Do wyborów pozostał jeszcze rok, a wyłonił się zupełnie nowy kandydat, który nawet ogłosił swój program. Nie uwierzycie kto!

tajemnicza osoba

Zegar wyborczy powoli zaczął przyspieszać. Pogoń, która swoje zakończenie będzie miała przy urnach wyborczych, co cztery lata elektryzuje lokalne ale i powiatowe środowisko. W ostatnim czasie nasza scena polityczna nieco się zabetonowała, jeśli już są jakieś roszady to na ogół kosmetyczne. Wszystko to sprawia, że szanse na zmiany, biorąc pod uwagę choćby rachunek prawdopodobieństwa wzrosły. Jednak zmiany to również ryzyko, że może być gorzej.

Nieoczekiwana, i dość zaskakująca deklaracja startu w wyborach na fotel burmistrza padła ze strony, (do tej pory anonimowego piszącego na naszych łamach) autora o nicku „Heinrich”. Postać wywołuje skrajne emocje, od tych, którzy zgadzają się z jego przekonaniami, doceniają jego pióro, do tych, którzy dopatrują się spisku i razi ich czasami wulgarny język.

Nie mniej jednak „Heinrich” opublikował swój program. Oto on:

1. Pasowałoby wejść w kooperację z Gminą (dysponuje większą ilością i bardziej atrakcyjnymi terenami) i zorganizować tu strefę ekonomiczną. Już o tym kiedyś pisałem w komentarzach. Rozreklamować nas jako dobre miejsce dla inwestorów – do ulokowania jakiejś bazy produkcyjnej lub logistycznej. Inwestorzy dostaliby grunt na preferencyjnych warunkach, z zastrzeżeniem, że inwestycja ma być ukończona w danym czasie i zatrudniać ileś osób z Miasta i Gminy przez jakiś czas. Jak się uda – będzie praca. Jak nie – przynajmniej próbowałem.

2. Grunty miejskie przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową podzielę na działki i wystawię do sprzedaży na preferencyjnych warunkach pod budowę domów prywatnych. Warunkiem będzie meldunek stoczkowski i ukończenie budowy w przeciągu określonego czasu. W przeciwnym wypadku beneficjent dopłaci do wartości rynkowej działki. Coś podobnego miał kiedyś w programie komitet Rozwój Stoczka.

3. Za skromne, miejskie środki zorganizuję salę, kawę i herbatę na spotkania z przedsiębiorcami z miast ościennych, którzy poszukują ludzi do pracy. Przedsiębiorcy i chętni do pracy będą mogli się tam spotkać. Sala, kawa i herbata przydadzą się też do prowadzenia szkoleń przekwalifikowujących tych chętnych, którzy się zdecydują. Dogadam się z lokalnymi firmami przewozowymi aby zorganizowali regularny, zbiorowy transport do wybranych zakładów.

4. Zatrudnię mundrego doradcę ds. dofinansowań budżetowych i unijnych dla jednostek samorządowych, bo sam nie mam o tym pojęcia. Możnaby się pokusić o jakiś projekt z rozwoju obszarów wiejskich (pod takie Stoczek podchodzi, to akurat wiem).

5. Jeśli w/w doradca okaże się skuteczny, odpieprzę zalew w Stoczku, a teren wokół niego preferencyjnie wyprzedam lub wynajmę prywatnym przedsiębiorcom. Niech otwierają wokół niego restauracje, smażalnie, hotele, burdele czy co tam chcą.

6. Wynajmę od Markiewiczowej basen na Izydorach wraz z domkami i tym budynkiem w krzakach. MZGK niech teren omiecie i przystosuje, zrobimy płatny wstęp, knajpkę miejską i wynajem domków. Może wpłynie trochę sosu do kasy Miasta, jeśli Pani Markiewicz nie wygłupi się z ceną dzierżawy. Jeśli tak zrobi, to niech jej to dalej gnije.

7. Wyżebrzę u Starosty Internat dla ZS w Stoczku lub środki na niego. Nie dam mu spać póki tego nie zrobi. Ponadto sterroryzuję PKS-y w miastach i wioskach ościennych aby uruchomiły dogodne połączenia dla dojeżdżających dzieciaków. Mam nadzieję, że o atrakcyjność oferty ZS dla młodzieży spoza Stoczka zadba już nowa Pani Dyrektor, i ja nie będę musiał się o to martwić. I tak będę miał dużo na głowie.

