Spotkanie z kandydatem na Burmistrza Andrzejem Kotem (na żywo)

Poniżej nagranie audio ze spotkania z wyborcami Pana Andrzeja Kota, które najpełniej i bez przekłamań przekaże wszystko to, co na spotkaniu się działo.

Spotkanie zakończyło się. Relację najlepiej czytać. od dołu strony

Sanatorium, to pomysł Pani Markiewicz na Izydory.

Teraz luźne rozmowy.

Na spotkaniu jest dwadzieścia kilka osób. Wszystkich.

Szkoda że nie ma Radnego Kozioła, bo bym zapytał skąd pomysł żeby robić ulicę Stodolną do cmentarza.

Na stanowisku przyszłego Przewodniczącego Rady Miasta Pan Andrzej Kot widzi Panią Celinę Walecką bądź Krzysztofa Szutkiewicza.

Pierwsza zabrała głos Pani Markiewicz, która powiedziała, że oczyszczalnia mówiąc w skrócie i dyplomatycznie „nie działa”.

Teraz pytania.

Andrzej Kot krytykuje propozycję Artura Piskorza o budowie skateparku w Stoczku. Podał przykład Łukowa, i nietrafionej inwestycji.

Powołanie Rady Młodzieży i Rady Seniorów.

Bibliotekę należy przenieść do budynku kotłowni na osiedlu przy ulicy Witosa.

Teraz słowo  współpraca jest odmieniana przez wszystkie przypadki.

W Stoczku mają powstać TBS,-sy.

„Jak jest garaż, to jest podatek” powiedział kandydat.

Uregulowanie własności gruntów, to będzie zadanie do wykonania Andrzeja Kota.

Sejmiki Wiejskie mają być przeprowadzane na terenie Parku Chojniak w amfiteatrze.

W Parku Chojniak będzie można uporządkować w tydzień. Nie jest to zadanie nie do wykonania.

Przypatrzę się pracy obecnych urzędników, niektóre stanowiska zostaną połączone.

W Urzędzie Miasta musi powstać stanowisko do promocji i pozyskiwania środków zewnętrznych.

Teraz punkt dotyczący MZGK, kandydat mówi, że na nasze wysypisko śmieci można było wywozić śmieci jeszcze 8 lat. Wójt Gminy Stoczek Łukowski planuje wybudowanie spalarni śmieci niedaleko Wólki Poznańskiej.

Andrzej Kot mówi, że boisko szkolne jest źle zaprojektowane i źle zrobione. Zarzuca również brak konsultacji przy budowie.

Klomby, nasadzenia, musi byc więcej zieleni na skwerze miejskim.

Połączenie do Pilawy pociągiem musi być przywrócone, i to się uda wspólnymi siłami.

Taka mała laudacja na cześć Pani Markiewicz, „pora z tym sporem skończyć” mówi Andrzej Kot.

Teraz Andrzej Kot zwrócił się do obecnej na spotkaniu Katarzyny Markiewicz: „To jest wstyd, że Pani nie odzyskała swojej nieruchomości, wstydzę się jako Stoczkowiak”

Obecny Burmistrz Ireneusz Szczepanik nie chciał dołożyć do remontu  ośrodka zdrowia, a była to 1/3 całej inwestycji. Ja, będę starał się tę kwotę zmniejszyć, liczę, że dogadam się jeszcze z przyszłym Wójtem Markiem Czubem bo chciałbym, żeby on nim został.

Remont przychodni zdrowia.

Siecią gazową miasto się nie zajmuje, ale z mojej strony będzie prowadzona akcja informacyjna, będę na bieżąco informował interesantów.

Największy problem występuje z drogami, bardzo wiele z nich nie ma nawierzchni utwardzonej. Takie uliczki w pierwszej kolejności będziemy utwardzac, i budować z tłucznia albo betonu- mówi Pan Andrzej Kot.

„Zostanie zatrudnionych dwóch kierowców w OSP”

„po rozmowie z Panem Kobielskim moge powiedzieć, że zostanie przywrócony lekarz w karetce przez cały tydzień”

Jeśli chodzi o monitoring, to po rozmowach z przedstawicielami Policji, można powiedzieć, że monitoring nie rozwiąże sprawy bo na kamerach nie słychać pisków opon i nie można zmierzyć prędkości.

Pan Andrzej Kot omawia swój program wyborczy, zaczął od bezpieczeństwa na drogach. Konkretnie chodzi o spowalniacze na ulicach, tak aby ukrócić rajdy wieczorne. Mówi również o tym, że konieczne jest również utworzenie strefy ruchu, lub inaczej strefy pieszych.

Okazuje się, że atmosfera na widowni mocno napięta, przy okazji słów kandydata doszło do słownej przepychanki z uczestnikami spotkania.

Dziś spotkałem się z innym kandydatem, który obiecywał nawet, że sie spotkamy porozmawiamy, ale nie przyszedł. Żałuję bardzo, że nikt z moich kontrkandydatów nie dotarł.

Kandydaci są przedstawiani rzeczowo i rzeczowo zachwalani.

