Wypadki i pożary…

fot. dzięki uprzejmości OSP Stoczek

Ostatnie dni to aktywne działania Ochotniczej Straży Pożarnej w Stoczku Łukowskim, a także OSP w Zgórznica.

21 marca strażacy zostali zadysponowani do pożaru trawy w okolicach boiska sportowego LKS Dwernicki. Z zagrożeniem sprawnie sobie poradzili.

22 marca doszło do pożaru nieużytków rolnych w okolicach cegielni przy drodze wojewódzkiej do Siedlec. Tu interwencja była nieco bardziej utrudniona, bo teren był podmokły i samochód OSP Zgórznica ugrzązł.

Pomimo trudności pożar udało się ugasić.

fot. OSP Zgórznica

Wczoraj 23 marca na drodze powiatowej do Turca doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. Na miejscu pracowali strażacy i zespół Ratownictwa Medycznego.

fot. dzięki uprzejmości OSP Stoczek

Z kolei dziś rano w pobliskie Zwoli Poduchownej doszło do tragicznego wypadku.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 24-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego, kierując samochodem marki Land Rover z dotychczas nieustalonych przyczyn zjechał do rowu, a następnie w las uderzając w drzewa. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł kierowca auta, jak i 53-letnia pasażerka. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Garwolinie – informuje asp. szt. Marek Kapusta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. 

2
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mokra
Gość
Mokra

Co do zagrożenia pożaru traw to zapraszam na ulicę Sikorskiego nieużytki wzdłuż Świdra od jednego mostu do drugiego , jak to się zapali to nawet nie chcę sobie tego wyobrażać . Właściciele tych działek powinni dostawać nakazy aby chociaż raz w roku wykosić te łąki ( nawet jest chyba na to paragraf ) , zapraszam służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo przeciw pożarowe aby zapobiec tragedii .

Mokra
Gość
Mokra

Wczoraj w godz wieczornych zapalił się wał przy kładce przez Świder , szybka interwencja naszej straży zapobiegła większemu pożarowi , ale czy następnym razem się uda? Oby.