Zgodnie z planem

Marek Czub

Zgodnie z planem zakończyło się wczorajsze posiedzenie Rady Gminy Stoczek Łukowski. Wójt Marek Czub, dostał od rady absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2015.

Radni byli zgodni, że budżet został zrealizowany prawidłowo i bez zastrzeżeń. Uchwałę przyjęto jednogłośnie.

Oprócz absolutorium debatowano również nad udzieleniem pomocy finansowej Miastu Stoczek Łukowski. Pomoc ta, jest dedykowana Orkiestrze Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Stoczku Łukowskim. Jak wskazywał Wójt, w orkiestrę warto inwestować i jej pomagać, bo służy ona zarówno miastu jak i gminie. Nie jest również tajemnicą, że w skład orkiestry wchodzą mieszkańcy gminy. Radni podzielili zdanie włodarza i przekazali na ten cel z gminnej kasy 6 tysięcy złotych.

Na sesji zmieniono również uchwałę dotyczącą diet. Potrzeba zmiany uchwały powstała z chwila, gdy z prac w komisjach zrezygnował jeden z rajców. Z tego tytułu narosły wątpliwości, czy powinien on pobierać pełną dietę. Wtorkowa uchwała doprecyzowała ten problem. Obecnie radni gminni otrzymują ryczałt w wysokości 700 zł miesięcznie, bez względu czy sesja w danym miesiącu się odbyła. Radny, który unika pracy w komisjach otrzyma za swoją pracę zaledwie 100 zł.

 

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o