Zapaśnicy mają się czym chwalić!

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w zapasach Kobiet -Stare Kobiałki 27.10.2018
W dniu dzisiejszym odbyły Się MWL w zapasach kobiet , oprócz klubów województwa lubelskiego uczestniczyły kluby z woj mazowieckiego Azs-Awf W-wa, Niska W-wa, WLKS Siedlce , SDiM Rogów i województwa świętokrzyskiego Guliwer Kielce . W grupie młodziczek zawodniczki GKS Armaty potwierdziły swoja dominację w tej grupie wiekowej w województwie lubelskim bezapelacyjnie zajmując 1 m w klasyfikacji drużynowej .
Wyniki indywidualne
kat 33 kg
3 m Alicja Matuszewska
kat 39 kg
1 m Urszula Pogonowska
3 m Kinga Kamola
kat 42 kg
1 m Katarzyna Stosio
kat 46 kg
2 m Marta Gajowniczek
kat 50 kg
3 m Anna Kamola
3 m Gabriela Bykowska
kat 58 kg
1 m Agata Kazanecka
kat 62 kg
1 m Wiktoria Brodzik
2 m Julia Gajowniczek

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w stylu klasycznym
Następny medal MP zdobywa Maciek Romanowskiwychowanek GKS Armaty Stoczek Łukowski – obecnie student warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego /AWF/ . Na rozegranych w Radomiu MP Maciek zdobywa brązowy medal . Gratulacje Maciek za walkę do końca

W dniu 20 października w Chełmie odbyły się Młodzieżowe mistrzostwa Polski w zapasach kobiet . W mistrzostwach w kat 53 kg wystartowała zawodniczka GKS Armaty Stoczek Łukowski Jolanta Świeczak , oraz w kategorii 57 kg jej młodsza siostra Maria Świeczak wychowanka GKS Armaty a obecnie reprezentująca barwy MKS Cement-Gryf Chełm .
Jola Świeczak dzięki dobremu losowaniu w I rundzie miała wolny los ,w II rundzie natomiast pokonała na plecy swoja rywalkę ze Świecia i dzięki temu awansowała do finału w swojej kategorii ,gdzie spotkała się ze swoja odwieczna rywalką i koleżanką Katarzyna Kamińską z Cementu -Gryfa Chełm. W finale Katarzyna Kamińska wygrała z Jola na przewagę techniczną i tym samym podopieczna Ryszarda Wałachowskiego zdobyła srebrny medal.
Nieco trudniejszą drogę do medalu miała Marysia Świeczak w kat 57 kg .W pierwszej walce łatwo uporała się z rywalka z Wojnowa wygrywając na plecy , w drugiej również na plecy choć juz po trudniejszej walce rywalkę z Teresina . W finale swojej kategorii spotkała się tez z odwieczną swoją rywalka Mają Lemańczyk z Poznania . Finał rozpoczął się dość nie fortunie rywalka nie wykonywała żadnych akcji a zdobywała punkty po kontrach wynik do przerwy 6-2 dla rywalki . Podczas przerwy trenerzy Kucharski i Wałachowski przekazali swoje uwagi i w II rundzie na macie ‚rządziła’ juz tylko Maria Świeczak i zdobyła zloty medal MP w kat 57 kg .

Starszym koleżankom kibicowały młodziczki i młodzicy co dzień wcześniej walczyli na Pucharze Mazowsza

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o