(…)Kamieniami w tego dinozaura(…)

Gdy tylko słyszymy słowo dinozaur, do głowy przychodzi nam wielki gad, który żył i wyginął wiele milionów lat temu. Dzięki znaleziskom archeologicznym i-paleontologicznym mamy możliwość zobaczyć szkielety i skamieliny wymarłych zwierząt. Niektórzy nawet mają tak bujną wyobraźnię, że w mediach odpływają w zobrazowaniu polowań na te wielkie gady. Zbierając to wszystko w jedną całość można odnieść wrażenie, że o tych gadach wiemy już prawie wszystko. Tu z pomocą przychodzi nam reklama, z której dowiadujemy się, że prawie robi wielką różnicę.

Otóż naukowcy z Instytutu Paleobiologii PAN oraz Wydziału Biologii UW zadziwili nie tylko nas ale i cały świat naukowy. Odnaleźli oni nowego dinozaura z rodziny aetozaurów. Cała sytuacja miała miejsce w miejscowości o wdzięcznej nazwie Kocury. Od nazwy miejscowości pełna nazwa tego gada to Kocurypelta Silvestris. Oprócz tego znaleziska naukowcy odkryli również skamieniałości kręgowców, ryb dwudysznych oraz żółwi.

Odnalezienie „polskiego” dinozaura może stanowić duży przełom w badaniach nad tym gatunkiem dinozaurów, a wszystko za sprawą nietypowej anatomii czaszki w porównaniu do znanych już aetozaurów.

Osobiście nie mogę doczekać się pełnej rekonstrukcji rodzimego gatunku, aby móc zobaczyć go na wystawie, muzeum lub chociaż w Parku Dinozaurów w Łebie. Ciekawym jest również ile jeszcze nieznanych dinozaurów zostaje nam do odkrycia.

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o