Drzewa w lesie ostrzegają: „nie ustąpimy pierwszeństwa!”, oraz pożar samochodu na stacji w Chrustach.

fot. OSP Stoczek Łukowski

Nie wszyscy młodzi użytkownicy internetu wiedzą, na kanwie jakich zakazów powstała ta piosenka:

Otóż w 1982 roku władze PRL postanowiły ograniczyć, wysokie spożycie alkoholu w społeczeństwie. Wprowadziły częściową prohibicję, i zakaz sprzedaży wysokoprocentowego alkoholu przed godziną 13.00. Oczekiwanego efektu działania jednak nie przyniosły, a swoje wielki renesans miało bimbrownictwo.

Gdyby zakaz utrzymał się po dziś dzień, być może nie doszło by do wczorajszej kolizji.

W lesie sosnowym w pobliżu Starej Róży, grubo przed godziną 13.00 swoją podróż na jednym z drzew zakończył kierowca, który był pod wpływem alkoholu. Na miejsce zostały wezwane służby ratownicze, a strażacy pomogli opuścić poszkodowanemu auto. Po udzieleniu pomocy medycznej przez ratowników ZRM, policjanci zaopiekowali się nietrzeźwym.

Przy okazji warto pamiętać, że będąc pod wpływem alkoholu nie można jeździć nie tylko po drogach publicznych, ale też i po lesie, bo tam drzewa pierwszeństwa nie ustąpią.

Tego samego dnia, tylko późnym wieczorem, na stacji w Chrustach zapaliło się auto osobowe. Na ratunek pośpieszyli pracownicy stacji, tym samym interwencja Straży Pożarnej nie była już konieczna.

fot. OSP Stoczek Łukowski

10
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Xyz
Gość
Xyz

Edek ma rację !!!

Alicja
Gość
Alicja

W odpowiedzi na cytuję: ” Zanim zostawisz komentarz, przemysl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna ze strony osób które mogą się poczuć pomówione lub znieslawione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści. ” Wiec ja mam takie pytanie czy Administrator nie ponosi również odpowiedzialności za zamieszczone artykuły? Może i nie ponosi ale wstawiając artykuły powinien chodź raz pomyśleć o tym jak czują się rodziny opisanych osób ( matki, żony i DZIECI). Jeśli już ma ukazać się taki post to po co wstawiać zdjęcia???? Proszę twórcę postów aby… Czytaj więcej »

Ewa
Gość
Ewa

Przecież to jest żerowania na ludzkim nieszczęściu. Ten czlowiek na tym zarabia.

Protokół, relacja z sesji, fakty
Gość
Protokół, relacja z sesji, fakty

Chociaż przeważnie nie zgadzam się z Redaktorem to w tym przypadku nie widzę nic zdrożnego (no chyba, że coś zmieniono w artykule do momentu pisania mojego postu). Nie padają nazwiska, samochód jest bez rejestracji, a więc czego mają obawiać się matki, żony i dzieci. Niestety ale w tym przypadku Alicjo swoim wpisem zakroiłaś wiedzę o nieodpowiedzialnym kierowcu- nie jest na pewno kawalerem lub starcem.

Alicja
Gość
Alicja

Ja w mojej wypowiedzi nie pisałam o tym konkretnym kierowcy. Widziałam już nie jeden taki artykuł i po prostu postawiłam się na miejscu np. dzieci takich ludzi. Przecież to jasne i logiczne, że jeśli dziecko przez jakiś czas przyjeżdża do szkoły tym samochodem to rodzice innych dzieci rozpoznają ten samochód na zdjęciu prawda?

Wladek
Gość
Wladek

Żyjemy w takich głupich czasach że na wszystko trzeba uważać jak nie ochrona danych osobowych to rondo

Jacek..
Gość
Jacek..

Zwłaszcza zdradzone żony:-D:-D, najlepiej czyta się czyjeś wypadki i wtedy komentuje, gorzej jak to dotyczy kogoś znajomego wtedy najlepiej by to tabu pozostało.

Edek
Gość
Edek

Alicjo. To może niech mu ktoś nabije trochę oliwy do łba i przestanie jeździć pijany. Dobre że wjechał w drzewo a nie w kogos innego. A jak ktoś rozpozna auto i będzie wiedział czyje to chociaż będzie uważał na tego kierowcę. Gorsze błędy kierowców widać na zdjęciach z całego świata i nikt tak nie dramatyzuje pod zdjęciami.

Alicja
Gość
Alicja

Edku. Zgadzam się, że ktoś powinien mu nabić do głowy. Piszesz o zdjęciach kierowców na całym świecie prawda? Więc przypomnę Ci, że STOCZEK I JEGO OKOLICE TO NIE JEST CAŁY ŚWIAT i tu wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą. I jestem zdania, że za głupotę tego kierowcy nie powinna cierpieć rodzina. Bo to oni będą słuchali plotek na temat tego co się tam NIBY wydarzyło.

Edek
Gość
Edek

Są mniejsze miejscowości i gorsze zdjęcia. A kierowców alkoholików trzeba tępić