Nowy podmiot na rynku usług socjalnych.

Z początkiem czerwca na rynku lokalnym pojawił się nowy, wyjątkowy podmiot. Przy udziale Miasta Stoczek Łukowski i STS Aves Stoczek Łukowskim powstała Spółdzielnia Socjalna MPGK.

Spółdzielnia ma na celu pomoc ludziom w trudnej sytuacji poprzez ich aktywizację zawodową. Podmiot będzie oferował szeroki zakres usług , w tym przede wszystkim usługi gastronomiczne, poligraficzne, a także sprzątanie mieszkań, dywanów czy pomieszczeń biurowych. Skorzystają na tym zarówno mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości, którzy otrzymają wysokiej jakości usługi w atrakcyjnej cenie, jak również sami pracownicy, którzy dzięki spółdzielni będą mogli powrócić na rynek pracy i odzyskać wiarę w swoje umiejętności zawodowe.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej Spółdzielnia dostała szansę na zakup sprzętu i wyposażenia. Jak mówi prezes Spółdzielni – Łukasz Szczepańczyk – Spółdzielnia to szansa na nową jakość na rynku gospodarczym miasta. Chcemy pokazać, że pomoc może mieć wymierne korzyści zarówno w sferze społecznej jak i ekonomicznej. Podobne zdanie wyraża jeden z założycieli Spółdzielni – Marcin Staniszewski – Prezes STS Aves. – W Stoczku brakowało podmiotów z dziedziny ekonomii społecznej. Mamy dobry pomysł na biznes. Teraz ten pomysł trzeba przekuć w sukces nasz i ludzi, którzy zatrudnimy. Na początek będzie to 7 osób, ale chcemy by było ich więcej-. Spółdzielnia formalnie wystartowała 1 czerwca. Na początek zacznie usługi w zakresie pielęgnacji zieleni i sprzątania.

Spółdzielnia zajmie się również prowadzeniem strony http://nadswidrem.pl/

2
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jola
Gość
Jola

Tez proponuje wypozyczalnie hulajnog i catering dietetyczny

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Proponuję rozszerzyć działalność o wypożyczalnię hulajnóg, rowerów, sprzętu (np. wózek, kosiarka, cykliniarka, albo ogrodnicze namioty imprezowe i inne), a także o Radio-Taxi, dowóz jedzenia. Mam jeszcze kilka pomysłów na działalność zarobkową miasta. Np. produkcja surowca energetycznego z wierzby energetycznej, o innych nie wspomnę. Przygotowanie stosownych aplikacji na telefon do takich działalności to drobnostka. Miasto, moim zdaniem, powinno rozwijać biznes, by przybywało w kasie miejskiej, a ludzi chętnych do pracy i pomagania innym za pieniądze na pewno znajdzie. Spółdzielnia Socjalna MPGK to dobry pomysł.