VII Sesja Rady Miasta (na żywo)

Zapraszamy na relację tekstową z sesji Rady Miasta w Stoczku Łukowskim. Strona odświeża się automatycznie co 45 sekund.

Przewodniczący zaprosił na majówkę i zakończył obrady.

Kierownik MZGK Marcin Siwiński, mówi, że na Stodolnej jest problem z parkingiem. Zwraca uwage na organizację ruchu, bowiem przyjeżdżający do sklepu Topaz blokują płynność ruchu i stwarzają niebezpieczeństwo.

Musimy zrobić porządek przy straży, i to zrobimy! – Mówi Burmistrz odnosząc się do problemów parkingowych na ulicy Krótkiej.

Wiceprzewodniczący Janusz Rosa proponuje zastanowić się na możliwością stworzenia parkingu na miejskiej działce, vis a vis wejścia głównego do Kościoła.

Radny Radosław Piskorz zwraca uwagę na stan jezdni na ulicy Krótkiej. Problemem jest też organizacja ruchu na tej ulicy. OSP bowiem nie zawsze może spokojnie dojechać do swoich garaży.

Ta sprawa ma być też rozwiązana.

Piotr Rosa zwraca uwagę, że jest zagrożenie w Parku Chojniak w postaci zwisających suchych konarów.

Burmistrz i Przewodniczący uspokajają, że te problemy będą trwały już krótko.

Radny Wiśniewski pyta jeszcze o płytki przy ulicy 1 go Maja, i możliwość poprawienia stanu „bajpasu” z którego mieszkańcy korzystają omijając blokadę na ulicy Piłsudskiego za ośrodkiem zdrowia.

Przewodniczący, uspokoił i zadeklarował, że problem rozwiąże.

Tę sielankę psuje Radny Zbigniew Wiśniewski, który pyta, czy ktoś zamiecie ulicę Targową.

Burmistrz mówi o sukcesie, nawet kadencji – bo remont kolektora przeprowadzony w ten sposób jest godny uznania.

Burmistrz dziękuje Skarbnik Ewie Soćko, bo jako jedynej w powiecie udało jej się poprowadzić finanse miasta bezbłędnie.

Burmistrz cieszy się, że otrzymał takie pytanie. Mówi o „niesamowitym sukcesie” bo prace zmierzają ku końcowi i bez przeszkód. Dzięki tej inwestycji miasto może się rozwijać. Stwierdził, że koszty, które poniesie miasto będą o około 600-700 tysięcy mniejsze niż planowała poprzednia władza. Droga w ciągu dwóch tygodnia będzie udrożniona, ale tylko jednym pasem(wahadłowo). Gotowa ulica będzie dostępna w ciągu dwóch miesięcy. Chciałbym podziękować , kierownikowi i załodze za profesjonalną pracę.

Radna Kinga Moreń pyta, kiedy zostaną zakończone prace na ulicy Piłsudskiego i kiedy ulica zostanie udrożniona.

Tak jest pięknie, że żadna komisja stała nie ma żadnych wniosków.

Jest też informacja o piśmie, które Burmistrz Miasta Marcin Sentkiewicz skierował do Wójta Marka Czuba o pomoc w utrzymaniu czystości przy budynku UM.

Nagłośnienie nie działa, ale za to na samochodzie reklamującym cyrk działa świetnie. Przed chwilą przejechał obok UM i głośno zakłócił obrady przez chwilę :).

Informacje o pismach wpływających do rady. Były trzy pisma, które napłynęły od mieszkańca Stoczka. Na następną sesje zostaną przygotowane stosowne uchwały.

Zmiana budżetu przyjęta.

Nowe nagłośnienie padło… Zatem obrady prowadzone są tylko na fundamencie naturalnych sił każdego radnego. Sił mówczych ;).

Każda droga jest potrzebna w Stoczku- odpowiedział Burmistrz- nie jesteśmy cudotwórcami, i nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkich na raz.

Jakie było kryterium wyboru 6 dróg ? – pyta Radny Wiśniewski.