8. We współpracy z ZS zrobimy też stoczkowskie Targi Pracy na Hali Sportowej. Cel taki jak kilka punktów wyżej. Oczywiście wcześniej trzeba będzie zareklamować Stoczek wystawcom jako doskonałe źródło specjalistów do pracy.

9. Przeprowadzę kilka roszad na stanowiskach urzędniczych w UM.

Na razie tyle… mam jeszcze trochę czasu by pomyśleć co więcej.

 

O ile postać żyje póki co tylko w wirtualnej przestrzeni, to wkrótce może się to zmienić. Z pewnością główne zagadnienia programu wyborczego rzeczywistością już są …

 

Czy Twoim zdaniem kandydatura osoby niezwiązanej dotychczas ze stoczkowską polityką powinna startować w wyborach na fotel burmistrza?
  • Dodaj swoją odpowiedź

56
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
KOZIAR
Gość
KOZIAR

Na wstępie mojego komentarza to prosba do administratora strony- Proszę kasowanie wpisów nic nie wnoszących do artykułu. Pyskówki i obrażanie, zbaczanie z tematu to tylko zaśmiecanie i trudność w prawidłowym odczycie. A teraz wracam do konkretów. Otóż widzę, że H. wyrasta na poważnego kandydata na burmistrza (nawet w oczach administratora), ale czy w rzeczywistości czy nim jest. Ja uważam, że nie jest a dlaczego to poniżej wyjaśniam. Przede wszystkim to przedstawiony chaotycznie program rozpoczął od du.. Maryni i o kant…. mozna go rozbić. Dlaczego? też punkt po punkcie wyjasnię. Nawet sam prosi o pomoc forumowiczów w jego tworzeniu. To więc… Czytaj więcej »

Urzedniczka
Gość
Urzedniczka

Tylko my urzędnicy wiemy jaka jest prawda dotyczącą wojta.Panie Koziar nie wyglaszala bym takich zachwytow.

KOZIAR
Gość
KOZIAR

urzędniczko to podziel się ta prawdą, bo jak na razie to szkalujesz swojego przełozonego (o ile faktycznie jestes jego podwładną). Poza tym jak tak ci żle to zmień pracę i pracodawcę, będziesz miała lepiej i pilnuj się bo nie wypada w godzinach pracy zajmować się komentarzami- chyba inne masz obowiązki.

Urzedniczka
Gość
Urzedniczka

Uderz w stół, nożyce się odezwą.Widzicie ze mam Rację! Nie strasz mnie chłopcze.

KOZIAR
Gość
KOZIAR

Jaką Ty masz rację kobiecino (taki zwrot adwocen chłopcze)? Wygłaszam to co widzę a widać to od każdej granicy gminy- wyremontowane szko, drogi, wodociągi, ciągle nowe inwestycje itp. A Ty Kobieto narzekasz. Dla mnie nie jesteś żadną urzędniczką, bo nie ma tam tak nieinteligentnych kobiet aby pisać w godzinach pracy na forum wiedząc że w każdej chwili Wójt może powiedzieć SPRAWDZAM, a jeśli jestes ową urzędniczka to podaj przykłady niewłaściwego zachowania Wójta np. molestował Cię, mobbingował itp. To właśnie Ty pomawiasz, a co za to grozi to już nie będę Ci tłumaczył

POGROMCA
Gość
POGROMCA

Życzę sobie i Wam spełnienia marzeń o Stoczku.
a przyszłemu Burmistrzowi radzę spróbować zarządzać najpierw własna choćby małą firmą nim zdecyduje się kandydować.
WIŚTA WIO ŁATWO POWIEDZIEĆ !

Andrzej
Gość
Andrzej

Brawo za słowa rozsądku!

Heinrich
Użytkownik

J*bnął jak łysy grzywką 😀

Paludolog
Gość
Paludolog

Dajcie spokój Boguszowi. On przed utratą stanowiska drży ze strachu i nie śpi po nocach. Dla mnie nie ma tematu. Dopóki sam się nie zdeklaruje. Inną sprawą jest fakt, żeby miał odwagę wystartować.

