Targu we wtorek nie będzie…

RELACJA LIVE

INFORMACJA BURMISTRZA MIASTA STOCZEK ŁUKOWSKI

                       Z DNIA 12 MARCA 2020 ROKU


          Burmistrz Miasta Stoczek Łukowski informuje, że w związku z zagrożeniem koronawirusem oraz działaniami podjętymi przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej od dnia 17 marca 2020 roku do odwołania, zamknięte zostaje targowisko miejskie przy ulicy Kościelnej w Stoczku Łukowskim.

Stosownych informacji podmiotom prowadzącym handel na w/w terenie udziela Pani Elżbieta Bombiak – Inspektor Urzędu Miasta tel. 25 797-00-36.

                                                             Burmistrz Miasta Stoczek Łukowski
                                                                        /-/ Marcin Sentkiewicz

22
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wladek
Gość
Wladek

Świńska grypa zabiła w Polsce 187 osób zwykła grypa zabija od 30 do 50 a do stoczka ma przyjechać autobusem o 13.30 chociaż ponoć są już tacy że to widzieli go ponoć stał na deptaku na zadupku i pił piwa…życzę zdrówka ale tego psychicznego

Ann
Gość
Ann

Polska nie bedzie sobie w stanie poradzić z taką sytuacją jaka jest teraz np we Włoszech dlatego trzeba zrobić co tylko sie da żeby do takiego stanu nie doprowadzić. Żałuję że jest jeszcze sporo takich Wladków co sobie lekceważą powagę sytuacji…

Wladek
Gość
Wladek

Taki Wladek był kiedyś w wojsku wie co to jest prawdziwa kwarantanna a nie ten pic i opowiadanie ludziom bajek szkoły mają mieć wolne do Wielkanocy i pytam się co będzie dalej?wirus zniknie ciepło raczej go nie zabije w Hiszpanii jest już cieplo i co tam mają. Higiena tak bajki i sraczka panika nie…ludzie powinni szybko szukac szczepionki to jest wyjście aha o ile to nie jest sprawą badań wojskowych jak pogłoski chodza

Ann
Gość
Ann

problem w tym że szczepionka tak szybko w obieg nie wejdzie, a jeśli dopuścimy do dużego wzrostu zachorowań w krótkim czasie, przekroczymy wydolność ochrony zdrowia, czyli pacjenci, którzy w normalnych warunkach zostaliby wyleczeni, nie będą mogli liczyć na odpowiednią pomoc – śmiertelność znacznie wzrośnie jak we Włoszech (a i tak jest wyższa niż w przypadku zwykłej grypy). Chiny opanowały sytuację, więc i Polska opanuje, jeśli większość ludzi,w tym również Ty Wladku będziesz się stosował do zaleceń – chyba, że może chcesz się zarazić i wylądować na min dwa tygodnie w szpitalu i chcesz żeby Twoja rodzina siedziała w tym czasie… Czytaj więcej »

Wladek
Gość
Wladek

Za bardzo ulegają propagandzie na zachodzie Europy też z tym walczą ale nie ma tych oglupiajacych kolejek na granicach i tego cyrku a szyba czy rękawiczki Cię nie uchroni jak znajdziesz się w jednym pomieszczeniu z osobą zarażona to masz małe szanse bys tego gowna nie zlapala.zgodzil bym się z takimi działaniami ale wszystko by musiało być zamknięte a nie taki to co jest teraz

Jaś
Gość
Jaś

czy to prawda, że w Zgórznicy są dwa potwierdzone przypadki koronawirusa?

Banan prutas
Gość
Banan prutas

Tak. Są dwie osoby. Z objawów mają tylko biegunke.

Wladek
Gość
Wladek

Wnioskuje że objawy zbliżone do sytuacji no i to lekarstwo papier toaletowy z biedronki bardzo wskazany.bardzo

Wladek
Gość
Wladek

Wyszłam dziś na zakupy i doznałem szoku w jednym że sklepów w STOCZKU sprzedają w drzwiach sklepu w rękawiczkach i jest plastikowa szyba.za oddziałami związanymi powinni otwierać oddziały psychiatryczne i wielu tam pozamykac i to na dłużej bo ludzi nie zabije wirus tylko głupota i stoczka…

Mieszkanka Stoczka
Gość
Mieszkanka Stoczka

I co w tym dziwnego?

janusz
Gość
janusz

nie głupota ludzi tylko głupota politykow!!

