Sesja Rady Miasta NA ŻYWO

Zapraszamy do relacji tekstowej na żywo z sesji Rady Miasta. Strona odświeża się automatycznie co 45 sekund.

Przewodniczący zamknął obrady.

Burmistrz mówi, że sprawa schodów nieco „umknęła”. Wskazywał również, że miasto pieniędzy nie ma aż tyle. Będzie jednak starał się powoli realizować wszystkie potrzebne inwestycje i prace.

Radny Janusz Rosa wnosi o umieszczenie wiaty przystankowej na ulicy Partyzantów przy wiadukcie, oraz budowy chodnika na tej ulicy.

Radny Krzysztof Pazura wskazuje na kiepski stan schodów do Zespołu Szkół.

Wolne wnioski, radna Ewa Mokicka zgłasza wniosek o sprawdzenie studzienek burzowych i sprzątanie kamyków i piasku po burzy. Chwali również burmistrza za wygląd skwerku. Radny Andrzej Wątroba również dziękuje burmistrzowi za sprawne poprawienie wjazdów do posesji na ulicy Partyzantów.

Wnioski komisji stałych: przycinanie gałęzi, i solary i naprawa chodnika przy stadionie.

Kolejne punkty zostają przyjęte.

Ze zmianą budżetu też nie powinno być problemu.

Teraz zmiany w Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta. Sprawa formalna, więc bez emocji.

Formalnie, jeden głos wstrzymujący. Pan Janusz Rosa wskazał, że mieszkaniec miasta mijał się z prawdą twierdząc, że istnieje już na terenie powiatu podobne rozwiązanie.

Sprawa się wydaje prosta, „pieniędzy nie ma i nie będzie”, skoro już cytujemy dziś polityków krajowego formatu.

Wracamy na obrady. Kolejna uchwała dotycząca ponadnormatywnego czasu pracy Policji.

Teraz przerwa w obradach.

Wygląda na to, że wszystkie propozycje unormowania sprzedaży alkoholu i imprez masowych zostaną przez Radę Miasta odrzucone.

Kolejna uchwała mieszkańca miasta, dotyczącego zmian dotyczących sprzedaży alkoholu w pobliżu miejsc chronionych ( kościół, szkoła, przedszkola) została odrzucona.

Burmistrz mówi, że więcej kłopotu ma miasto wtedy, kiedy nie ma żadnej imprezy miejskie. Wskazuje, że więcej szkód dzieje się nocą przy skwerze miejskim.

Regulaminu nie będzie. Burmistrz komentuje, że jeśli rada by przyjęła regulamin to narobiłaby sobie kłopotu.

Pierwsza uchwała dotycząca regulaminu imprez publicznych o charakterze rozrywkowym jest przygotowana negatywnie.

Dwóch radnych wstrzymało się od głosu w czasie głosowania nad pomocą dla powiatu.

Burmistrz mówi teraz o trudnej sytuację łukowskiego szpitala. Wskazuje, że w szpitalnej kasie brakować może nawet 2 miliony.

Burmistrz mówi, że zostały złożone dokumenty dotyczące stworzenia na terenie miasta posterunku Państwowej Straży Pożarnej.

Radny Piotr Rosa dopytuje o Pomoc Nocną i Świąteczną. Burmistrz odpowiedział, że ze względu na brak pomocy innych gmin i braku pieniędzy, pomoc zostanie zamknięta.

Teraz uchwała dotycząca pomocy Powiatowi Łukowskiemu na zakup samochodu ratownictwa medycznego. Miasto przekaże 7 tysięcy.

Teraz radni będą uchwalali nowy regulamin dotyczący dostaw wody i odprowadzania ścieków. Poprzedni przyjęty w marcu był tak daleki od tego czego oczekiwały „Wody Polskie, że urzędnicy postanowili przyjąć w całości nowy. Za dużo poprawek było.

Teraz radni głosują nad sprzedażą nieruchomości. Wszyscy za.

