Miał być remont, będzie stół…

ośrodek2

Gmina Stoczek Łukowski, aby stworzyć swoim mieszkańcom jak najlepsze warunki do życia, chętnie pomaga tym instytucjom, które działają na terenie gminy, a które deklarują, że nie mają środków na inwestycje. Tak jest z drogami powiatowymi, które gmina przejmuje od powiatu, bądź dokłada dość spore pieniądze do ich przebudowy.

Podobna sytuacja ma miejsce w związku z remontem budynku ośrodka zdrowia w Jedlance. Włodarze gminy przekazali szpitalowi łukowskiemu(który jest właścicielem budynku) w marcu 100 tysięcy złotych. Podobną kwotę miała przekazać Gmina Stanin.

Okazało się jednak, że władze szpitala nie potrafiły przeprowadzić w ten sposób przetargu, aby w odpowiednim czasie wyłonić firmę, która remont ośrodka zdrowia wykona….

W tej sytuacji trudno się dziwić, że w innej planowanej przez władze SPZOZ  inwestycji,  zamiast nowego budynku szpitala w Łukowie, udało się jedynie… obiecać remont obecnego. To w zasadzie taka wynikowa odwrotność ewangelicznej parafrazy:  „Dobrze sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach małych, nad wielkimi cię postawię”. Trudno się bowiem spodziewać, przeprowadzenia wielkich inwestycji, jeśli relatywnie małych nie można na czas przeprowadzić…

W sytuacji gdy szpital pieniądze na remont dostał, a remontu nie wykonał, wypadałoby środki na koniec roku budżetowego zwrócić. Jednak SPZOZ prostując ścieżki prowadzące do celu, zaproponował Radzie Gminy, że z przekazanych środków płatniczych zakupi do szpitala stół operacyjny, a remont zostanie wykonany w przyszłym roku już ze środków szpitala.

Na sesji Rady Gminy swoje obawy co do przekazania środków „na słowo” miał  Bernard Pyra, który wskazywał, że nie powinno się tego w ten sposób robić. Wójt Marek Czub uspokajał, że inwestycja wiąże się choćby z pieniędzmi pozyskanymi w ramach projektów przez szpital, więc wątpliwości nie może być, a także, że należy ufać innym instytucjom i nie można być podejrzliwym.

Reasumując, remont ośrodka zdrowia będzie w przyszłym roku, a w tym można się spodziewać nowego stołu operacyjnego w łukowskim szpitalu powiatowym.

1
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paludolog
Gość
Paludolog

Trudno się nie zgodzić z opinią Pana Pyry. W szpitalu nie ma obecnie dyrektora, jest pełniący obowiązki. Skąd wiadomo, że nowy dyrektor ze wszystkiego się nie wycofa, mając w perspektywie rozbudowę szpitala jest to bardzo możliwe? 100 tyś. to dość dużo za możliwość zasiadania wójta w komisji konkursowej. Dziwię się mieszkańcom Jedlanki, że przeszli nad tym tematem bez komentarza, a szczególnie Pani radnej, która na sesji nie zabrała nawet głosu. Nowy wóz strażacki zrobił swoje.