Heinrich
Użytkownik

Widzę, Panowie, że nie nudzicie się pod moją nieobecność 🙂
Mówcie lepiej co chcielibyście poprawić w mieście, z czym Wam źle, jakie są Wasze skargi na dotychczasową działalność rządzących. Chcę obmyśleć szczegółowy program na wybory i plan działania po ich pozytywnym dla mnie zakończeniu. Bez współpracy z Mieszkańcami za wiele nie nawalczę.
Proszę, zgłaszając problemy, proponujcie rozwiązania, jakie byście tam „widzieli”, oraz ludzi, którzy mogą mi w tym pomóc. Powoli zaczynam namierzać osoby, którymi chciałbym się otoczyć obejmując urząd.

Karol
Gość
Karol

Może watro wesprzeć troszkę organizacje społeczne działajace w Stoczku?.Wkoncu armata z tego co wiem sama się nie kupiła,boisko do pilki plażowej samo się nie zrobiło,Park Chojniak choć po częsci wyglada dosyć dobrze,a sam sie nie ogarnął. No i klub 50+ co chwilę cos dział.A to wszysko z tego co obserwuję i rozmawiam przy bardzo ograniczonej współpracy z miastem.Ale jak sie chce to widac można cos zrobic.

Heinrich
Użytkownik

Dobrze, wsprzeć, ale proszę o konkrety!!! Jak i kogo wesprzeć? Można wesprzeć na duchu wszystkich poklepując ich po plecach na przykład. Wymagacie ode mnie konkretów, to sami, proszę, przedstawcie konkrety: – kogo wesprzeć – w jaki sposób – jak udzielone wsparcie wpłynie na poprawę komfortu życia mieszkańców Stoczka – które osoby w Stoczku nakreślą mi sprawę szerzej. Do Panów kłócących się tam poniżej: Litości… Bogusz, owszem, nadzoruje inwestycje no bo któż inny ma to robić, skoro on jest kierownikiem referatu ds. inwestycji?! Praca Wójta to nie doglądanie czy robotnicy dobrze pracują i czy wyrabiają się w terminie. Zatem nie bądźmy… Czytaj więcej »

warszawiak
Gość
warszawiak

A przecinanie wstegi na otwarciu to juz jest element jego pracy?
To dlaczego wojt sie chwali inwestycjami skoro nie ma z nimi nic wspolnego.
Heinrich – rzadzenie nie polega na siedzeniu w urzedzie tylko na pracy w terenie.Widziales tego sołtysa na Kujawach ,zrobił wiecej po przejsciu nawalnicy niz wszystkie urzedasy razem wzieci.

Obco gminny
Gość
Obco gminny

Warszawiaku! Z twoich wpisów wynika, iż:
– błędy ortograficzne popełniasz w imię swej inteligencji,
– nienawidzisz wszystkich wokół (wójta, burmistrza, strażaków, wyborców, ludzi mających inne zdanie niż Ty),
– przed Hainrichem niby chylisz czoło, ale tak naprawdę się z Nim spierasz,
– redaktorem Staniszewkim gardzisz,
– kochasz miłością ślepą Pana Bogusza,
– jesteś antykatolikiem,
– homofobia piszesz uparcie przez”ch”,
– marzy Ci się fotel Krwawego Hegemona,
– musisz się udać do specjalisty.

Andrzej
Gość
Andrzej

Hainrichu, Warszawiak to katarynka

rodak
Gość
rodak

do wygranej potrzeba czynów i poparcia wśród wyborców, bo nikt nie poleci na utarte niezliczone pomysły z cyklu ”Nikt wam tyle nie da ile ja wam obiecam”

Heinrich
Użytkownik

Co do czynów, to przyjdzie na nie czas po zajęciu stanowiska. Chyba, że chcesz abym wsławił się jakimś czynem społecznym przed wyborami. Dla mnie takie coś przed wyborami to czyste włażenie w tyłek tym co głupszym wyborcom, którzy się wezmą na taki tani bajer. Ale jeśli chcesz to proszę bardzo – społecznie piszę tutaj artykuły i oświecam lokalnych Czytelników 🙂 Co do poparcia – ani programu, ani swojej oferty nie dedykuję, które podczas głosowania kierują się osobistą sympatią, bądź zasiedzeniem na stołku, mylnie kojarzonym z doświadczeniem. Inteligentni na pewno zagłosują na człowieka, który pracował. Nie ślizgał się po administracyjnych stołkach… Czytaj więcej »

warszawiak
Gość
warszawiak

,,obco gminny,, do specjalisty zawsze warto isc ale razem z tobą.Analitykiem słuzby wywiadu to ty nie zostaniesz. Zaden odnosnik nie pokrywa sie z prawda.Pomysl nad terminem ,,balon próbn,, a zrozumiesz gre.

