Wybierzmy mądrze!

powiatowi

Podczas najbliższych wyborów samorządowych będziemy również wybierać kandydatów do Rady Powiatu Łukowskiego. To głosowanie w naszym regionie wzbudza nieco mniejsze zainteresowanie wyborców, co jest ogromnym błędem!. Sporo osób myśli, że powiat jest w Łukowie, a nas tu w mieście czy gminie to nie dotyczy. Nic bardziej mylnego, pierwszy przykład z brzegu będzie obrazkowy:

ośrodek zdrowia

Wydaje się, że o naszym Ośrodku Zdrowia świat zapomniał wieki temu. Podobne przykłady można mnożyć, Gmina Stoczek Łukowski do inwestycji powiatowych regularnie dokłada swoje gminne środki, bo inaczej z drogami też by było krucho. Gdy w powiecie pojawiają się jakieś ekstra pieniądze, to lądują wszędzie, ale do naszego miasta i gminy niekoniecznie.

Dlatego tak ważne jest, abyśmy w Radzie Powiatu mieli godną i skuteczną reprezentację. Z tym teraz jest różnie, a wygląda na to, że może być jeszcze gorzej…. Dlaczego?

Otóż powiat podzielony jest na cztery okręgi wyborcze, do naszego okręgu oprócz miasta i gminy Stoczek Łukowski należą jeszcze gminy Stanin i gmina Wola Mysłowska. Dotychczas z naszego okręgu wybierano 6 radnych. Od tych wyborów będzie gorzej, bo ze względu na coraz mniejszą liczbę mieszkańców jeden mandat musieliśmy oddać gminie Łuków i gminie Trzebieszów. Z naszego miasta i gminy cztery lata temu wybrano zaledwie dwóch radnych: Andrzeja Wisińskiego i Tomasza Kruka, a z gminy Wola Mysłowska również dwóch, choć ta gmina ma o połowę mniej wyborców…

Dzieje się tak dlatego, że kandydatów z naszej okolicy jest zawsze dużo, i głosy rozkładają się na wiele osób. Wystarczyłoby w tej sprawie się zwyczajnie dogadać i popierać tylko wybranych kandydatów, którzy maja największe szanse. 

Dlatego zamieszczamy sondę, kto z kandydatów ma największe szanse na to, żeby zostać wybranym-takie małe prawybory. Wyniki niech posłużą jako wskazówka, którą warto wykorzystać wtedy, kiedy pochylimy się nad kartą do głosowania. Najlepsi kandydaci mogą liczyć (o ile będą chcieli), na wsparcie nadswidrem.pl.

Kto powinien zostać Radnym Powiatu? (Głosowanie do 26.09.2018 do 22.00)
 • Iwona Brodzik (PSL) 23%, 80 votes
  80 votes 23%
  80 votes - 23% of all votes
 • Bogdan Gołęgowski (Przymierze) 22%, 77 votes
  77 votes 22%
  77 votes - 22% of all votes
 • Katarzyna Osiak-Filipczak (PiS) 14%, 47 votes
  47 votes 14%
  47 votes - 14% of all votes
 • Tomasz Kruk (PSL) 9%, 33 votes
  33 votes 9%
  33 votes - 9% of all votes
 • Andrzej Wisiński (PiS) 9%, 33 votes
  33 votes 9%
  33 votes - 9% of all votes
 • Justyna Król (PiS) 7%, 26 votes
  26 votes 7%
  26 votes - 7% of all votes
 • Ilona Rosa (Przymierze) 4%, 13 votes
  13 votes 4%
  13 votes - 4% of all votes
 • Adam Bieniek (KUKIZ) 3%, 12 votes
  12 votes 3%
  12 votes - 3% of all votes
 • Jolanta Rosa (KUKIZ) 3%, 10 votes
  10 votes 3%
  10 votes - 3% of all votes
 • Woroszkiewicz Marzena (KUKIZ) 3%, 10 votes
  10 votes 3%
  10 votes - 3% of all votes
 • Magdalena Nawara- Skwarek (PSL) 2%, 7 votes
  7 votes 2%
  7 votes - 2% of all votes
Wszystkich głosów: 348
23 września 2018 - 27 września 2018
Voting is closed

 

5
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wyborca
Gość
Wyborca

Oburza mnie zachłannosc osób,które pracując na stanowiskach opłacanych przez gminę, dodatkowo pchają się na stołki w powiecie.Skoro w artykule czytamy, że jesteśmy miernie reprezentowani w radzie powiatu, to oznacza,źe Pan Kruk nie zasługuje na ponowny wybór.Wisinski to przynajmniej o drogę w Wódce Poznańskiej się wystarał.Panie Kruk a to zamiłowanie do polowania to z głodu? Pani Brodzik- za mało płacą to powiat się zamarzył?

Piotr
Gość
Piotr

A przepraszam, kandydaci poważnie traktują rade powiatu? Są jakieś spotkania, informacje, agitacje? Nic kompletnie nic. Gdyby nie artykuł o kandydatach dowiedziałbym sie w dniu wyborów, tak jak ostatnio

Rafał
Gość
Rafał

Cała ta klika to ten sam cukieroek w innym papierku. Ale kto przy zdrowych zmysłach głosuje jeszcze na PSL ???!

Michal
Gość
Michal

Drogi Rafale. Mnie bardziej zastanawia kto głosuje na Bogdana

Jacek
Gość
Jacek

Ja tam głosuję na osobę a nie partię