Wielka wycinka rozpoczęta…

Rozpoczęła się wycinka drzew, które rosły wzdłuż alei prowadzącej na Izydory, a także poczyniono przygotowania do wycinki drzew na stadionie szkolnym. Działania te są konsekwencja przetargu jaki ogłosił Burmistrz Miasta Marcin Sentkiewicz na sprzedaż tych drzew na pniu..

Wycinka drzew to początek działań zmierzających do próby uporządkowania miasta. Jednak póki co widok nieco apokaliptyczny…

Najnowsze komentarze

29
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dyskutant
Gość
Dyskutant

Kończę z sarkazmem. Przepraszam za tzw off topic, czyli drążenie tematu, ale nie ma możliwości edytowania tekstów. Powiem otwarcie, że za każdym razem idąc do źródełka i mijając zwalone drzewa, widząc po pniach, że były zdrowe, patrząc na bałagan, zwłaszcza podczas słonecznej pogody, przypuszczam, że ani sprzedawca tych drzew po 60 zł/szt nie zarobił, ani kupujący nie skorzystał. Gdzie są faktury, na co zostały wydane zarobione pieniądze? Została wykonana egzekucja na dwóch szpalerach zdrowych drzew za planowanie zabicia człowieka. Ktoś, kto wymyślił, że te drzewa zabiją człowieka, a nawet ludzi musiał być z PiS, bo rada miasta zaczęła wtórować i… Czytaj więcej »

viola
Gość
viola

W pełni się zgadzam, a co dla mnie bardziej przykre to, że dołożyłam się do tego głosując na obecnego Burmistrza.

Sławek
Gość
Sławek

Jak to gdzie są faktury? W podwyżkach dla pracowników urzędu, Ciekawym czy przyznają się do tych podwyżek i nagród na pojutrzejszej sesji czy trza będzie rok czekać na oświadczenie majątkowe pracowników urzędu ( podobno – piszę podobno bo burmistrz stanowczo zabronił pracownikom mówić o podwyżce i premii ) pracownicy urzędu i mzgk – prócz jednego mobbingowanego pracownika dostali po 350 złotych podwyżki i 1000 złotych premii – można? można, kto zabroni dawać premie za pieniądze stoczkowskiego podatnika? A jak jesteśmy przy pieniądzach gdzie był przetarg na dostawę kwiatów posadzonych na miejskim skwerze? Czy może posada sprzedawczyni w postaci matki burmistrza… Czytaj więcej »

Dyskutant
Gość
Dyskutant

Miasto skorzystało na sprzedaży i zarobiło pieniądze, kupujący skorzystał na kupnie bo ma dużo drewna na podpałkę. Wszyscy zadowoleni z opłacalnej transakcji. Wkrótce zostanie zaprezentowany projekt promenady przez cały Stoczek wzdłuż rzeki od mostu do mostu i znowu będzie powód do ogólnego zadowolenia. Nie trzeba dodawać, że pani Mazurek sypnie do miejskiej kasy sporo Euro z Brukseli. Nie było sensu, żeby rosły te drzewa, bo mogły przecież pozabijać ludzi i kto by wtedy odpowiadał? Tabliczka z napisem aby zachować ostrożność podczas cyklonów by nie zdała egzaminu, bo Ludzie są nieuważni i nieostrożni, a urząd miasta dba o bezpieczeństwo. Zasadzi się… Czytaj więcej »

Obserwujący
Gość
Obserwujący

Waldi, a co powiesz o pomocy nocnej w stoczku, policji i straży? Co powiesz o bezpieczeństwie mieszkańców miasta?

viola
Gość
viola

Też chcę odpowiedzieć- pomocy nocnej jak wiesz NIE MA, policja jak karała mandatami tak i karze, a piski opon już się zaczęły, a w straży po staremu, a nie- samochody są starsze i więcej „swobody” w rządzeniu ma jeden z ochotników uważany siebie za najlepszego strażaka w Polsce.. Ja w skrócie , a Waldi napisz coś w rozszerzeniu

Obserwujący
Gość
Obserwujący

Viola dzięki za info, co do Pomocy nocnej to już jej nie będzie, co do policja to tak ja mówisz plus dodatkowo że nic nie robią oprócz spania w nocy w lasach, a co do straży to o kim jest mowa? Bo nie w temacie akurat jestem.

