Zderzenie osobówki z tirem

Dwie osoby ranne i całkowicie uszkodzone pojazdy – to skutki groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, do jakiego doszło wczoraj w Podosiu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki BMW wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na skrzyżowaniu doprowadził do zderzenia z ciężarówką.

Wczoraj po godzinie 5:00 dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło w Podosiu. Ze zgłoszenia wynikało, że ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym oraz kierowca jednego z aut jest zakleszczony wewnątrz pojazdu. Mundurowi na miejscu ustalili, że 48-letni kierujący ciągnikiem siodłowym marki Daf z naczepą, uderzył w samochód marki BMW, którym kierował 28-letni mieszkaniec gminy Wola Mysłowska. Samochód ciężarowy po zderzeniu z osobówką zjechał z jezdni i uderzył jeszcze w przydrożne drzewa. Uszkodzone elementy kabiny „uwięziły” kierowcę w jej wnętrzu. Przy użyciu specjalistycznego sprzętu mężczyzna został wydostany z pojazdu i odwieziony do szpitala. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala również 28-latek kierujący osobówką. Po badaniach lekarskich okazało się, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Pracujący na miejscu wypadku policjanci wstępnie ustalili, że kierujący samochodem bmw 28-latek, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi marki Daf, co doprowadziło do uderzenia ciężarówki w osobowe auto i przydrożne drzewa.

Teraz prowadzący postępowanie ustalą szczegóły i okoliczności wypadku a sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i kierowanie się zasadami bezpieczeństwa. Nasze bezpieczeństwo na drodze zależy od rozsądku, rozwagi, wyobraźni oraz dostosowania zachowań do warunków panujących na drodze.

policja.gov.pl

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o