Powiat Łukowski 2 w Polsce!!!

W dniach 5-7 listopada w Zakopanem odbył się XXXVIII Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej LZS pn. „Polska – Słowenia – Unia Europejska”. Powiat łukowski reprezentowało 7 uczestników. Zespół I: Wiesław Gajowniczek, Paulina Gajowniczek, Patrycja Zarzycka i Tomasz Zarzycki. Zespół II: Oskar Gajowniczek, Paulina Węglicka i Kinga Frączek. W olimpiadzie wzięło udział 150 uczestników z 25 powiatów i 9 województw.

Finał rozpoczął test pisemny. Uczestnicy odpowiadali łącznie na 70 pytań – 20 nich dotyczyło wiedzy o Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem Tatr, 20 wiedzy o Słowenii – jej walorach turystycznych i historii, kolejnych 20 dotyczyło wiedzy o Unii Europejskiej oraz 10 pytań o topografii.

Drugim etapem była gra miejska. Każda drużyna otrzymała opis 3 miejsc znajdujących się w Zakopanem – zadaniem było zlokalizowanie miejsc i ruszenie w 8 kilometrową trasę. Najważniejsze w grze było znalezienie najkrótszej drogi do wyznaczonych punktów.

Do finału awansowała najlepsza szóstka zawodników, aż troje z nich to reprezentanci powiatu łukowskiego. 3 miejsce wywalczył Wiesław Gajowniczek, 4 miejsce Patrycja Zarzycka, 5 należało do debiutantki Kingi Frączek. Pozostali reprezentanci również zajęli wysokie miejsca: Paulina Gajowniczek 7 miejsce, Tomasz Zarzycki 8 miejsce, Paulina Węglicka 11 miejsce i Oskar Gajowniczek 15 miejsce.

Dodatkowym wyróżnieniem może się pochwalić rodzina Gajowniczków zdobywając tytuł Najlepszej Drużyny w kategorii Rodzinnej, tym samym powtórzyliśmy swój sukces z 2019 roku.

Do olimpiady przygotowujemy się prawie cały rok, czytamy literaturę związaną z podaną tematyką, spotykamy się dość często bo dzieci mieszkają i pracują w Warszawie. Okoł tygodnia przed zawodami i już na miejscu w Zakopanem ostro szlifujemy zdobytą wiedzę.

Zdobyliśmy puchary i gadżety turystyczne, ale najważniejsze były wspólne, piękne przeżycia i wspomnienia.

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o