W Toczyskach jest już gdzie poćwiczyć

Mieszkańcy Toczysk wkrótce będą mogli korzystać z nowej siłowni zewnętrznej, która powstaje przy Szkole Podstawowej. Wszystko za sprawą projektu, który wygrał w konkursie dobrosąsiedzkim Polskich Sieci Elektroenergetycznych „WzMOCnij swoje otoczenie”.

 – W Toczyskach jest wielu mieszkańców, którzy zgłaszali potrzebę stworzenia miejsca do aktywnego spędzania czasu i integracji społecznej. Stąd pomysł na budowę siłowni zewnętrznej. W dalszych planach jest budowa wiaty, miejsca do grillowania, nasadzenia zieleni oraz boisko sportowe – wszystko po to, aby mieszkańcy wspólnie mogli zdrowo i wesoło spędzać czas na powietrzu – informuje Wójt Gminy Stoczek Łukowski, Marek Czub.

PSE zaangażowały się we współpracę z Gminą Stoczek Łukowski w ramach podejmowanych przez operatora systemu przesyłowego działań dobrosąsiedzkich. Na terenie gminy Stoczek Łukowski spółka realizuje projekt budowy linii 400 kV łączącej aglomerację warszawską z Siedlcami. Dzięki tej inwestycji zwiększy się niezawodność dostaw energii w  północno-wschodniej i centralnej Polsce oraz możliwe będzie bezpieczne wyprowadzenie mocy z Elektrowni Kozienice.​

Ogłoszony w lutym konkurs PSE „WzMOCnij swoje otoczenie” miał na celu wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu.

Więcej informacji na temat PSE jest dostępnych na stronie raport.pse.pl.

PSE – Partner Gminy Stoczek Łukowski

źródło: stoczeklukowski.pl

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o