Andrzej
Gość
Andrzej

Jesteś zatem płatnym trollem… Tylko kogo? Tragedia. Koniec dyskusji z Tobą bo szkoda czasu. Kocham cie Chomoobrońco, pogromco księży, gnębicielu wójta i burmistrza, balkonie próbn” a zrozumiesz grę, XD

warszawiak
Gość
warszawiak

Umre z tesknoty ,gdzie ja takiego interlokutora znajde..

warszawiak
Gość
warszawiak

W twoim swiecie homoobrona w moim to tolerancja dla innych. Nie zarzucaj mi tego ,iz kogokolwiek nienawidze bo nie rozumiesz znaczenia słowa nienawisc.Nikogo tez nie gromie ale tez nie ,,klekam,, przed zadna ludzka wladzą.

Andrzej
Gość
Andrzej

A miałeś umrzeć z tęsknoty… Rozczarowałeś mnie. 😉 Idź spać, bo późno i szkoda mi Ciebie człowieku. Pozdrawiam

warszawiak
Gość
warszawiak

A Dobranocka ….?

Andrzej
Gość
Andrzej

Psy szczekają, a karawana jedzie dalej. XD

warszawiak
Gość
warszawiak

Ale wielbłady słabna a pustynia rozległa,do jesieni 2018 jeszcze daleko i moga niedociagnac

Andrzej
Gość
Andrzej

Módl się do Boga żebyś Ty dociągnął. Panie nikt.

warszawiak
Gość
warszawiak

To grozba,czy skowyt przestraszonego kundelka.Kim,ze ty jestes ,ze ja jestem ,,nikt,, bo ja bym sie nie zamienił.

Edward
Gość

Społeczeństwo pełne obłudy i zakłamania. Zaślepione zazdrością i chęcią objęcia najbardziej prestiżowych stanowisk! Szkoda, że brakuje Państwu obiektywizmu i miłości do ziemi , na której żyjecie, a która dzięki takim ludziom jak Wójt Marek Czub rozwija się prężnie i wzbudza zachwyt okolicznych gmin i ich przedstawicieli. M. Czub to czlowiek, który swoją pracę wykonuje rzetelnie i sumiennie, i gdy patrzę na osiagnięcia Pana Burmistrza, to żałuję, że Wójt nie ma mozliwości biolokacji i piastowania dwóch stanowisk jednocześnie !!! Brawo dla Niego, a Ci wszyscy co krytykują bez merytorycznych argumentów, zasłaniając się anonimowością, powinni się wstydzić. Brakuje odwagi dyskutować otwarcie????

warszawiak
Gość
warszawiak

Rozwija sie swietnie bo Bogusz wszystko nadzoruje .Wojt to nadzoruje biblioteke w Kobiałkach.

Andrzej
Gość
Andrzej

Chcesz koniecznie Bogusza napuścić na Wójta? Prawdziwy z Ciebie obywatel RP.

warszawiak
Gość
warszawiak

Nikogo na nikogo nie napuszczam.Chce jedynie wam uzmysłowic ,ze zachwyty nad osignieciami wojta sa grubo przesadzone. Za tym rozwojem stoja pracowici ludzie tacy jak Bogusz. Wazne jest tez to aby wojt miał kontrkandydat ,zeby ludzie mieli wybór. Dla ludzi z wiosek Bogusz jest bardziej wiarygodny.

Andrzej
Gość
Andrzej

„Ludzie z wiosek” tak piszesz o mieszkańcach gminy – typowe dla zaufanego w sobie człowieka z tzw, „miasta Stoczka” gdzie każda ulica kończy się w kartoflisku. I ty chcesz pouczać ludzi z gminy, którymi gardzisz? I Ty próbujesz manipulować ludźmi? Twoje wypowiedzi są cienkie esteś cienki jak sik pająka. He he he beeeeeeeka z Twoich wpisów. Kocham Cię. Chomoobrońco tak trzymaj.

Edward
Gość

Pan Bogusz ma wlaśnie taki zakres obowiązków i za to pobiera co miesiąc godne wynagrodzenie.

Paludolog
Gość
Paludolog

Andrzeju, a na czym ta karawana jedzie? Daleko nie zajdzie bez kół po piachu. Beka z Ciebie.