W gminie drastyczne podwyżki, w mieście praktycznie bez zmian.

odbiór smieci

Od kilku dni mamy już nowy 2019 rok, co wiąże się też z niezbyt miłymi dla nas wiadomościami. O ile opłaty za energię elektryczną póki co się nie zmieniły, to już opłaty za wywóz nieczystości już tak.

Zarówno miasto i gminę obsługuje ta sama firma, która jest na naszym lokalnym rynku absolutnym potentatem. To własnie ta firma dyktuje ceny…

W 2019 mieszkańców Gminy Stoczek Łukowski czeka drastyczna podwyżka. Do tej pory płacili oni 4,50 miesięcznie od osoby, teraz przyjdzie im płacić aż 7 zł.

W mieście podwyżek nie będzie, ale w ciągu roku możliwe jest wyrównanie. Stawka pozostanie póki co bez zmian, na poziomie 6 zł. Ostateczna oferta złożona przez firmę Ekolider, była tylko o osiem tysięcy wyższa od tej z ubiegłego roku..

Za starania i ich efekt w postaci ostatecznej ceny, na sesji Rady Miasta chwalił Burmistrza Marcina Sentkiewicza Radny Krzysztof Rosa.

To jest bardzo dobra cena, i dobra wiadomość dla mieszkańców, mówił radny.

8
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Samorządowy Stoczkowski Politolog
Gość
Samorządowy Stoczkowski Politolog

Nie ma czym sie cieszyć w Stoczku!- cena jak na razie bez zmian i dodatkowo trzeba mieć na uwadze, że w przeciwieństwie do Gminy od kilku lat płaciliśmy więcej o 1,5 zł. i wykorzystywano Miastowy Jednostkę organizacyjną.

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Nie wydaje mi się. W mieście z tego co mi wiadomo śmieci były odbierane 2 razy w miesiącu w gminie raz na miesiąc. Teraz prawdopodobnie wszystko zostanie bez zmian A gmina ma płacić więcej ???

Samorządowy Stoczkowski Politolog
Gość
Samorządowy Stoczkowski Politolog

Kasiu, ale o ile razy mniej km. zrobią śmieciarki nawet jak zabierają x2 niż na wioskach?

Vel
Gość
Vel

..miales chamie zloty rog miales chami czapkie z pior..brawo lot…

Lol
Gość
Lol

Było myśleć przed wyborami. Wójt mówił, że przez najbliższe 5 lat nie zrobi nic poza podwyżką za wywóz śmieci. Bezradni radni dali się ograć staroście z pomocą nocną. Zero kontrargumentów. Wyjąć z rady dwie, trzy osoby, posadzić manekiny, efekt ten sam. Teraz buzię w ciup i patrzeć na efekty swoich wyborów.

ely
Gość
ely

i bądz polaku ekologiczny to za kilka lat się zdziwisz ile zapłacisz monopolistom biurokratom i innym pasożytom.ZA ŚMIECI powinni płacić ich producenci -zaraz ograniczyliby te piękne i często niepotrzebne opakowania a tak…..

Wyborca
Gość
Wyborca

Przed wyborami podczas jednej z licznych rozmów z jednym z radnych gminnych słyszałem takie miłe słowa: że nasza gmina to najlepsza na okolice: najtańsze śmieci, woda, podatki; Drogi najlepiej zadbane itd ach i ech, wszystko darmowe nawet żwir dostałem. Tylko co mi z tego jak ja teraz przez 5 lat im za ten żwir oddam i to z nawiązką, a oni przez ten czas będą żerować na mnie. Ale jak to się mówi człowiek uczy się na błędach i za jakiś czas podziękuje z pokazaniem środkowego palca.

ewun
Gość
ewun

Nikomu nic nie dajesz. Żwir jak piszesz dostaleś. Zapłać podatek od darowizny a płacisz za odbiór swoich śmieci.