„Niesamowity sukces”

Na ostatniej sesji Rady Miasta, Burmistrz Marcin Sentkiewicz chwalił, dziękował i odmieniał przez wszystkie przypadki słowo sukces.

Co jest powodem takiego optymizmu?

Wszystko wskazuje na to, że jedna z głównych obietnic przedwyborczych właśnie doczekała się realizacji. Marcin Sentkiewicz, zapowiadał, że kolektor sanitarny położony w ciągu ulicy Piłsudskiego zostanie wyremontowany o wiele, wiele taniej i słowa dotrzymał. Przypomnijmy, że remont kolektora spędzał sen z powiek poprzedniej władzy. Na budowę nowego kolektora przeznaczone były środki w wysokości 350 tysięcy złotych, jednak, najniższe oferty jakie wpływały były o wiele, wiele wyższe… Miasta zwyczajnie nie było stać na budowę nowej instalacji, a kolejne kredyty zablokowały by możliwości inwestycyjne na wiele lat.

Co się zatem zmieniło? Zmieniło się podejście GDDKiA do inwestycji. Podzieliła ona argumenty, że awarię należy usunąć wspólnymi siłami z miastem. GDDKiA pokryje wszystkie koszty związane z pracami drogowymi, a także prac ziemnych. Po stronie miasta pozostanie położenie nowej instalacji sanitarnej.

Właśnie te prace powoli dobiegają końca, i w ciągu dwóch tygodni zostanie udostępniony już jeden pas jezdni, a za dwa miesiące pojedziemy wyremontowanym odcinkiem drogi.

Zaoszczędzone środki, Burmistrz zamierza zainwestować w inwestycje drogowe w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wybudowanych, bądź wyremontowanych zostanie sześć ulic…

14
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Stoczkowiakzdziadapradziada
Gość
Stoczkowiakzdziadapradziada

Brawo Panie Burmistrzu. To mi się podoba, że w Stoczku coś się zmienia i słowa nie są rzucane na wiatr

Wladek
Gość
Wladek

Brawo to będzie dopiero wtedy kiedy chociaż połowa tych obietnic przed wyborczych będzie zokonanao.a było tego sporo napisane na ulotce

Ewa
Gość
Ewa

Niesamowity sukces bo kanalizacja w Stoczku działa

Protokół, relacja z sesji, fakty
Gość
Protokół, relacja z sesji, fakty

Tym razem komentarz opieram na fakcie i nie ma co tu zachwalać Burmistrza szanowny forumowiczu oraz Panie REDAKTORZE, a fakt był taki że jak Marcin został Burmistrzem to pkt. 1 swojego programu (przyp. remont kolektora, a nie usunięcie awarii) odsunął na dalszy plan- wogóle nie wziął pod uwagę w pierwszych decyzjach. Dopiero jak gó… się wylało to zaczął szukać pieniędzy itd. Różnica właśnie jest duża, bo wcześniej za szczupaka była mowa o remoncie, a do remontu sam Marcinek mówił jak odnosiła się „generalka”. Teraz wyszła awaria, a to inna sprawa- poprostu ten stan stał się atutem miasta, a nie generalki.Szkoda… Czytaj więcej »

Jacek..
Gość
Jacek..

A co z tym objazdem nie tak? Jest przez Wolę nikt nie każe za ośrodkiem jeździć.

Protokół, relacja z sesji, fakty
Gość
Protokół, relacja z sesji, fakty

Rozumując tak jak Ty to dodam, że jest też objazd przez siedlce- łuków

Wladek
Gość
Wladek

Jak to by powiedział klasyk ,,sukcesów kupa i gola d…..,,dla jednych naprawa to sukces a dla innych to tylko naprawa

Marek
Gość
Marek

Co będzie gdy pod nowym asfaltem położonym przez (pozwolę sobie zacytować pana Marcina Sentkiewicza) generalkę ponownie wystąpi awaria kanalizacji. Pewnie także ten fakt Pan Burmistrz ogłosi jako sukces, że tak pięknie gów.. się pod asfaltem wylało. Ten człowiek wszystko będzie chciał przedstawić jako sukces, po prostu nie potrafi przyznać się do błędnej decyzji, ponieważ dla Niego oznacza to utratę honoru czy twarzy. Tylko, nie zdaje sobie sprawy, że ani jednego, ani drugiego nigdy nie miał i co najgorsze mieć nie będzie.

Janek
Gość
Janek

Fakty to są takie, zawsze chodziło o remont kolektora i teraz jest właśnie remontowany. Poprzednicy nie potrafili tego zrobić a obecny Burmistrz tak.
To taka DOBRA ZMIANA

Ewa
Gość
Ewa

Jak sie rozwaliło i przez trzy miesiace zablokowana byla droga, to wiadomo ze musieli zrobic droge powiatową

Protokół, relacja z sesji, fakty
Gość
Protokół, relacja z sesji, fakty

Janku o jakich faktach? O jakim Ty remoncie mówisz? Remont to nie to samo co awaria!!! Ot taka mała różnica. To taka ZŁA ZMIANA.

Janek
Gość
Janek

Wyjaśnię Ci, awaria jest to uszkodzenie uniemożliwiające korzystanie z sieci kanalizacyjnej natomiast remont polega na usunięciu tego uszkodzenia. Ten odbywa się właśnie teraz w ul Piłsudskiego.
Dodatkowo jeśli nie pamiętasz, awaria miała miejsce już kilka lat temu.

Protokół, relacja z sesji, fakty
Gość
Protokół, relacja z sesji, fakty

Janku 14 stycznia 2019 roku PAN REDAKTOR pisał na tym portalu o AWARII NA UL> PIŁSUDSKIEGO (czy wówczas nie działała kanalizacja?). Od tamtego czasu oprócz załatania dziury do momentu podjęcia prac nic nie wykonano. I możesz sobie definiować jak chcesz, ale fakt jest taki, że obecne prace to usuwanie AWARII KOLEKTORA SANITARNEGO w ULICY PIŁSUDSKIEGO. Ta AWARIA o której pisano 14 stycznia doprowadziła do możliwości obecnych prac z korzyścią dla Miasta , a stratami dla GENERALKI.

Wladek
Gość
Wladek

Jak by się dziurka nie zrobiła to i remonciku by nie bylo