Świętujemy sto lat niepodległej

Rok 2018 jest rokiem bardzo wyjątkowym, zarówno dla całego kraju jak i dla Gminy Stoczek Łukowski. Dla całego kraju, ponieważ właśnie w tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale także dla Gminy Stoczek Łukowski z racji 20-lecia jej istnienia. Z tej okazji zaplanowano w gminie szereg wydarzeń i uroczystości kulturalnych, religijnych oraz patriotycznych, w których mieszkańcy zarówno Gminy jaki i Miasta Stoczek Łukowski chętnie uczestniczyli.

Uroczystością zamykającą jubileuszowy rok odzyskania przez Polskę niepodleglości będą obchody 11 listopada –  Narodowego Święta Niepodległości.  Tego dnia odbędzie się uroczysta Msza św. w intencji poległych za Ojczyznę oraz uroczystości pod pomnikiem Ignacego Braulińskiego, który jest lokalnym symbolem walki o niepodległość. Wspólnie z mieszkańcami będziemy śpiewać hymn Polski w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu” oraz złożymy kwiaty by oddać hołd tym, którzy oddali życie w walce o niepodległość Polski.

Kontynuacją wspólnego świętowania będzie koncert finałowy oraz rozstrzygnięcie konkursu „Wolność kocham i rozumiem”, na który zapraszamy do nowej sali widowiskowej Gminnej Biblioteki  Publicznej  w Starych Kobiałkach.  W imieniu organizatorów serdecznie wszystkich zapraszamy!

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o