Wielka kasa w małym mieście…

drogi przekazanie dotacji

„Tego jeszcze w historii Stoczka nie było….” powiedział po otrzymaniu promesy na 1,6 miliona złoty z rąk Wojewody Przemysława Czarnka Burmistrz Miasta Marcin Sentkiewicz.

Rzeczywiście, wydaje się, że tak ogromny zastrzyk pieniędzy do kasy miasta jeszcze nie wpłynął. Jeśli dodamy do tego milion złotych, (które zostały do Stoczka „sprowadzone” przez burmistrza w tym roku) na przebudowę ulicy Piłsudskiego, to wyjdzie nam, że na drogi zostało przekazane blisko 3,5 miliony złotych. Te liczby robią wrażenie…

Do końca października mają być wykonane remonty i przebudowy pięciu stoczkowskich ulic: 14 Lutego. Ks. St. Brzóski, Wincentego Witosa, Stodolna, Świętochowskiego.

Materiał lukow24:

67
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW
Gość
FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW

XII SESJA MIASTA za nami, o której o dziwo przemilczano w zapowiedziach na stronicy. Dlaczego tak się stało? Moim skromnym zdaniem powód jeden- nie wtajemniczać mieszkańców w szczegóły. Z tej sesji wynikaja pewne spostrzeżenia , a więc przechodzimy do konkretów 1. Najważniejsze spostrzeżenie, o którym już wspominałem wcześniej, to skąd maja być pieniązki na inwestycje drogowe. W moim skromnym rozumowaniu podniesiono dochód miasta o 700 tysięcy, a więc tyle ile koniecznie trzeba było zabezpieczyć na otrzymane dofinansowanie. Nie powiedziano wprost, ale moim zdaniem to budżet zasili Nam KREDYT (szkoda że konkretnie Pani skarbnik tego nie ujęła (zresztą po co o… Czytaj więcej »

zdzicho
Gość
zdzicho

100 zł. za działkę w mieście? Życzę powodzenia. Ja za swoją chcę po 60 zł. i nie mogę znaleźć kupca. Chcieć to sobie można. Co do twoich wywodów felietonisto to niemalże 100% zgoda, tylko z ostatnim punktem nie w pełni jestem przekonany, czy ZW będzie chciał kandydować na gospodarza i czy to odpowiednia osoba, bo chyba o to ci chodzi. Moim zdaniem druga połowa betonu nie ma na chwilę obecną wyróżniającej sie osoby. Szczupak nie ma już ochoty, a młodych nie widać. uważam, że muszą już teraz kogoś prowadzić do wyborów, ale kogo? O to jest pytanie.

Deweloper
Gość
Deweloper

Daj namiary tej działki jestem mocno zainteresowany

zdzicho
Gość
zdzicho

kiepski z ciebie deweloper skoro nie śledziłeś do tej pory działek w mieście. Przejdź się po Stoczku, popytaj , a może znajdziesz. Chca za działki i po 150 tyle tylko, że nie zależy im na sprzedaży. Więc też jako „deweloper” , że chcąc 60 zł. wziąc trzeba wystawiać więcej do targowania. Ale z Ciebie taki deweloper jak ze mnie baletnica. Pod włos to Ty możesz brać (jak masz) swoją drugą połowę.

Deweloper
Gość
Deweloper

Taki ze mnie deweloper jak z Ciebie handlarz działek.w Stoczku standard to 100zl m2 więc gdzie masz ta działkę chętnie wezmę za 60 zł budowlana

zdzicho
Gość
zdzicho

A ja chętnię zobaczę tę działkę za 100 zł. sprzedaną.

Deweloper
Gość
Deweloper

To idź na ulice Witosa Sienkiewicza Mickiewicza itp tam ludzie działki kupują i się budują zapytaj ich po ile płacili za m2…To chcesz sprzedać ta działkę po 60zl?

A tu taki link żeby było ciekawiej dla przykładu
https://m.olx.pl/oferta/dzialka-budowlana-w-stoczku-lukowskim-600-m-CID3-IDBdu9R.html#position=2&page=1

zdzicho
Gość
zdzicho

Wiem po ile tam są SPRZEDANE działki i ile musieli sprzedający czekać na kupca. To ogłoszenie z linku to tez już kilka miechów wisi. Zobacz też poprzednie przetargi z Miasta- jaka była cena , ilu się rwało do kupna.

