Będą remontować drogi

rudnik droga

Bardzo dobre informacje dla mieszkańców miasta i gminy dotarły z Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Zostały ogłoszone wyniki naboru na remonty i budowy dróg ze środków rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych w 2020 roku.

Na liście znalazł się mocno już sfatygowany odcinek drogi z Zabiela do Wólki Różańskiej. Remont ma być gruntowny, bowiem projekt obejmuje również budowę poboczy. Inwestorem jest Starostwo Powiatowe w Łukowie. Koszt remontu to aż 7 milionów złotych przy 70% z dofinansowania.

Na nowe drogi mogą również liczyć mieszkańcy Stoczka Łukowskiego. Choć tutaj kwoty są dużo mniejsze, to jednak powodów do narzekania nie będą mieli mieszkańcy ulic Sienkiewicza, Kolejowej (642 tys zł, 60%) i Południowej (286 tys. zł 70%).

Przy okazji ulicy Kolejowej warto wspomnieć, że prace wykonane na jej części w ubiegłym roku(dywanik asfaltowy) były wykonane na terenie należącym do PKP. Obecnie Burmistrz Marcin Sentkiewicz stara się ten fragment ulicy przejąć na rzecz miasta.

Miasto Stoczek Łukowski również pozyskało środki na budowę i remont dróg z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych w wysokości 60 tysięcy zł.

6
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wladek
Gość
Wladek

A co to sie stalo ze nikt juz nie komentuje ,,sukcesow,,naszego burmistrza i rady.wszak tyle sie dzieje obecnie w polityce az oczy ludzie przecieraja ze zdziwiwnia…

Wladek
Gość
Wladek

A co tam sie dzieje z izydaramu bo wczoraj ponoc jakis trzech krawaciarzy chodzili i zglondali po izydorach

J-23
Gość
J-23

Krótko i na temat proszę o odpowiedź- Skąd brakujące pieniądze- odpowiednio 40% i 30% do inwestycji?- kolejny kredyt? Jeśli tak to pogratulować takiemu gospodarowaniu.

BRUNER
Gość
BRUNER

oczywiście, że kolejny kredyt. Tak najłatwiej się żyje okłamując rzeczywistość. Są tacy co tylko żyją na krechę i mają wszystko w …., ale tylko do czasu. Potem komornik i płacz. No , ale w przypadku sprawowania urzędu burmistrza to nie grozi- jedyne zagrożenie to wypad ze stanowiska.

Zazi
Gość
Zazi

To od siebie dodam, że gmina którą zlikwidowano w tamtym roku za długi, też brała kredyty aby mieć na wkład własny wymagany aby otrzymać dofinansowanie. Tak długo jak nie będzie bezpośredniej odpowiedzialności urzędniczej za zadłużanie gmin i miast, tak długo będzie rosło zadłużenie Stoczka. A dług to nie rozwój. To łańcuch i kaganiec.
Ładne ulice i chodniki na kredyt to też nie rozwój, tylko makijaż, żeby poprawić sobie humor.

Wladek
Gość
Wladek

I statystyki przed wyborami…