12 kwietnia 2025 roku w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek w sumo – pierwsze mistrzowskie zmagania krajowe w tym roku. W zawodach nie zabrakło przedstawicielek naszego klubu, które pokazały się z bardzo dobrej strony, wracając z cennymi krążkami.
Na lubelskich matach walczyły dwie nasze zawodniczki:
- Anna Kamola w kategorii do 60 kg,
- Izabela Wałachowska w kategorii powyżej 75 kg.
Debiutująca w roli trenerki Karolina Gryczon z powodzeniem poprowadziła swoje podopieczne przez turniejowe zmagania.
Obie zawodniczki zaprezentowały się znakomicie – walczyły z determinacją, odwagą i sportową klasą. Izabela Wałachowska po zaciętych pojedynkach stanęła na najniższym stopniu podium, zdobywając brązowy medal, natomiast Anna Kamola dotarła aż do finału i po wyrównanym starciu musiała uznać wyższość rywalki, sięgając po srebrny medal.
To doskonały początek roku dla naszego klubu i świetny prognostyk przed kolejnymi startami. Gratulujemy dziewczynom i trenerce Karolinie – tak trzymać!







Więc uzupełniam historię, bo w twoim streszczeniu a zwłaszcza w wypowiedzi mecenasa tego NIE MA!!! Od razu poprawię swój błąd…
„Jestem gotów usiąść do rozmów choćby dziś.” - to chyba coś nowego po X-latach?
Tekst to streszczenie 1/1 wypowiedzi mecenasa Wójcickiego, więc może lepiej niech tak zostanie. Można zawsze dopowiedzieć w komentarzach ;)
Marcinie, a może tak dodać w tym Twoim zapisie historii rok 2000 kiedy to doszło do ugody między stronami?
Dobrze.