Deweloper
Gość
Deweloper

Nie odbiegaj od tematu chcesz sprzedać ta działkę ja jestem zainteresowany więc dawaj link podjadę zobaczę i klepiemy skoro za połowę ceny działki sprzedać nie mozesz

zdzicho
Gość
zdzicho

To Ty nie odbiegaj od tematu- czyli faktycznych i realnych cen za m/2 działki w Stoczku. Ty tak chcesz kupić działkę jak ja łódź podwodną.

Deweloper
Gość
Deweloper

Realne ceny masz w linkuto nie jest moje ogłoszenie więc ja tych cen nie ustalam A jeśli twierdzisz że ja tej działki kupić nie chce to wstaw link sporo osób ze Stoczka ta stronę przegląda więc potencjalnie może kupiec się trafic
Ty masz działkę do sprzedania tak samo jak ja łódź podwodną hahaha

zdzicho
Gość
zdzicho

W linku to nie są realne ceny tylko widzimisię sprzedającego. Chyba tak samo Burmistrz widzi te ceny. Nie zgadza się z rzeczoznawcą, a bierze pod uwagę linki z ogłoszeniami, które jak śledzę to wisza miesiącami i nie ma chętnych. chcesz kupić działkę poniżej 100 zł.- zajrzyj na przetargi Miasta- Ośrednia, partyzantów- już były wywoławcze poniżej stówki, a chętnych brak- II przetarg Za tzrecim może pójdą, ale cena musi być w okolicach 50- max. 60 zł.

Deweloper
Gość
Deweloper

Mnie interesuje Twoja działka ja od UM nie chce wolę od porządnego Janusza oj przepraszam zdzicha
Sprzedajesz czy nie bo się rozmysle hehe

zdzicho
Gość
zdzicho

Niestety nie sprzedaję poniżej 100. Przekonałeś mnie tymi ogłoszeniami. Byłbym faktycznie januszem jak bym opylił za tak niską cenę hahahahahaha

Deweloper
Gość
Deweloper

Oj zdzichu zdzichu chciałeś blysnac „fejkowym niusem” i Ci nie wyszlo.kolejny raz chciałeś udowodnić jak to burmistrz się bardzo myli nawet bujde ze swoją osobą w roli głównej wymyśliłaś A jedynie udowodniles po raz któryś że zwykłym trollem internetowym jesteś to by było na tyle

zdzicho
Gość
zdzicho

ja nie muszę udowadniać, że Burmistrz się myli, bo to widać po faktach. rzeczoznawca wycenia działki na 15 zł., a Burmistrz potraja opierając to na rzekomo wysokich cenach za m/2 działki budowlanej (mówił o ponad 100 zł.), której sam w przetargu (przyp. DRUGIM) za mniej jak 100 zł. nie może sprzedać

Deweloper
Gość
Deweloper

Przestań się kompromitować

zdzicho
Gość
zdzicho

Tak zazwyczaj kończycie dyskusję jak nie macie nic do powiedzenia.

Deweloper
Gość
Deweloper

Lepiej opowiedz o swojej działce;)

rozjemca
Gość
rozjemca

Deweloperze daj spokój z działką zdzicha. Wyjasnił co miał wyjaśnić- problem cenowy działek w Stoczku, a Ty dalej swoje.
Zdzichu nie odpowiadaj na zaczepki dewelopera , bo to zwyczajna prowokacja. Nie tylko deweloper chce wiedziec kim jesteś, bo zachodzisz im za skórę.
Z mojej strony z chęcią czytam twoje komentarze (wiem też, że wiele stoczkowiaków jest tego samego zdania), wnosza wiele sprawdzonych później wiadomości, które niestety ale biją w gospodarza Miasta i to ich boli.

zdzicho
Gość
zdzicho

Rozjemco jeszcze troszeczkę mam pod sufitem (w przeciwieństwie do ludzi z pokroju dewelopera), ale dziękuje za troskę i uuznanie.
Niestety jaka władza takie i zaplecze.

Deweloper
Gość
Deweloper

Zdzichu był tak sfrustrowany że potrzebował aprobaty samego siebie tylko pod innym nickiem:)Ale kulturny chlopina ladnie sam sobie podziękował;)

SIP
Gość
SIP

Dlaczego zdziwienie budzi fakt, że Pani Skarbnik nie mówi o kredycie? Zdziwiony byłbym gdyby mówiła. Tak jak nie mówi o swoim podwójnym zatrudnieniu i o tym ile zarabia, a także o tym że będzie w komisji przy nadchodzących wyborach i wypłaci sobie za tą funkcję z miejskiej kasy 600 złotych? Nie po to jest w urzędzie aby inni mogli być w komisji i nie daj Boże za ta pracę mieć wypłacone jakieś pieniądze. A co do kasy miejskiej, na balu jubileuszowym liceum mówili że w kasie miejskiej brakuje już na wypłaty dla nauczycieli a co dopiero na inwestycje. Skwer miejski… Czytaj więcej »

