
prezes
7 lata temu

TACY INTELIGENTNI TACY WYKSZTAŁCENI ALE JAK DALIŚCIE SIĘ WKRĘCIĆ W TEN STRAJK
PRZECIEŻ TO MOŻNA WSZYSTKO PO CICHU BEZ PROBLEMÓW ROZWIĄZAĆ
ALE PO CO -po- CHCE SZOŁ I MA A Z WAS DRODZY SOROWIE!!!!!
ZROBILI AKTORÓW DO SWOJEGO KABARECIKU…
wesołych świąt

andrzej
andrzej
7 lata temu

Klasyka sporu zbiorowego hahaha jesteście już skłóceni ze wszystkimi teraz pora złapać się za łby między sobą a jestem pewny że to nastąpi….