Radny Wiśniewski, mówi, że skoro do 15 kwietnia zostały opracowane plany dla 11 dróg, to dlaczego zostało zgłoszone tylko 6. Burmistrz odpowiedział, że ma to związek z innymi, planowanymi konkursami. Dodatkowo dodał, że koszty były mniejsze przy okazji opracowaniu kilkunastu projektów.

Burmistrz powiedział, że jest zainteresowanie działkami inwestycyjnymi, które miasto chce sprzedać.

Radny Piotr Rosa pyta o inwestycje, na które została przeznaczona rezerwa budżetowe. Burmistrz odpowiedział, że wysokość inwestycji drogowych z Funduszu Dróg Samorządowych to ponad dwa miliony złotych.

Bogdan Kania pyta o Dworcową i Kolejową tam nie świecą lampy. Burmistrz tłumaczy, że własnie te słupy nie należą do miasta.

Zmiana budżetu, pyta Krzysztof Pazura pyta o wymianę oświetlenia. Odpowiada mu Burmistrz Marcin Sentkiewicz, 98 sztuk do wymiany lamp oświetleniowych. Pozostanie do wymiany 100 sztuk, ale to nie będzie prosta bo lampy te są nie na naszych słupach. Pieniądze na tę inwestycje zwrócę w postaci oszczędności- powiedział włodarz.

Idzie sprawnie, być może każdy chce już rozpocząć majówkę. Warto również przypomnieć, że szkoła stoczkowska (SP i GIM) w poniedziałek i wtorek nie pracuje. Zatem takiej laby dzieciaki nie miały w kwietniu chyba nigdy ;). 8 maja byłby równy miesiąc.

Zmiana wieloletniej prognozy finansowej bez dyskusji i uwag.

Wracamy do obrad.

Teraz 5 minut przerwy technicznej. Są problemy z transmisją, nie ma dźwięku.

Sesja nie cieszy się zainteresowaniem mieszkańców, ani nikogo innego. Na galerze siedzą tylko kierownicy poszczególnych jednostek.

Obrady opuścił Radny Krzysztof Rosa.

Pakiet uchwał oświatowych powoli się wyczerpuje. Przejdziemy do budżetu.

Kolejne punkty porządku obrad zostają bez dyskusji przyjęte. Porządek obrad kliknij TUTAJ

Link do transmisji VIDEO

Radny Krzysztof Pazura zapytał, kto został zatrudniony w Urzędzie Miasta. Sekretarz odpowiedziała, że trzech mężczyzn (wymieniła nazwiska).

Głosowanie na sesji odbywa się poprzez wyczytywanie poszczególnych radnych imiennie. Radni po kolei odpowiadają czy są za czy przeciw. Inaczej niż na sesji Rady Gminy, tam juz głosowanie odbywa się elektronicznie. Obydwa sposoby mają swoje wady i zalety. Ta miejska podobno jest taka, że nikt nie może powiedzieć, że radni nie zabierają głosu…

Przewodniczący Krzysztof Szczepańczyk otworzył obrady. Jest 14 radnych, brakuje Zbigniewa Wiśniewskiego.

Są też radni- nauczyciele, pomimo, że oficjalnie strajk jeszcze trwa. Mamy ich w Radzie Miasta większość, bo 9 (w tym na emeryturze), i jeśli chcieliby zastrajkować, to quorum by nie było…

Radni zajmują powoli swoje miejsca, za oknem piękna słoneczna pogoda. Nic tylko radzić, aby miasto się rozwijało i ludzie żyli dostatnio.

Dziś (trochę z przypadku) są komfortowe warunki do pisania, bo jest biurko . Nie trzeba pisać na kolanie, więc może też i błędów będzie mniej ;).

Najnowsze komentarze

10
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dyskutant
Gość
Dyskutant

Zero dyskusji, wszyscy zgadzają się bez szemrania.

Wladek
Gość
Wladek

Jak za dobrych starych czasów PZPR kto jest ,,za,,o widzę że wszyscy

Dyskutant
Gość
Dyskutant

A pan burmistrz może mieć swoje zdanie, inne niż jedynie słusznej partii? Nie wiem, ale chętnie bym się dowiedział.

Zazi
Gość
Zazi

Jakie są nazwiska tych mężczyzn? 😉