SIP
Gość
SIP

Pisząc o osobach oglądanych podczas transmisji sesji miałem na myśli włodarzy Miasta Stoczek a nie innych praworządnych obywateli Miasta, których jest większość ale są zdominowani przez patologiczne jednostki wraz z ich rodzinnymi koligacjami

zdzicho
Gość
zdzicho

To, że Skarbnik nie mówi o zaciągniętym kredycie mozna zrozumieć- ktoś nad nią przecież „czuwa”, ale że nie pytaja Radni z opozycji to juz zagadka. Być może nie znają się na finansach.
SIP i nie martw się o brak kasy w mieście- od czego jest bank?

Wladek
Gość
Wladek

P.Czub nie jest zadnym orlem gmina ma kase bo ..firmy..sa na wioskach a tym samym podatki no i w stoczku jest 3000 ludzi a na wioskach 12 000 inwestorow tez nie przyciagnol wszystko jest lokalne i to jest tajemnica ..bogatej ..gminy

zdzicho
Gość
zdzicho

„Hej niech wrzesień trwa dalej” takie mniej więcej zadowolenie Burmistrza na kolejne dofinansowanie- tym razem na samochód dla niepełnosprawnych. Zapomniano tylko dodać, że to 70% dofinansowania i kolejne zwiększenie kredytu. Cieszy jedynie w odróznieniu do dróg, że tu mamy dofinansowanie dla potrzebujących.

Grocik
Gość
Grocik

Jak Wy razem z AK przezyjecie te cztery lata jeszcze z Marcinkiem. Klawiatury będziecie musieli dokupić. Chyba, że te wszystkie nicki to jedna i ta sama osoba.

zdzicho
Gość
zdzicho

Przeżyłem kilku Burmistrzów, może uda mi się i obecnego, chociaż 9 lat to spory czas, a i z kolejnymi NAWET podobnego pokroju chciałoby się żyć. AK to zapewne mój wybór, jeśli tak to muszę Cię zmartwić- nie wiem jak on to przeżywa , bo nie widziałem go z pół roku, a może i więcej. Ty jak masz ochotę się dowiedzieć to napisz do niego- widzę że czasami coś napisze na fejsie i z wpisów wynika, że ma się dobrze. Zreszta tylko mu pozazdrościć- ja jeszcze muszę troszeczkę pojeździć do roboty. Ps. WIdzę, że moje wpisy jak i innych osób ruszają… Czytaj więcej »

zdzicho
Gość
zdzicho

Ja głosuję na dawnego wójta z Adamowa- obiecywał połączenie kolejowe- ile mam się męczyć z tymi niewygodnymi busikami

zdzicho
Gość
zdzicho

to miało być w temacie na kogo głosować do Sejmu

viola
Gość
viola

AK widziałam kilka dni temu w Stoczku w gminie. Nie widać po nim aby rozpaczał po przegranej. Z tego co wiem (śledzę fejsbuka) działa w środowisku Gowina.

viola
Gość
viola

Panie Marcinie St., a gdzie Pańskie zdanie, jakiś artykuł. Czy widzi Pan tu logikę działań? CZekam z niecierpliwością.

Wladek
Gość
Wladek

Na kolege nie wypada pisac..

FEILIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW
Gość
FEILIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW

To, że jest kolegą to każdy w Stoczku wie, ale też mieszkańcy oczekują na informacje rzetelne(nie tylko te chwalebne). Mnie, i nie tylko (widać to na forum) interesują sprawy np. stanu finansów. Dlaczego ukrywa się prawdziwe zadłużenie? Ile ono wynosi? Można tylko domniemać, że na pewno na dzień dzisiejszy wynosi minimum 700 tysięcy, a jakie jest pewne to wielka tajemnica. I to według mnie nie jest powód, że bliskość koleżeńska nie ogranicza przedstawiania faktów. No ale może faktycznie lepiej przemilczeć, po co mieszkańcy maja mieć wiedzę.

M.M
Gość
M.M

Przecież on na kolegę nic złego napisze. Nawet gdyby to była prawda i tak będzie to tak wybielone aby wyszło że jest dobrze… A w mieście nie jest tak różowo jak się wydaje… Niestety nikt o tym nie napisze prawdy bo jak można pisać źle na kolegę

viola
Gość
viola

Jak to nikt nie napisze? Dla mnie wiele konkretów pisze Felietonista, troszeczkę wtóruje mu zdzicho, a i Władek nieraz dorzuci coś rzeczowo.