Teraz Andrzej Kot przedstawia swoich kandydatów, pierwsza Paulina Grzybowska, która jest nieobecna na spotkaniu, ale usprawiedliwiona.

„Będę dobrym gospodarzem, ludzie dojeżdżają do Warszawy to dlaczego ja nie mogę dojechać do pracy z Łukowa”

‚Stoczek jest miastem emerytów i rencistów, takie opinie można usłyszeć np w Łukowie”

Pan Andrzej Kot mówi, że „czuje się Stoczkowiakiem, i czuję się z miastem związany i bardzo chetnie tu przyjeżdża”

Teraz kandydat przedstawia swoją sylwetkę, opowiada o swojej karierze w PSP.

„Spodziewałem się większej frekwencji, ale mam nadzieję, że więcej pójdzie do wyborów” powiedział Pan Andrzej Kot.

Na spotkaniu są również kandydaci na radnych.

Powoli sala zapełnia się, ale póki co frekwencja nie powala. Nie jest to bynajmniej jakieś większe zaskoczenie, bowiem nigdy w Stoczku nie było na takie przedsięwzięcia wzięcia.

Za chwilę rozpocznie się spotkanie z kandydatem na Burmistrza Stoczka Łukowskiego Panem Andrzejem Kotem.

 

52
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Młody
Gość
Młody

Dopiero jak Kot przedstawił swój program ,reszta otworzyła oczy i dawaj pisać co ?, papier wszystko przyjmnue .Mozna było przyjść i się pokazać,przedstawić. Strach na to nie pozwolił. Dopiero teraz zaczynaja kombinowac !!! .
Pan Kot pokazał,że można z tym wyjść do ludzi .
Jestem jeszcze młody i może nie mam takiego jak starsi doświadczenia ,ale mam prawo głosowania i wiem już na kogo.
Pozdrawiam cały Stoczek

Zuza
Gość
Zuza

Mnie ciekawi jedno, dlaczego żaden z kandydatów na Burmistrza nie mówi o wspólnej debacie jeszcze przed 21 października? Każdy z nich liczy na wygranie w 1 turze? Nie ma lepszego sposobu na porównanie wszystkich kandydatów niż debata. A frekwencja na pewno byłaby lepsza niż w sobotę.

Andrzej Kot
Gość
Andrzej Kot

Z tym pytaniem to raczej do przedstawiciela miejscowego medium. Był czas na organizację- mogło to się nawet odbyć w terminie mojego spotkania, ale propozycji nie było.
pozdrawiam

Zuza
Gość
Zuza

To w takim razie czuje się rozczarowana. Ta kampania nie różni się niczym od wielu innych. Jakby sami kandydaci nie chcieli wygrać.
Do Obiektywnego: nie atakuj mnie za brak programów. A debata na pewno była potrzebna.

Obiektywny ;)
Gość
Obiektywny ;)

Zuza jaka debata? Niech najpierw zaczna powazna kampanie, a nie takie slodkie pierdu pierdu. Plakaty i finito. Gdzie programy?

do obiektywnego
Gość
do obiektywnego

Oj zobacz jak poszły konie po betonie .Już masz program pozostałych 2 na necie .Panika poszła. Czyli jest komplet .Studiuj i analizuj kto ma leoszy .

Andrzej Kot
Gość
Andrzej Kot

Panie Marcinie dziękuję za uczestnictwo w spotkaniu i przekazanie relacji- zawsze ma to jakieś plusy. Szkoda tylko, i nad tym troszeczkę ubolewam, że w przedstawionej relacji jest wiele minusów i to nie z mojej winy. Odbiorcy , a taka była wola co zostało ujęte przy innych tematach, chcieli pełnej informacji- niestety jest ona nie pełna. Spotkanie trwało 2 godziny, a samo omawianie programu trwało ponad 40 minut, gdzie punkt po punkcie szerzej omawiałem. Wiele z tych wyjaśnień Pan pominął. Mam nadzieję, że to z braku czasu i nadrobi Pan to w oddzielnym temacie, aby wówczas można było konkretnie dyskutować. Z… Czytaj więcej »

Cham
Gość
Cham

Co to za historia z tą spalarnią???

Magda
Gość
Magda

No właśnie.Czy ona miałaby powstać w Wólce Poznańskiej? Budzi to duży niepokój ludzi pod każdym względem.

Jan
Gość
Jan

Pierwszy kandydat na burmistrza Stoczka , który spotkał się na debacie przed wyborami od czasu wolnych wyborów tj. od 1989 r. Tego jeszcze nie było . Czy w jego ślady pójdą inni? Było niespełna 30 osób. A dyskusja trwała aż 2 godz.To dobrze dzięki temu inni mogą sobie wyrobić opinię o jego wizji Stoczka. Kawałek spotkania na filmie pokazuje jaki spokojny , rzeczowy i kulturalny to człowiek. Jaka kultura na sali . Inne miasta mogą wam pozasdrościć. Jak mieszkańcy obdarzą Go zaufaniem to może okazać się dobrym gospodarzem. Pokazał pełną kulturę , zna problemy miasta i darzy ludzi np. urzędników… Czytaj więcej »