Powiat inwestuje w Zespół Szkół

Przebudowa warsztatów w Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim

Prace budowlane w Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim w ramach zadania pn. „Przebudowa i rozbudowa budynku warsztatowego przy Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim” prowadzone są od jesieni ubiegłego roku.
Inwestycja obejmuje przebudowę budynku warsztatowego z przeznaczeniem na warsztat samochodowy ze stacją kontroli pojazdów, wraz z zapleczem socjalno – szatniowym oraz salą wykładową, na potrzeby dydaktyczne Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim. Aktualnie zostały wykonane roboty rozbiórkowe, fundamentowe i murowe, wraz z wykonaniem otworów okiennych i wstawieniem stolarki okiennej dla całego budynku oraz wykonaniem pokrycia dachowego wraz z przebudową dachu w części istniejącej obiektu.
Wykonawcą robót budowlanych jest firma USŁUGI BUDOWLANE Zbysław Burdach.

Obecny sezon grzewczy to pierwszy rok działania zmodernizowanej i nowoczesnej kotłowni gazowej w Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim.

Zakres modernizacji obejmował przebudowę instalacji gazowej w kotłowni polegającej na wymianie 2 istniejących kotłów gazowych o mocy 240 kW każdy wraz z pompą c.o., na 5 nowych wysokowydajnych kotłów kondensacyjnych o mocy 69 kW każdy, połączonych w układ kaskadowy, z zamkniętą komorą spalania wraz z niezbędnymi instalacjami i systemem sterowania. Układ kaskadowy kotłów kondensacyjnych stosuje się przede wszystkim dla uzyskania właściwego dla danego obiektu komfortu cieplnego, który może zapewnić tylko urządzenie grzewcze o wystarczającej mocy cieplnej.

Kotły są źródłem ciepła dla 4 budynków zlokalizowanych na terenie Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim, w tym Pogotowia Opiekuńczego w Stoczku Łukowskim oraz bloków mieszkalnych należących do wspólnot mieszkaniowych.

Instalacja została wyposażona w system sterowania pogodowego z pomiarem temperatury zewnętrznej oraz wewnętrznej, ustalający warunki pracy kotłów.

Powyższe zadanie zostało wykonane w trybie zaprojektuj i wybuduj przez firmę Media Projekt Borkowski Łukasz, Jeziory 1B, 21-400 Łuków.

źródło: powiatlukowski.pl

9
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dyskutant
Gość
Dyskutant

Spytałem się statystycznego absolwenta o pierwiastek kwadratowy z czterech. Wiecie, co odpowiedział?

Elo
Gość
Elo

W Zespole Szkół nie powstaną kierunki, których na rynku potrzeba tylko takie, których nauczać jest w stanie obecna kadra nauczycielska. Niestety grono pedagogiczne, które zagnieździło się w Stoczku jest nie do rozbicia, bo to grono przyjaciół. Prędzej zlikwidują edukację w Stoczku niż wymienią nauczycieli.

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Już 14 czytelników lubi to.

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Jedyna, włącznie z Policją, grupa, która ma trochę pomyślunku w mieście. Panie Boże, ustrzeż nas od głupoty i debilizmu w naszym małym grajdołku.

Marcin.
Gość
Marcin.

Rozbudowa rozbudową, tylko żeby sprowadzić uczniów i zmienić część grona nauczycieli bo tu jest problem.

trochę myślący
Gość
trochę myślący

Po pierwsze to trzeba zmienić mentalność rodziców (zwłaszcza matek), które swoje pociechy pchają tam gdzie się nie nadają – ogólnie przerost ambicji nad możliwościami.
Po drugie- nie wymieniać nauczycieli , bo ich po prostu nie ma, ale ściągać
Po trzecie- żeby punkt drugi spełnić trzeba obrać konkretne kierunki nauki,a by wiedzieć jakich nauczycieli ściągnąć
Po czwarte- wszystkie te 3 wymienione punkty powinna wziąć do serca Pani Dyrektor i zakasać rękawy do ich wykonania

Wladek
Gość
Wladek

Celna uwaga kiedyś LO to było LO a zsz to zaś a skoro teraz poziom nauki jest taki jak w zawodowe to jaki będzie w zsz???

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Marcin, czy naprawdę nie ma tu potencjalnych uczniów?

Wladek
Gość
Wladek

Wola pojechać do innych szkół w ślad za dziećmi stoczkowskich nauczycieli…