Wielkie zmiany w Radzie Miasta. Nowa para na czele

Artur Piskorz

Dziś popołudniu odbyła się  sesja Rady Miasta Stoczek Łukowski. Po trwającym dwa miesiące „bezkrólewiu” radni pochylili się nad wyborem nowego przewodniczącego. Musieli uzupełnić wakat, po rezygnacji Krzysztofa Czuba.

Sesję prowadził dotychczasowy wiceprzewodniczący Artur Piskorz. Już na samym początku poprosił o wyrozumiałość, jeśli gdzieś popełni błędy związane z prowadzeniem posiedzenia.

Jako kandydatów do  funkcji przewodniczącego zostali zgłoszeni, wspomniany na wstępie Artur Piskorz, i Krzysztof Szczepańczyk. W głosowaniu tajnym, rajcy podjęli decyzję, że nowym Przewodniczącym Rady Miasta zostanie Artur Piskorz. Dostał om 10 głosów, a jego kontrkandydat 5.

W związku z wyborem, zwolniło się miejsce wiceprzewodniczącego. Na powstały wakat zgłoszona została tylko jedna kandydatura Radnej Anety Senterkiewicz- Soćko, która z wyborem nie miała kłopotu. Pani Aneta dotychczas pełniła funkcję Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej, to wolne miejsce z kolei zajął Radny Krzysztof Rosa.

Tak więc, na półmetku prac rady mamy przetasowanie w obsadzie najważniejszych funkcji. Obydwie  objęli radni, którzy w wyborach samorządowych zostali wybrani  z komitetu wyborczego Burmistrza Ireneusza Szczepanika. Z pewnością ułatwi to miejskiej władzy wykonawczej realizację zadań leżących w jej kompetencjach, a także programu wyborczego.

Sam Przewodniczący Artur Piskorz, pomimo wyraźnej tremy (co zaowocowało szeregiem wpadek i pomyłek), dał się poznać z dobrej strony. Okazał inicjatywę koncyliacyjną, pozwalał radnym na swobodne wypowiedzi  i nie stwarzał nerwowej atmosfery.

Nowym Przewodniczącym gratulujemy wyboru, i życzymy owocnej służby na rzecz mieszkańców.

 

4
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Michael
Gość
Michael

Dobry wybór.Pan Artur Piskorz to rozsądny i światły człowiek. Życzę powodzenia i wielu sukcesów.

Obserwator
Gość
Obserwator

oplułem monitor 🙂

Marek
Gość
Marek

Komentarz na poziomie… pewnie takim samym jak i jego szanowny autor…

Obserwator
Gość
Obserwator

Poziom nie wysoki, na tyle jednak zawieszony, by nie oceniać poziomu innych komentujących, a samą sprawę Marku.