Pięknie patriotycznie w Jedlance!

W Jedlance od 2018 r z okazji Święta Niepodległości Radna Gminy Stoczek Łukowski A.Bieniek przy współpracy OSP Jedlanka i Sołtysa organizowali wieczornice patriotyczne upamiętniającą tak ważny dzień dla każdego Polaka. W uroczystości do tej pory uczestniczyło dużo widzów.

Aktorami była praktycznie każda grupa wiekowa ,od przedszkolaka do starszych osób. Zawsze po części artystycznej było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz poczęstunek , o który w ubiegłym roku zadbały KGW Jodełki w Jedlance.

Uroczystości w Dniu Narodowego Święta Niepodległości z powodu epidemii SARS-CoV-2 zostały znacznie ograniczone. W tym roku wieczornicy nie było, natomiast tradycją pozostało wywieszenie flag nie tylko na domach prywatnych ,ale i na słupach przy drogach głównych, zarówno w Jedlance jak i Chrustach. Radna i Strażacy zadbali o odpowiednią ilość flag ( niestety w tym roku kilka flag zostało skradzionych ze słupów- raczej nie zrobił tego patriota).

Natomiast do inicjatywy społecznej dołączyło również Koło Gospodyń Wiejskich Jodełki w Jedlance. Zachowując ostrożność sanitarną wymaganą w tym czasie, Koło postanowiło oddać hołd poległym za niepodległość Polski, robiąc piękne wiązanki na groby nieznanych żołnierzy oraz Rotmistrza Baranowskiego , położonych na terenie cmentarza parafialnego. Kto jechał trasą przez Jedlankę i Chrusty zauważył ,że mamy patriotów w gminie.

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o