Absolutorium zostało udzielone jednogłośnie, ale w tym miejscu warto przypomnieć słynne już powiedzenie Jarosława Gowina, który stwierdził, że głosował za, ale się nie cieszył. Podobnie było dziś. Choć po przyjęciu absolutorium Burmistrz otrzymał od radnych brawa, to nie wszyscy się cieszyli, czy też jak kto woli klaskali ;).

Gorąco na sali, ale to ze względu na upały, a nie temperatury dyskusji.

Taka jednomyślność, niespotykana wcześniej na stoczkowskich obradach.

Teraz pora na sprawozdanie z wykonania budżetu i absolutorium za ubiegły rok za wykonanie budżetu. Tu również nie ma pytań i wszyscy są za.

Komisje wszystkie były za, nikt nie zadawał pytań. Wszyscy byli za udzieleniem wotum zaufania.

Teraz głosowanie nad udzielenie wotum zaufania dla Burmistrza Marcina Sentkiewicza.

Nikt nie zabiera głosu na temat Raportu o Stanie Miasta.

Nie było zmiany porządku obrad.

Na obradach 14 radnych. Brakuje Radosława Piskorza.

Teraz Przewodniczący Krzysztof Szczepańczyk otworzył obrady.

Zanim rozpoczęła się sesja, Przewodniczący w imieniu Rady i Burmistrza pogratulował Adriannie Kaczor narodzin syna Jakuba. Bardzo miły gest.

24
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof Chudek
Gość
Krzysztof Chudek

W co wierzysz okradając własne dzieci na rzecz wybrańców X-a http://www.zawodowy-polak.pl/TV/W_co_wierzysz.mp4

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Proponuję, aby w przypadku notorycznego spamowania linkami administracja naliczyła opłatę administracyjną za każdy post z linkiem do zewnętrznej strony w wysokości 50 zł.

Krzysztof Chudek
Gość
Krzysztof Chudek

Dyskutant czy jesteś obdarzony rozumem i moralnością?

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Jestem obdarzony poczuciem humoru, którego nie kumasz.

Krzysztof Chudek
Gość
Krzysztof Chudek

Czy jesteś obdarzony rozumem i moralnością?

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Czy wątpisz w inteligencję moją i innych czytelników? Tu nie ma ludzi pozbawionych moralności i rozumu.

Krzysztof Chudek
Gość
Krzysztof Chudek

Na zadane pytanie jeśli nie wiesz nie odpowiadaj

Krzysztof Chudek
Gość
Krzysztof Chudek

Nieposłuszeństwo jest niezaprzeczalnym naturalnym prawem każdego. Rezygnując z niego przestaje się być człowiekiem. Tym, co pozwala władzom państw bezkarnie wszczynać wojny, rujnować domy, okradać i zabijać ludzi oraz dzieci jest lęk przed tym, że ludzkość dozna ukojenia Pokojem, ten strach trzeba pokonać i pozbawić ” władzę ” / oszustów możliwości tworzenia prawa, armii i wszczynania wojen za pieniądze dzieciom ukradzione przez ogłupionych rodziców. Krzysztof Chudek 30.06.2019

Stoczkowiak
Gość
Stoczkowiak

Rada miasta chce dokładać polcji do etatów by dbać o bezpieczeństwo miasta a 21 06 2019 zastalem radiowoz HPD Y946 o godz 5.28 w krzakach za cegielnia jak chłopaki walił komara po ciezkiej sluzbie w lesie za cegielnia nawet mam fotki.moze lepiej kupili by im poduszki by lepiej się wysłali…

James
Gość
James

Z pewnością słyszeli swoje radio. Policjant w robocie też ma prawo do odpoczynku -> BHP

Wladek
Gość
Wladek

No na pewno ale spanie po krzakach to czy jest odpoczynek zapisany kodeksie pracy?