LAUR
Gość
LAUR

Popytaj starszych ochotników to może Ci powiedzą dlaczego tak wygląda obecnie Straż w Stoczku i kto za tym stoi , a o kim własnie pisała viola
z poszanowaniem WM

Wtajemniczony
Gość
Wtajemniczony

W tym rzecz, że starsi nie chcą gadać a młodsi nie wiedzą o co chodzi, może to czas aby ktoś w końcu powiedział o co w tym wszystkim chodzi i jak wygląda teraz straż

Czeresniak, wieśniak, cham itp.
Gość
Czeresniak, wieśniak, cham itp.

„Kot Andrzej Niestety, ale z aleją postąpiono podobnie jak ze wspomnianym pomnikiem RENOWACJA=LIKWIDACJA. Zamiast usunąć TYLKO zagrażające konary drzew i poprawić chodnik likwiduje się wszystko. Również byłem za zmianą wyglądu „alejki”, ale bliżej mi było do renowacji a nie likwidacji.”- na taki ciekawy pościk natrafiłem na fejsie przy tym temacie. Dyskusję rozpoczęła Pani Agnieszka , jak się nie mylę chyba to Pani z biblioteki. Na fejsie ciekawsza wymiana zdań, a przede wszystkim nie ma anonimowego obrzucania sie błotem

twardy brązowy klocek
Gość
twardy brązowy klocek

ale ty jesteś czereśniak, wieśniak, cham itd itp

Wladek
Gość
Wladek

Jak się nie ma pomysłu na rządzenie to trzeba zniszczyć to co jeszcze pozostało.co za pisowskie dno…

lumia
Gość
lumia

odezwał sie PO-wski zwolennik złodziejów odsuniętych od koryta

Wladek
Gość
Wladek

Nie jestem zwolen8kiem po głosowałem na kota i dziś jak patrz,e na to co robi sentkiewicza to stwierdzam że uczyniłem dobrze.a na zniszcz jest zawsze pora.i jak teraz to miejsce wygląda?

Wladek
Gość
Wladek

Poczekamy co po sobie zostawi PiS narazie gospodarka jest na plus ale musi przyjść zapaść i wtedy popłynie 500+ i inne ,,cudeńka,, za które my wszyscy płacimy.tylko głupi wierzy że to spada z nieba poczytajcie ile małych firm się zwinęli bo polegli pod podatkami

Waldi
Gość
Waldi

Drogi Władku (co mnie chciałeś pędzić jako zero z pała w ręku – nadmieniam groźby nie zrealizowałeś, ale dziękuje zmusiłeś mnie do ćwiczeń w celu poprawy kondycji przed ew. ucieczką od Twojej pały w ręku) nie martw się, jak Stoczkowi sprzyja szczęście to nawet burmistrz Sentkiewicz jest bezradny. Próbował dnia 16.11.2019r. nagabywany przez firmę audytorską dnia narazić miasto na straty (zwrot podatku Vat w mniejszej niż wywalczona przez poprzedniego burmistrza kwocie), szczęśliwie tego dnia została podana treść ustawy regulującej zwrot podatku Vat samorządom i nie udało się. Podczas poprzedniej kadencji na Sesji Rady Miasta dnia 23 listopada 2017r. torpedował zgłoszony… Czytaj więcej »

viola
Gość
viola

Niestety ale takiego właśnie wybraliśmy burmistrza- chwali się nie swoim osiągnięciem, zero podziekowania dla Szczupaka i osób, które zapracowały na projekt rewitalizacji skweru i biblioteki, a wycinka wszystkiego jak leci to szczyt ……… prosze sobie dopisać jak kto uważa.

viola
Gość
viola

i nie liczę, że podziękuje, nie potrafił też przeprosić za rzeczy o których pisał waldi. Nic na to nie poradzę. Dodam jeszcze tylko to, że takie postępowanie mnie nie dziwi, bo Stoczkiem i tak rządzi kto inny.

viola
Gość
viola

Waldi mam takie pytanie do Ciebie. Po Twoich wpisach łatwo wywnioskować, że jesteś przeciwnikiem wyboru Marcinka na Burmistrza. Krótko i na temat- na kogo głosowałeś i dlaczego? -Odpisz tak samo sensownie jak i odpisujesz przy innych tematach. Ja dałam się ograć, może i Ty też?

