Zima zaskoczyła drogowców

drogowcy, zima, zaskoczenien

„Jest zima to musi być zimno”, to już kultowe powiedzenie pochodzi z filmu „Miś” i idealnie obrazuje absurdy Polski Ludowej. Bo przecież, każdy wie, że w listopadzie  pogoda  nikogo nie rozpieszcza, często są mrozy i często śniegi. Tym niemniej, jeśli mówi się, że w zimie musi być zimno, to tak samo można powiedzieć o drogowcach, którzy mają za zadanie drogi odśnieżać. Wiedzą o tym drogowcy, wiedzą o tym wszyscy nawet i pogodna,  ale pogodzie zawsze uda się tych pierwszych zaskoczyć. Ot, i taka logika…

Taka sytuacja miała miejsce dzisiejszego poranka, każdy kto rano musiał wyjechać samochodem napotykał na zaspy śnieżne. Niektóre odśnieżarki na  drogi wyjechały dopiero przed godziną dziewiątą. 

Oprócz odśnieżania dróg właściciele posesji muszą odśnieżać również chodniki. Na myśl od razu przychodzi ta scena z Podhala: 

 

Na drogach również za sprawą mokrego śniegu leży wiele gałęzi, drzew i konarów:

droga zawalona gałęziami

Jeśli ktoś ma swoje przemyślenia do pracy drogowców i służb, te dobre i te złe, zapraszamy do dzielenia się swoją opinią w komentarzach, bądź na adres: redakcja@nadswidrem.pl

Jeśli byłeś świadkiem wypadku, coś interesującego się wydarzyło zapraszamy do kontaktu. Prześlij zdjęcia albo napisz! Pomóż tworzyć serwis i poinformuj o tym innych.
Mail: rozwojstoczka@gmail.com

Zostaw komentarz

2 komentarzy do "Zima zaskoczyła drogowców"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Z daleka
Gość

W „Misiu” była mowa o nowej świeckiej tradycji.

ja1
Gość

zima zaskoczyła drogowców ” stara świecka tradycja ” – tez z MIŚia