Dzień Patrona w szkole w Kisielsku

kisielsk2

nia 10 listopada 2017 roku w Szkole w Kisielsku odbyła się uroczystość Dnia Patrona, czyli Armii Krajowej. Na  szkolne święto, jak co roku, przybyli zaproszeni przez panią dyrektor Barbarę Urszulę Sałasińską goście. Byli to: ksiądz kanonik Stanisław Bieńko – proboszcz Parafii pod wezwaniem WNMP  w Stoczku Łukowskim, ksiądz prałat Józef Huszaluk, wójt Gminy Stoczek Łukowski – pan Marek Czub,  pani  Katarzyna Markiewicz w zastępstwie pana Zygmunta Mikosa – prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Koło w Stoczku Łukowskim, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach – pani Iwona Brodzik, reprezentacja uczniów z zaprzyjaźnionego Zespołu Oświatowego   w Jedlance wraz z pocztem sztandarowym  i opiekunem – panią Dorotą Gierat, a także emerytowany nauczyciel szkoły w Kisielsku – pan Tadeusz Domański, sołtysi wsi Wola Kisielska, Mizary i Celej oraz wiceprzewodnicząca Rady Rodziców – pani Aneta Świętochowska wraz z licznym gronem rodziców.

         Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:00  wprowadzeniem pocztów  sztandarowych i odśpiewaniem hymnu państwowego. W nastrojowej scenerii przypominającej ważne momenty historyczne w dziejach Polski oraz sylwetki AK-owców związanych z naszą szkołą pani dyrektor  powitała zaproszonych gości i oddała głos  uczniom. Występ poprzedziła krótka wypowiedź pani Katarzyny Markiewicz, która podziękowała za zaproszenie i przekazała książkowe upominki do szkolnej biblioteki mające rozwijać patriotyczną świadomość uczniów. Zaprezentowali oni program artystyczny w tym roku osnuty wokół hasła z odśpiewanej w trakcie występu piosenki Jana Pietrzaka „Co zrobimy z naszą wolnością?”. Dzieci i młodzież przedstawili scenkę wywiadu reportera z młodym pokoleniem, w którym padają pytania o znajomość historii, poczucie polskości i współczesne pojmowanie patriotyzmu. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne w narodowym polonezie. Starsza zaś młodzież recytowała napisane przez siebie wiersze poświęcone ojczyźnie i tym, którzy walcząc o jej niepodległość, musieli zapłacić najwyższą cenę – życia. Nie zabrakło też chóralnie odśpiewanych  pieśni żołnierskich. 

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o