Waldi
Gość
Waldi

Wywołany do tablicy, zastanawiam, się czy powinienem dzielić się tak osobistymi przemyśleniami na temat innych osób. Los zesłał mnie do Stoczka wiele lat temu i miałem okazję obserwować kandydatów praktycznie od ich niemowlęctwa. Los obdarzył mnie też pamięcią, taką trochę w stylu Kościoła Katolickiego, tzn. pamiętam, wybaczam, ale nie zapominam. A do rzeczy – p. A. Kot – pamiętam jeszcze Jego Mamę gdy pracowała na stoczkowskiej porodówce, kobietę niezmiernie pracowitą, obdarzoną niezwykłym hartem ducha, która w bardzo trudnych warunkach, praktycznie sama wychowała ósemkę dzieci, z których żadne nie zbłądziło, a każde jest wykształconym, ze wszech miar zasługującym na pełen szacunek… Czytaj więcej »

viola
Gość
viola

Dzieki Waldi za odpowiedź. Cóż dodać? Może to, że ja wybierałam między obecnym, a Kotem, ale oprócz naiwności zadecydowało także brak wiary w sukces Kota (wiele osób w Stoczku też tak myślało). Podobnie jest z innymi wyborami- nie wierzymy w wybór PORZĄDNOŚCI!

LAUR
Gość
LAUR

Szanowny Panie Waldi- kto mieszka przynajmniej od lat 80 w Stoczku to zapewne zna doskonale przedstawione przez Ciebie fakty. Zanim napiszę odnośnie Twojego komentarza to dodam, że Andrzeja znam najlepiej z rodziny Kotów, na niego głosowałem, na pewno udało mi się namówić na niego głosować moją drugą połowę i chyba ze trzech sąsiadów. A teraz do sedna. Otóż Waldi po pierwsze uważam, że jesteś przegranym i masz duże wyrzuty sumienia, że głosowałeś na Piskorza (bo i tak nie wygrał, a więc Twój pragmatyzm legł w gruzach), po drugie własnie ten pragmatyzm jest powodem, że takich od kilku lat mamy burmistrzów.… Czytaj więcej »

Ola
Gość
Ola

Panie WM, czy byłby Pan uprzejmy wyjaśnić dlaczego uważasz Waldiego za przegraną osobę? Chciałabym wiedzieć co skłania wyborców pana Kota do wydawania takich opinii odnośnie życia innych ludzi? Z całym szacunkiem ale wydaje mnie się, że zasługuje na innych wyborców, nie wydających tak autorytarnych sadów na temat innych osób i wyborców oceniających postępowanie, a nie człowieka czego z całego serca panu Kotowi życzę. Czy oddanie głosu na osobę która nie wygrała wyborów przesądza, że głosujący jest osobą przegraną? A także skąd taka opinia o posiadanych przez Waldiego wyrzutach sumienia? Czy wypisanie takich słów o innym człowieku podpowiedziało Tobie Panie WM… Czytaj więcej »

LAUR
Gość
LAUR

Szanowna Olu przeczytaj dokładnie kilka razy mój post oraz post Waldiego. Może coś zrozumiesz- ale żebyś za dużo się nie przesiliła to wyjaśniam, że nie mam NIC do Waldiego, a tym bardziej Pana Artura. Przedstawiłem swoje zdanie na temat wyborów do czego jako mieszkaniec Stoczka mam prawo.
Pozdrawiam WM

Ciekawy
Gość
Ciekawy

a Możesz napisać czym Pan Kot się wykazał podczas powodzi, że zdecydowałeś sie o tym mówić swoim chłopakom? Nie pytam się z uszczypliwości a jedynie ciekawości.

Matka
Gość
Matka

Dobrze napisane

viola
Gość
viola

czyżby minus od Marcinka?

Jacek..
Gość
Jacek..

Nie…od Jacka

To ja
Gość
To ja

Brawo Waldi.
Zaglądam na tę stronę szukając Twoich komentarzy. Bardzo trafna ocena bieżących zdarzeń w naszym mieście. Bardzo niewielu potrafi oceniać sytuację nie obrażając innych. Nie piszesz że ktoś jest głupi czy zły, a jedynie że źle czy głupio postępuje. Uważam że takie oceny mogą każdemu dać szanse na poprawę.
Pozdrawiam i czekam na dalsze komentarze.