Wójt Marek Czub chce połączyć urzędy miasta i gminy

Rada Gminya Stoczek Łukowski

Na ostatniej sesji Rady Gminy Wójt Marek Czub, zwrócił się z prośbą do radnych aby ci przyjęli stanowisko, które zmieni właściwość Urzędu Stanu Cywilnego dla Gminy Stoczek Łukowski na Miasto Stoczek Łukowski. Chodzi o to, żeby połączyć oba urzędy.

Wójt powiedział:

Trzeba odróżnić ewidencję ludności od Urzędu Stanu Cywilnego. Dla naszych mieszkańców nic się nie zmieni jeśli chodzi np o dowody osobiste. Zmiana będzie dotyczyła aktów zgonu, ślubów. Gdyby połączyć oba urzędy, to większe uzasadnienie byłoby dla pracy Kierownik USC w mieście Pani Marzeny Madej. Nie ma co ukrywać, miasto jest małe i tych czynności nie jest za wiele. Stanowisko rady będzie przedstawione Wojewodzie, i nie wiadomo jak on się do tego odniesie. Następnie będzie potrzebna zgoda Burmistrza Miasta Ireneusza Szczepanika i Rady Miejskiej.

 

Wydaje się, że dodatkowymi środkami miasto nie pogardzi.

2
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin
Gość
Marcin

Zastanawiające jest to, iż włodarz Urzędu Gminy tak bardzo interesuje się pracą urzędników Urzędu Miasta. Czyżby statystyki czynności wykonywanych w miejskim USC były aż tak tragiczne, że wymagana jest konsolidacja dwóch urzędów stanu cywilnego, de facto zapewniająca jakieś tam zajęcie usadowionym tam nierobom? A może to pokłosie zmian tzw. ,,dobrej zmiany” i pierwszy krok w działaniach zmierzających do przywrócenia stanowiska „Wójta Miasta i Gminy”? Panie Wójcie ile jeszcze z Panem…

a
Gość
a

Patrzy na tych nierobów z urzędu miasta i az mu sie przykro robi. Obrobić 8000 ludzi a 2500 to jednak różnica a zatrudnienie to samo