Wladek
Gość
Wladek

Zapoznaj się jak powinna wyglądać prawdziwa kwarantanna i wtedy się dziw

zuza
Gość
zuza

Sam jesteś głupi jak but! Tacy ignoranci jak ty rozprzestrzeniają wirusa… A co? Przeszkadza Ci ta szyba i rękawiczki? Nie widzisz powagi sytuacji?

Wladek
Gość
Wladek

Zapoznaj się jak wygląda kwarantanna w wykonaniu wojskowym a potem porownaj z tym co serwuje nam rzad wtedy nawet Ty zobaczysz różnicę.ty myślisz że po 14 dniach to zniknie?dopóki nie wejdzie szczepionka to takie zabawy niczego nie zmieni całego kraju nikt nie jest w stanie poddać kwarantannie.kwarantannie poddaje się maly wydzielony teren całkowicie się go odcina i zwalcza zagrożenie lekami i środkami chemicznymi a tu zalecają siedzenie w domu a pozostają otwarte sklepy działa transport i zakłady pracy to jest cyrk drogą Pani taki cyrk pod publikę i nic wiecej za 14 dni wszystko wróci do tego co było tydzień… Czytaj więcej »

zuza
Gość
zuza

Jeżeli więcej będzie takich ignorantów jak Ty to na pewno nic się nie zmieni. Niestety szczepionki jeszcze długo nie będzie, więc Twoim zdaniem co powinniśmy robić? Zarażać innych. „Lepszy rydz niż nic”. Może nie mamy profesjonalnej kwarantanny, może nie mamy odpowiednich środków zabezpieczeń, ale powinniśmy robić wszystko, żeby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa, bo nasze służby zdrowia nie dadzą rady. I co chciałbyś podejmować decyzje komu pomóc a kogo skazać na śmierć? Chciałbyś mieć to na sumieniu? Nie życzę Ci abyś miał na sumieniu osoby które potencjalnie możesz zarazić nie starając się wykorzystywać środków które mamy. Pomimo wszystko zdrowia życzę. A… Czytaj więcej »

Mieszkanka Stoczka
Gość
Mieszkanka Stoczka

Popieram Zuzę w 100 %. Cieszę się, że w naszym mieście jest dużo osób świadomych. Również nie chciałabym spotykać na swojej drodze takich „Władków” – wszystkowiedzących narzekaczy. Uważam, że nawet jeśli zalecane działania, m.in. kwarantanna domowa, nie uchronią nas przed zachorowaniem – prawdopodobnie ok 70% z nas spotka się z tym wirusem – to pozwolą rozłożyć w czasie nasze zachorowania i jest szansa, że system medyczny w Polsce się nie zawali.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ludzie…. zwykła grypa zbiera większe żniwo niż ten wirus!!opanujcie się wkoncu bo przez te medialne przekazy cofamy się do średniowiecza. Niech przykładem będzie papier do d**y co ma wzięcie teraz a wcześniej? jakby nikt go wcześniej nie używał….

wirus
Gość
wirus

Nie powinno się zamykać targowiska, które funkcjonuje na otwartej przestrzeni . W supermarketach kupują ludzie z różnych miejscowości i to w znacznym zagęszczeniu w pomieszczeniu. Na targu jest luz. Jest to krzywdzące dla ludzi i sprzedających i kupujących. Ukłon dla supermarketów gdzie mało co jest polskie, a na pewno chemiczne.Na jakiej prawnej podstawie zamknięto targowisko? Ze się komuś wydaje? czy jest jakieś rozporządzenie? nie ma. Burmistrz niech zapłaci odszkodowanie tym wszystkim sprzedającym, a kasy też mniej w gminie bo przedsiębiorcy nie zapłacą placowego.

Ann
Gość
Ann

A zamknięcie lokali gastronomicznych, hoteli, czy szkół nie jest krzywdzące? Jest, ale tak musi być.
Targowisko może na otwartej przestrzeni, ale korzystają z niego głównie osoby starsze, czyli z grupy ryzyka; babcie chodzą od stoiska do stoiska macając co się da „czy wystarczająco miękkie te jabłka, pomidory czy bułeczki” przenosząc wirusy i bakterie. nikt tam nic nie dezynfekuje i sprzedawcy nie myją rąk, a płatność przecież tylko w gotówce.
moim zdaniem burmistrz dobrze zrobił.

Aga
Gość
Aga

Już dawno powinni zamknąć granice i lotniska. To wcale nie było by paniki. Ci na stanowiskach to są przygotowani ale tylko na papierku. A co do rynku w stoczku to powinien być, bo jest bezpieczniej na powietrzu robić zakupy niż w sklepach.