Wladek
Gość
Wladek

Tak to viola jest do wyborow sie idzie z haslami i obietnicami tylko w polityce tej wielkiej i tej malej tak to juz jest ze trzeba miec te przyslowiowe ..znaj9mosci..by cos zalatwic.narazie MS jedzie na tym co mu pozostawil w spadku Szczuapak a jego huczne pomysly leza ..bykiem..burmistrz w tych czadach powinien byc tez menadzerem z otwarta glowa a u naszego burmistrza z pelnym szacunkiem tego nie widze.ludzie liczylize ze mlody i z Pisu to cos zalatwi ale cudow nie ma nie ma tak wiele tej kasy by wszystkich obdzielic a takich stoczkow jest setki.poza tym zeby miasto mialo kase… Czytaj więcej »

zdzicho
Gość
zdzicho

Widzisz Władku,sam ponownie wracasz do wątku słabego wyboru gospodarza, a jak się nie mylę to sam na niego głosowałeś. Ja nie widzę winy wymienionych osób, winni są wyborcy za swój postawiony krzyżyk. Ponownie sie powtarzam (aż to robi się nudne nie tylko dla mnie), ale mieliśmy w ostatnich wyborach alternatywę. Niestety mieszkańcy nie skorzystali z tego. Ciągle te same twarze w Radzie, a czym dłużej to i stagmatyzm. Zero inicjatywy tylko te same wnioski- zwiększyć liczbę śmietniczek, posprzątać posesję i ulice, wyciąć krzaki itp. Mieszkańcy po prostu boją się zmian, być może i ryzyka, ale bez tego Stoczek się nie… Czytaj więcej »

Grocik
Gość
Grocik

Czym ta alternatywa bylaby lepsza od obecnego Burmistrza. Jakie ma kwalifikacje i doswiadczenie? Taka jest prawda, że w tych wyborach nie bylo dobrego kandydata.

zdzicho
Gość
zdzicho

Grocik w jednym się z Tobą zgadzam, że nie było aż tak mocnego kandydata z doswiadczeniem i kwalifikacjami. Wszyscy trzej mieli takie same szanse. Jedno co za mna przemawiało za postawieniem krzyzyka przy AK to nie związanie z isntniejącym betonem w Stoczku, realny do zrealizowania w dużej mierze program przedstawiony obszernie podczas spotkania jak i w internecie. Miał też paru kandydatów do rady, którym warto było dać szansę.

wieśniak
Gość
wieśniak

Jak ześta wybrali tak teraz mata. Mieliśta dwóch leppsych kandydatów, a wybraliśta 4 z kolei wskazanego (cos o tym swiadcy). Nie wspomnę o grupie radnych, moze w gminie słabiej wykstałceni ale bardziej rozwazni i zyciowi. Słuchajta dalej takich co doprowadzili do rozłamu miasta z wsią,a za niedługi czas miasto padnie.

Wladek
Gość
Wladek

Ci co zbierali podpisy by nastapil podział teraz to maja w du…. siedza na emetyturach i wala glupa

zdzicho
Gość
zdzicho

Władziu nie do końca tak jest jak piszesz. Oni w dalszym ciągu wciskają 3 grosze- tacy w tych wyborach agitowali. popatrz jakie opcje miałeś przy wyborach. Dwóch kandydatów to był istniejący podział Stoczka funkcjonujący własnie od czasów rozłamu miasta. Popatrz na radnych i przypomnij sobie od kogo startowali wcześniej. Zobacz od kogo istniejący Burmistrz zaczął robić karierę (teraz mu się odwdzięczył). Niestety, ale jako mieszkańcy nie zdaliśmy egzaminu normalności w ostatnich wyborach. Była szansa rozbicia tego betonu, była możliwość chociaż spróbowania czegoś nowego. Niestety – mamy tak jak mamy i będzie trwało to dalej. Nie wierzę aby w następnych wyborach… Czytaj więcej »

Wladek
Gość
Wladek

Fakt masz zdzichu rację

Wladek
Gość
Wladek

Tak to już jest żeby komuś dac to to komuś trzeba zabrać albo ktoś musi na to zarobić polityka pro-rodzinna pisu kosztuje tylko to kiedyś musi upaść bo bo takiego rozdawnictwo żadna gospodarka nie wytrzyma. Pewnie pis teraz znow wygra ale gospodarka powoli hamuje zobaczymy jak to się zakończy na pewno winnych nie bedzie