Wójt nie chce podwyżki

Marek Czub

30 listopada odbyła się II sesja Rady Gminy nowej kadencji. Jeden z punktów porządku obrad dotyczył  ustalenia wynagrodzenia Wójta Gminy
Stoczek Łukowski. Radni musieli zdecydować o tym, ile w nowej pięcioletniej kadencji będzie pobierał z gminnej kasy Wójt Marek Czub. 

Sprawa nie była przedmiotem ożywionej dyskusji. Głos zabrał tylko Witold Dadacz, który powiedział:

„Cyfry są spore, ale to co wójt bierze do ręki to, w porównaniu do tego co wójt dla gminy robi to nie są duże pieniądze. Godziwe na przeżycie, zasługuje na większe, ale wójt nie chce.(…) Wójt ma wynagrodzenie takie, jak dobry nauczyciel”

Tak więc, wynika z tego, że Rada Gminy gotowa była podnieść wynagrodzenie Marka Czuba, ale ten podwyżki nie przyjął.

Wynagrodzenie pozostało na niezmienionym poziomie, z poprzedniej kadencji w której, jak wynika z oświadczenia majątkowego wójta, wyniosło 133 845,00 w roku 2017, co średnio na miesiąc daje kwotę ok. 11 000,00 zł.

 

12
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
iwo
Gość
iwo

Przecież to mieszkańcy wybrali radnych. Jacy wyborcy, tacy radni. Po co teraz narzekać. Dać im szanse.

stokrotka
Gość
stokrotka

Może będzie znów jakieś głosowanie p.t. oceń swojego radnego.

stokrotka
Gość
stokrotka

Bardzo dobrze że transmisja jest w internecie. Niech każdy widzi swojego radnego i jego aktywność w pozyskiwaniu środków dla wyborców.

viola
Gość
viola

A mi się wydaje, że Dadacz nie został „uprzedzony”, że doszło do poważnych zmian w gminnych sesjach, a mianowicie nagrywanie całości obrad. Kiedys mógł pleść to co i teraz zrobił, ale nie było wiedzy wśród mieszkańców o czym gadał. A teraz kto ma internet odtwarza i słyszy co za dyrdymały sie głosi. Jestem przekonana, że Dadacz dopiero teraz sobie uświadomił jaka moc ma internet. Ku przestrodze pozostałym radnym gminy, jak i radnym miasta proszę pamietać, że w końcu cywilizacja dotarła do STOCZKA i tym samym skończyło się GRANIE W BANIE z mieszkańcami. O tym też niech pamietają WÓJT i Burmistrz!

Abcde
Gość
Abcde

Naprawde, mozna sie usmiac z Pana Dadacza. Drugiego takiego filozofa z swieca szukac. Bardzo szkoda Wojta, ze podwyzki nie chce!
a tak na powazne to jezeli Pan Dadacz uwaza, ze Panu M. Czub nalezy sie podwyzka to niech mu swoja diete odda… A Wojta szkoda bo Pan Dadacz i nie ktorzy radni ( z tych za wszelka cene trzymajacych sie stolka) tylko mu wstyd przynosza…