Starosta Łukowski niczym Kmicic…

kadr z filmu "Potop"

Powiat Łukowski od wielu lat promuje się hasłem „Ziemia Henryka Sienkiewicza”. Dzieje się tak nie przez przypadek. Nasz noblista urodził się w Woli Okrzejskiej, w której obecnie ma swoje muzeum i nieopodal swój kopiec.

Jednym z bohaterów sienkiewiczowskie powieści „Potop” jest Andrzej Kmicic, nie Babinicz, tylko Kmicic. Ta barwna postać pasuje jak ulał do obecnego starosty Dariusza Szustka. Oczywiście porównania można dzielić, mnożyć i dodawać, każdy może użyć swojej wyobraźni, ale jeden cytat wypowiedziany przez zacnego Stanisława Skrzetuskiego warto przytoczyć:

– Dziwny to jest człowiek, w którym, widać, tyle dobrego, co i złego mieszka

Początek współpracy pomiędzy nowym włodarzem powiatu, a miastem i gminą Stoczek Łukowski nie rozpoczął się dobrze. Pomoc nocna i świąteczna została zamknięta, psy trochę poszczekały, ale karawana pojechała dalej…

Na ostatniej sesji Rady Miasta Starosta Łukowski Pan Dariusz Szustek (niejako rekompensatę) ogłosił, że powiat zamierza wyremontować obecny budynek przychodni na ulicy Piłsudskiego. Notabene jego fatalny stan był nawet przedmiotem naszej małej lokalnej kampanii wyborczej. Budynek byłby w przyszłym roku remontowany, tylko zawiódł planista, więc o ile kolejny nie zawiedzie Pana Starosty to za dwa lata będziemy mieli wyremontowaną przychodnię zdrowia.

Sprawcą opóźnień przy budowie internatu dla Zespołu Szkół również był planista. Tu jednak prace mają ruszyć w przyszłym roku.

Obecnie powiat prowadzi inwestycję w warsztaty szkolne przy Zespole Szkół, powstaje tam stacja diagnostyczna dla potrzeb szkoły. Takie rozwiązanie to duża szansa na pozyskanie nowych uczniów i tym samym utrzymanie szkoły w Stoczku Łukowskim. Tu jako ciekawostkę (tak na marginesie) można dodać, że część terenu warsztatów została zastawiona w banku jako poręczenie kredytu jaki powiat bierze na potrzeby remontu szpitala.

Starosta Dariusz Szustek zapowiedział również remonty dróg powiatowych do Róży Podgórnej i od Turca do Osin. Do końca kadencji ma być również wyremontowana ulica Nowoprojektowana w Stoczku. Tam ma powstać aleja spacerowa, tam również będzie można się „umówić na randkę”, bądź „pospacerować przy świetle księżyca”. W inwestycje mają się zaangażować trzy samorządy, oprócz powiatu i miasta, podobno udało się przekonać Wójta Gminy Marka Czuba do współfinansowania w tamtym miejscu.

Na koniec Starosta zapewnił, że traktuje miasto jako „bardzo ważny ośrodek Powiatu Łukowskiego, i tak już zostanie”.

Ile w tych słowach szczerości, i na ile zapowiedzi inwestycji będą spełniane, to czas pokaże. Miejmy nadzieję, że Dariusz Szustek ostatecznie okaże się pozytywną postacią dla naszego regionu….

3
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
planista
Gość
planista

Do wymiany okien, drzwi, ocieplenia budynku, poprawy estetyki wyglądu wejścia etc. potrzebny planista? To się zgłaszam. Pierdoły na resorach, bujda, robienie z mieszkańców idiotów. Za 2 lata powie (jeśli już powie), że nastąpiły inne przeszkody. Mam nadzieję, że za 4 lata to może, a wręcz w 1 miesiąc się uda, bo kampania wyborcza tuż tuż. Jeśli chodzi już o lokalną kampanię to o remoncie mówił tylko Kot.

viola
Gość
viola

Za cztery lata to sobie mogą innych szukać głupców. Dałam się omamić rok temu. Wystarczy mojej naiwności.

FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW
Gość
FELIETONISTA NIEWYGODNYCH FAKTÓW

Panie Marcinie to ja w takim razie cytatem Kmicica odnośnie tego artykułu -„Kończ Waść wstydu oszczędź”. Jeśli się pisze artykuł to należy do niego troszeczkę się przyłożyć. Porównanie Pana Szustka do Kmicica? Widocznie czytaliśmy, oglądaliśmy różne ‚Potopy”. Wklejam napisane parę dni temu informacje, które Pan widocznie w ogóle nie sprawdził lub też nie chce się zająć, bo tak wygodniej . Oto cytat ” …Nie było na ten rok w budżecie powiatu, czyli za rządów obecnego starosty planu remontu przychodni, a więc o jakim złym projektowaniu była mowa. Nie ma też wzmianki o budowie internatu, a jedynie przebudowie i adaptacji budynku,… Czytaj więcej »