Siłownia tak, ale nie na „Skwerku”

siłownia1

Potrzebę wybudowania siłowni zewnętrznej w Stoczku Łukowskim od dawna sygnalizowali mieszkańcy miasta, którzy coraz częściej swój wolny czas spędzają na indywidualnej aktywności sportowej. Burmistrz Ireneusz Szczepanik postanowił wyjść na przeciw oczekiwaniom, i korzystając z możliwości pozyskania dotacji z Lokalnej Grupy Działania postanowił zainstalować takie urządzenia, które pozwolą ćwiczyć na świeżym powietrzu.

Burmistrz bez szerokich konsultacji postanowił zlokalizować taką siłownie na terenie skweru miejskiego. Chciał przy tym, jak sam mówi, upiec trzy pieczenie na jednym ogniu, bo oprócz nowych urządzeń udałoby się zainstalować monitoring i wymienić cztery lampy. Urządzeń miałoby być osiem.

Na wczorajszej sesji Rady Miasta, lokalizacja inwestycji nie spodobała się rajcom. Wskazywali oni, że miejsce do uprawiania sportu jest chybione, i że nie ma ich zgody na powstanie „nowego pomnika”. Oczywiście radni mieli tu na myśli, remont pomnika Tadeusza Kościuszki.

Wydaje się, że decydujący głos w sprawie wypowiedział Zbigniew Wiśniewski, który choć na co dzień głosuje zgodnie z oczekiwaniami Burmistrza, tym razem wyraził zdanie odrębne.

Takie zachowanie nie spodobało się Ireneuszowi Szczepanikowi, który nie kryjąc złości zarzucił radnemu Wiśniewskiemu, że ten wcześniej nie zgłaszał podobnych zastrzeżeń.

Finalnie, Burmistrz musiał ustąpić ze swojej propozycji, a radni podjęli uchwałę, że nowa lokalizacja siłowni zewnętrznej  będzie na terenie Zespołu Oświatowego, tuż przy drodze dojazdowej do boiska wielofunkcyjnego…

8
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Koziar
Gość
Koziar

Chociaż wiele jest chybionych pomysłów burmistrza np. nr. 1 to usytuowanie nowego boiska sportowego, ale pomysł usytuowania siłowni na skwerze był strzałem w dziesiątkę. Dlaczego? bo po 1- jak ktoś pisał zaraz albo zaj…. albo zdewastują, 2. dzieci się bawią obok a rodzic może poćwiczyć (chyba w bliskim sąsiedztwie miało byc to zainstalowane) 3. Więcej osób by korzystało aniżeli na terenie szkoły- pilnować tez trzeba przed młodzieżą bo jak popsuto główną płytę boiska tak to samo zrobią i z tym.

Sam
Gość
Sam

Też uważam że skwerek to dobre miejsce, a pilnować trzeba wszędzie .

sam.
Gość
sam.

Jest dobre miejsce ale niestety budują CPN.

ala
Gość
ala

Budują na swoim terenie a nie na gruntach miasta

Allla
Gość
Allla

He he i szanowna Pani dyrektor zamknie silownie jak kiedys boisko ? 🙂

ona
Gość
ona

a kiedy zamknęła, chyba jak jeszcze było placem budowy

Allla
Gość
Allla

Zamknela juz po otwarciu . Dopiero po interwencji mieszkancow to sie zmienilo:)

eM. ..
Gość
eM. ..

Wątpię że ludziom będę chciało się tam chodzić. Są bliższe miejsca. Np za blokami przy Hempla jest trochę miejsca blisko centrum miasta. A tam zaraz chłopy rozbiorą.