Straż na urlopie

nieczynne straż

Czasami wydaje nam się, że w Stoczku  nic nie jest w stanie nas zaskoczyć. Wtedy przychodzi taka chwila jak wczoraj, gdy w  jednym z portali społecznościowym czytamy takie oto ogłoszenie:

Szanowni mieszkańcy Miasta! 
Informuje ze do dnia zakończenia zwolnienia lekarskiego przez kierowce OSP Stoczek Łukowski – tj jak na dzień dzisiejszy 26.06.2018 – po telefonicznej rozmowie z Burmistrzem Miasta informuje o zakazie opuszczania miejsca garażowania samochodów ratowniczych będących na wyposażeniu naszej jednostki przez Burmistrza Miasta. Najbliższą jednostką, od której możecie się spodziewać pomocy w sprawie zdarzeń losowych jest OSP Jedlanka mająca siedzibę w sąsiedniej gminie. Naczelnik OSP Piotr Wilk.

Cóż to takiego oznacza? Otóż przez niemal cały czerwiec musimy uważać, aby nie być beneficjentem naszej OSP. To znaczy nie korzystać z je usług. Uważajmy zatem! Dopóki kierowca nie wróci ze zwolnienia nie możemy mieć żadnych wypadków, broń Boże nie wzniecajmy pożaru, bo na pomoc Jedlanki, albo Łukowa możemy trochę dłużej niż zwykle poczekać. Później, wszystko wróci do normy.

O kłopotach jednostki bardzo obszernie na ostatniej sesji Rady Miasta mówił Pan Andrzej Kot, który wskazywał, że wiele zaniedbań spoczywa na poprzednim zarządzie OSP. Krótko wspominając o problemie zatrudnienia drugiego kierowcy. Chwalił Burmistrza Ireneusza Szczepanika, a Burmistrz chwalił nowy zarząd OSP, przyłączając się do krytyki poprzedniego.

Jednak jak się okazało nieszczęście i weryfikacja współpracy przyszła bardzo szybko…

Poniżej bardzo ciekawe audio z sesji Rady Miasta w której poruszane są kwestie dotyczące bolączek strażaków.

AKTUALIZACJA 4.06.2018

Burmistrz Ireneusz Szczepanik szuka jednak kierowcy…

 Burmistrz Miasta Stoczek Łukowski informuje, że poszukuje osoby do pracy na stanowisku kierowcy Ochotniczej Straży Pożarnej w Stoczku Łukowskim.

Osoba chcąca pracować na stanowisku kierowcy musi posiadać prawo jazdy kategorii C.

Wszelkich informacji dotyczących zatrudnienia można uzyskać pod numerem telefonu 25 797 00 01 lub 25 797-01-75.

 

Burmistrz Miasta

Ireneusz Szczepanik

5
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zbyszek
Gość
zbyszek

informacja o kierowcy pojawiła się po poście strażaków i pasowało by to napisać. więc chyba cos sobie wywalczyli.

Andrzej kot
Gość
Andrzej kot

W związku z tym, że w przedstawionym artykule, jak i w „relacji na żywo z sesji” pada moje nazwisko, a przede wszystkim że nie zgadzam się z częściowo zamieszczoną treścią, postanowiłem „uzupełnić” i wyjaśnić pewne wątpliwości. Mam nadzieję, że administrator zamieści komentarz. Po pierwsze, nie zgadzam się z twierdzeniem, że” chwaliłem Burmistrza”. Jedyną „pochwałą” w mojej wypowiedzi było PODZIĘKOWANIE za przekazane samochody, co przez kilka lat nie można było zrobić. Według mnie PODZIĘKOWANIE należy się nawet najgorszemu wrogowi (wyjaśniam Burmistrz nie jest dla mnie wrogiem) jeśli jest to uzasadnione. Po drugie – zamieszczone audio jest urywkiem wypowiedzi, dodatkowo odsłuch jest… Czytaj więcej »

obserwator
Gość
obserwator

Będąc młodą lekarką, wszedł raz do mnie pacjent…
Mieszkając tu w Stoczku, nic nie jest w stanie nas zaskoczyć.

Tekst o lekarce to cytat z satyrycznej audycji radiowej. A to o Stoczku to niestety na poważnie. Warto byłoby się zastanowić, zanim zastosuje się imiesłowowy równoważnik zdania.

Ewek
Gość
Ewek

Wstyd, żenada, porażka…i można by tak bez końca. Jak to jest w tym naszym grajdołku, że jak mamy się czym pochwalić to trzeba zrobić wszystko żeby to zniszczyć??? Tyle lat działalności a ostatnio to nieustanna walka o przetrwanie. Coś tu jest nie tak!!!

zrozpaczona
Gość
zrozpaczona

To tylko pokazuje, że obecny burmistrz to amatorka.