Wizyta Teresy Lipowskiej

teresa lipowska
fot. fb gbp kobiałki

18 maja 2017r. okazał się dniem niezwykłych wrażeń dla społeczności szkolnych w Kisielsku i Starych Kobiałkach oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach. Niezwykłe wrażenia, ponieważ niezwykły gość i równie niezwykłe okoliczności towarzyszyły przyjazdowi Pani Teresy Lipowskiej (bo o niej mowa) – znanej aktorki teatralnej i filmowej (ostatnio głównie z serialowej kreacji Basi Mostowiakowej w „M jak Miłość”) do naszej gminy.

Wszystko zaczęło się od kolejnego sukcesu poetyckiego kilkunastoosobowej grupy młodzieży ze szkoły w Kisielsku, Starych Kobiałkach  oraz z Gminnej Grupy Literackiej pracującej pod kierunkiem polonistek – Agaty Świderskiej i Barbary Rosa w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Odkrywamy Talenty Przyszłości” organizowanego przez prywatne szkoły Pro Futuro w Warszawie. Warto też dodać, że w tym roku zwróciliśmy szczególną uwagę tym, że było nas tak dużo z tak małych miejscowości – padło nawet ze sceny głośne pytanie, gdzie leży „ten Kisielsk i te Stare Kobiałki, bo to prawdziwa kopalnia talentów” – uczennica z Kobiałek, Dominika Luty została laureatką I miejsca. Jak co roku uczestniczyliśmy w uroczystej gali finałowej  z udziałem znanych aktorów i dziennikarzy, w tym Pani Teresy Lipowskiej – wielkiej miłośniczki poezji, która w tym roku obchodzi imponujący jubileusz 60 lat pracy na scenie. Grupy finalistów ze szkół z całej Polski przygotowały życzenia dla dostojnej Jubilatki. My też napisaliśmy tekst, który wraz z kwiatami został wręczony na scenie Pani Lipowskiej. Jak się okazało, nasze życzenia były tak wyjątkowe, że Pani Teresa sama zaproponowała, że chce odwiedzić nasze szkoły i gminną bibliotekę. Z radością więc w bardzo krótkim czasie przygotowaliśmy tę wizytę.

Pani Teresa Lipowska przyjechała do nas w towarzystwie Pani Dyrektor Jolanty Krawczyk Borkowskiej i Pani Wicedyrektor Joanny Noemi Zasady z Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Pro Futuro w Warszawie. Najpierw goście pojawili się w Zespole Oświatowym im. AK w Kisielsku, gdzie przywitali ją licznie zgromadzeni uczniowie wraz z rodzicami, nauczycielami i panią dyrektor Barbarą Urszulą Sałasińską na czele. Następnie przygotowani przez panią Barbarę Rosa uczniowie zaprezentowali kilka nagradzanych ostatnio wierszy. Dwie uczennice kl. I – Sandra Śnieżek i Natalia Woroszkiewicz brawurowo wykonały piosenkę Majki Jeżowskiej „Na raz na dwa”. Gościom została też zaprezentowana wystawa całkiem sporego dorobku publikacji twórczości literackiej uczniów z Kisielska. Najciekawsza dla uczestników spotkania była rozmowa z Panią Lipowską. Pani Teresa cierpliwie i ciepło odpowiadała na pytania i opowiadała o swoim dzieciństwie, latach szkolnych, najważniejszych dla niej rolach i pracy w serialu „M jak Miłość”. Mówiła też o tym, jak być w życiu szczęśliwym, nawet gdy ma się nie 18, a 80 lat. Wraz z Panią wicedyrektor Joanną Zasada przeczytały też wiersze uczniów z Kisielska nagrodzone w ogólnopolskim konkursie Pro Futuro. Nie zabrakło też wspólnych zdjęć i autografów. Jeszcze    tylko pamiątkowe wpisy do księgi gości i trzeba było się pożegnać. Oprócz symbolicznych kwiatów i upominków wręczonych przez uczniów naszym gościom szczególne podziękowanie za wizytę w Kisielsku wyraziła Dominika Sobiech słowami napisanego przez siebie specjalnie na ten dzień wiersza.

źródło, i więcej informcji: stoczeklukowski.pl

Najnowsze komentarze

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o