Kosmiczny problem w Stoczku

„Jesteśmy na minusie 100 tysięcy złotych po pięciu miesiącach, a więc problem jest naprawdę kosmiczny…” powiedział na ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Stoczek Łukowski Burmistrz Marcin Sentkiewicz.

Problem o którym mówił włodarz dotyczy wysokości opłat za odbiór nieczystości z terenu miasta. Zamieszanie z tym związane trwa niemal od początku roku. Jeszcze w styczniu opłata od mieszkańca wynosiła 7 zł, od kwietnia podniesiono ją do 15 zł, ale i ta kwota okazuje się, że jest niewystarczająca. Ile zatem będą musieli zapłacić mieszkańcy?

Tego na razie nie wie nikt. Z wyliczeń które podał na sesji burmistrz wynika, że na podstawie obecnej umowy, (którą podpisał z firmą Ekolider) każdy mieszkaniec powinien zapłacić miesięcznie 33 zł (kwiecień 68 ton x 1000 zł : 2010 mieszkańców). Tak wysoka opłata robi wrażenie, dlatego władza próbuje coś z tym „kosmicznym” problemem zrobić.

Na piątkowej nadzwyczajnej sesji przyjęto zatem uchwałę, która wyłącza z miejskiego systemu odbioru nieczystości przedsiębiorców. Będą oni musieli indywidualnie od lipca podpisać umowy z firmą Ekolider.

Takie rozwiązanie pozwoli określić ostatecznie o ile dokładnie zostaną podniesione opłaty mieszkańcom, bo to, że one będą jest niemal pewne…

Link do obrad

2
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wladek
Gość
Wladek

Moze mi ktos napisac w jakim celu tak pogrodzili skwerek bo ani to ladne ani potrzebne chyba ze do czegos ma to służyć . dla mnie to wyglada jak jakis kojce dla psa

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Może Duda przyjedzie do Stoczka? Nie widzę innego powodu. Wygląda to paskudnie i szpeci widok.