Urlopy, ekwiwalenty, wypoczynki…

Ireneusz szczepanik
Burmistrz ma o czym myśleć.

Na ostatniej Sesji Rady Miasta, radni pytali o ilość zaległego urlopu Burmistrza Miasta Stoczek Łukowski Ireneusza Szczepanika. Sprawa na pierwszy rzut oka, może wydawać się błaha. Bo na zdrowy rozum, jeśli ktoś pobiera wynagrodzenie z zakładu, a pracodawca nie da mu urlopu to poszkodowany jest pracujący. W administracji samorządowej, jednak już tak wszystko proste nie jest. Choćby dlatego, że praca na stanowisku burmistrza nie jest zbyt uciążliwa, a na warunki stoczkowskie w zasadzie jej nie ma. Stąd też, burmistrzowie, wójtowie nie kwapią się z wykorzystaniem urlopu. Dlaczego? Otóż, jeśli mandat włodarzowi miasta wygaśnie, otrzyma on ekwiwalent wypłacony z miejskiej kasy. 

Nasz burmistrz na koniec sierpnia miał niewykorzystane 27 dni urlopu, i jeśli ich nie odbierze do końca swojej kadencji (wszystkie znaki wskazują,  że kandydować nie będzie) to z biednej kasy miejskiej powędruje na jego konto około 10 tysięcy ekstra. Oczywiście, burmistrz zaległy urlop może jeszcze wykorzystać, ale czy to zrobi to czas pokaże.

Dodatkowym problemem jest to,  że kumulacja zaległego urlopu jest niezgodna z prawem, i włodarze na urlopy powinni chodzić regularnie. Posłać na urlop w przypadku naszego miasta, burmistrza powinna Sekretarz Hanna Celej, i chciała to zrobić! Trzykrotnie kierowała stosowne pismo do…. swojego szefa, a z szefami wiadomo jak jest, pracownika może, ale nie musi wysłuchać. Pani sekretarz może  grozić z art. 282 § 1 pkt 2 Kp.  grzywna od 1 000 zł do 30 000 zł, ale w tym przypadku trzeba przypisać jej winę, a przecież poza pisaniem pism nic więcej zrobić nie może…

4
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
POGROMCA
Gość
POGROMCA

Pieniądze to rzecz nabyta.
Wielu w Stoczku potrafi je mieć . Czy jednym z nich jest nasz Burmistrz?
Robił swoją robotę kilka lat żyje zwyczajnie STOCZKA NIE OSKUBAŁ prowadząc własny biznes lepiej by się usytuował.
Nie cieszmy się z jego odejścia to on najlepiej wie co ze Stoczkiem będzie za kilka lat. Brak kandydowania skłania do refleksji negatywnej a w społeczeństwie przeważa głos WYJECHAĆ DZIADOSTWO NIC TU NIE MA SYF itp
Nowi na jego miejsce (znam ich od dzieciństwa) i obym się mylił !!!!

Człowiek z miasta
Gość
Człowiek z miasta

Witam .Czy tak trudno jest u schyłku swojej kadencji zadbać o nie swoje pieniądze i nie narażać budżetu i tak ubogiego miasta jakim jest Stoczek Łukowski .Nie, po co !!! .Trzeba wycisnąć co do ostatniej możliwej szansy pieniądze , które w rzeczywistości można by było przeznaczyć na inne wydatki np : na młodzież .
Ocena tego należy tych którzy ,maja szacunek sami do siebie a nie dbają o dobro innych

orest
Gość
orest

Panu Burmistrzowi dajmy już spokój, to już niczego nie zmieni…

Człowiek z miasta
Gość
Człowiek z miasta

Tak na pewno ,ale gdyby samemu panu burmistrzowi zależało ,to zrobił by
dżentelmeński ruch i zrezygnował z ekwiwalentu za niewykorzystany urlop .
Wracając .I tak kończy się pewna kadencja