Krzysztof Chudek
Gość
Krzysztof Chudek

Nieposłuszeństwo jest niezaprzeczalnym naturalnym prawem każdego. Rezygnując z niego przestaje się być człowiekiem. Tym, co pozwala władzom państw bezkarnie wszczynać wojny, rujnować domy, okradać i zabijać ludzi oraz dzieci jest lęk przed tym, że ludzkość dozna ukojenia Pokojem, ten strach trzeba pokonać i pozbawić ” władzę ” / oszustów możliwości tworzenia prawa, armii i wszczynania wojen za pieniądze dzieciom ukradzione przez ogłupionych rodziców. Krzysztof Chudek 30.06.2019

Wladek
Gość
Wladek

A ten wpis co ma oznaczac bo nie rozumie na jaki to temat.pan chudek jeszcze nie zostal poslem ale poselskiego belkotu juz sie nauczyl…

Krzysztof Chudek
Gość
Krzysztof Chudek

Użyj rozumu do zrozumienia zanim umrzesz, za darmo jak używasz powietrza do oddychania…W co wierzysz okradając własne dzieci na rzecz wybrańców X-a http://www.zawodowy-polak.pl/TV/W_co_wierzysz.mp4

Protokół, relacja z sesji, fakty
Gość
Protokół, relacja z sesji, fakty

Po obejrzeniu relacji tak zaprawdę nie wiadomo: czy się śmiać , czy płakać- jedno jest pewne- mamy nie tylko słabego Burmistrza , ale i Radę. No ale po kolei 1.Płacić Policjantom za dyżury na mieście- Nie ma pieniędzy na lekarzy, a znajdą się na Policję- szczyt głupoty. Dodatkowomówi się o przeznaczeniu na dyżury zamiast dopłaty za samochód ( 7 tysięcy)- ilu za to Policjantów się znajdzie i na jaki czas. W tym przypadku nawet v-ce zwrócił uwagę Burmistrzowi- oj nie ładnie. 2. Ze służbami kolejna sprawa, a więc KOMISARIAT straży. Ale się z tego uśmiał emerytowany strażak , któremu to… Czytaj więcej »

Zaciekawiony
Gość
Zaciekawiony

Śmieszne jest w stoczku osp a chcą psp, zamiast w nią zainwestować to chcą psp, pogadać z chłopakami i byłaby świetna jednostka, bez sensu to wszystko, teraz miasto zacznie dawać kase psp to osp zginie i zobaczą ile więcej pieniedzy będzie psp brało, po za tym gdzie miało by być to psp, w budynku osp? A co na to strażacy z osp?

LAUR
Gość
LAUR

Zaciekawiony w/g mnie to taki sposób Burmistrza, że coś robi z bezpieczeństwem w Stoczku- być może pomysł podrzucił mu sam Naczelnik. Pisac to sobie można i do Prezydenta, a realia są inne. ZERO szans na utworzenie. Kiedyś też były starania i prawie się udało, ale to były inne czasy- OSP podlegała bezpośrednio pod Komendę, mniejsza była ilość OSP na terenie Powiatu posiadająca samochód, a Stoczek jeździł nawet za Łuków. Jedyne co dało się wówczas załatwić to etatowych kierowców, którzy mieszkali w Stoczku. Piotrek może tym sposobem dostaniesz się w szeregi PSP- hahahahahaha
WM

Cham że wsi
Gość
Cham że wsi

Witam wszystkich w szczególności zaciekawionego i LAUR, odpowiedź jest myślę jednomyslna nie będzie żadnego PSP w Stoczku, niby na jakiej zasadzie? To ogromne koszty, utrzymanie pracowników itp. LAUR co do Piotrka to wiek mu nie pozwala i nie zostanie funkcjonariuszem PSP, po za tym z tego co wiem i co go znam nie to nie podsunal mu tego pomysłu, podsumowując to nic się nie zmieni w tym temacie, jedynie co to burmistrz może zatrudnić etatowych kierowców ale za normalne pieniądze a jie takie jak dotychczas.

Wladek
Gość
Wladek

Nie doceniecie nad inspektora Wilka chłopak w plecaku nosi bulawe a ręce w kieszeniach ha ha ha

Krzysztof Chudek
Gość
Krzysztof Chudek

Dlaczego nie pytacie pełniącego obowiązki burmistrza czy ma mandat społeczny nadany przez suwerena… Czy oszustwo zwane wyborami zatwierdzone przez sąd jest ważnym mandatem zgodnym z konstytucją art 4 …