Sesja Rady Miasta na żywo

na żywo

Piękne słoneczne popołudnie w Stoczku Łukowskim. Witamy na relacji na żywo, z sesji Rady Miasta. Strona odświeża się automatycznie co 45 sekund. Stronę relacji najlepiej czytać od dołu strony.

 

Przewodniczący zamknął obrady.

Radny Sentkiewicz pyta, czy jest ktoś w urzędzie, kto może pomóc Paniom ?

„Czytajcie pisma ze zrozumieniem (…) baliśmy się utracenia dotacji 400 tysięcy złotych, czy Pani wie jaka to kwota???” powiedział Burmistrz

Mieszkanki są traktowane jak zło konieczne, obcesowo i bez woli zrozumienia…

Jakieś czary 😉 Choć Burmistrz twierdzi, że miało to związek z budową drogi, ale  teraz to już jest ok. Ale przecież Dyrektor nic nie wiedziała… Coś to nie trzyma się kupy…

Teraz zabrały głos mieszkanki miasta, które nie mogły uzyskać zgody na przyłącze do sieci wodociągowej. Wyjaśniała sprawę po Dyrektor MZGK, która stwierdziła że nie można się podłączyć bo jest gwarancja na kostkę na ulicy Polnej. Na co Burmistrz odpowiedział, że „można, można”

Dyrektor mówi, że należy usiąść razem do wspólnego stołu i zastanowić się nad tym, jak wspólnie promować owoc działań min Agnieszki Barej i zrealizowanego projektu.

Radna Karolina Walecka opowiada o sukcesie projektu „Tu był nasz dom”, zapytała Dyrektora  Macieja Morenia, w jaki sposób będziemy promować.

Zwaśnione strony mają się spotkać, Burmistrz zaprosił do siebie do gabinetu w czasie urzędowania.

Pani lubi być medialna i oczerniać ludzi powiedział Burmistrz.

Sprawa jest groteskowa, i ja nie będę się handryczyć – mówi mieszkanka.

Kolejna kłótnia i ostra wymiana zdań pomiędzy Burmistrzem, a mieszkanką miasta.

Burmistrz rozumie rozgoryczenie mieszkanki, mówi że z rozmowy z pracownikiem wynikało, że to nie on to zrobił. Pracownik Urzędu Miasta zniszczył mieszkance płot, ale odpowiedź z Urzędu nadeszła zaskakująca. Być może uda się coś więcej napisać.

Jutro znowu nie będzie wody. W kolejnym miejscu jest awaria- powiedziała po Dyrektora MZGK 

Radny Zbigniew Wiśniewski powiedział, że w miejscu awarii na ulicy 14 Lutego należy zainstalować rurę osłonową. Co do dzisiejszej awarii  wodociągowej nalezy zainstalować dodatkowe zawory, aby w przypadku awarii całe miasto nie było odcięte od zaopatrzenia w wodę.

Pół dnia wody nie było, byłem na miejscu awarii i była ona na głównej nitce i nie było innego wyjścia jak zakręcenie kurka.

Droga do Borowia to zupełnie inny temat, nasza jest ok.

Dodaje również, że historia ulicy Polnej przypomina tę na odcinku pomiędzy Chrominem a Borowiem. Nie dopusćmy do takiej sytuacji, że minie okres gwarancji i zostaniemy z tym sami.

Radny Rosa mówi, że dzisiejsza awaria wodociągu pokazuje, że cały system został pozostawiony na żywioł. Nie ma inwentaryzacji i nic się nie robi.

Jeszcze było o żubrach na deptaku na Izydorach, i o kwiatach które nie są wieczne 😀 Zakończyło się konkluzją, że Radny Sentkiewicz nie był dawno na deptaku.

Ostatecznie stanęło, że Burmistrz wykona naprawę doraźną.

Doszło do kłótni pomiędzy Burmistrzem a Radnym Sentkiewiczem. W efekcie radny zarzucił Burmistrzowi, że potrafi tylko brać pieniądze, na co dostał odpowiedź, że Radny też bierze pieniądze. Ale ja za pracę, puentował Sentkiewicz.

Radny Sentkiewicz mówi, że z powodu awarii wodociągów na ulicy 14 Lutego MZGK kilkakrotnie dochodziło do awarii i to kosztowało sporo pieniędzy. Droga z powodu braku utwardzenia nie nadaję się do użytku.

Burmistrz odpowiada, że część ulicy 14 Lutego jest traktowana jak pozostałe nieutwardzone ulice w mieście i jesli znajdą się pieniądze to w nowym budżecie mogą się znaleźć pieniądze.

Teraz Radny Rosa zadaje pytanie odnośnie rewitalizacji. Pyta retorycznie, „czy naprawdę w Stoczku potrzebna jest fontanna”. Pytanie rzecz jasne bez odpowiedzi.

Wygląda na to, że Burmistrz nie zna starego powiedzenie, że „nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu”. W kółko podkreśla, że to „nadgorliwość”.

Droga w ruinie a Pan mówi, że jest wszystko dobrze, nie wiem jak ta droga będzie wyglądała za 20 lat- odpowiada Sentkiewicz

Po co siać porutę- mówi Burmistrz

Radny Sentkiewicz mówi, że miasto zamawiało drogę asfaltową a nie szutrową, a to co zrobiła firma po 10 miesiącach jest niedopuszczalne.

Jeden mankament to nieestetyczny wygląd, mówi Burmistrz.

Szczerze powiedziawszy te tłumaczenia są co najmniej zabawne…

Bo Komisja oświatowa wnosi o nową nawierzchnię asfaltową na nowej ulicy Polnej. Burmistrz odpowiedział, że uszkodzenie nowej nawierzchni w postaci łat na powierzchni wynika z nagdorliwości władz miasta. Był przegląd drogi, i tam było poprzeczne pękniecie poziome. Stwierdził również, że to nie jest wina wykonawcy.

Przewodniczący czyta korespondencje jaka wpłynęła do Rady Miasta.

Zatem związek inwestycji, wyborów i burmistrza można uznać za nieaktualny.

Jeśli chodzi o rewitalizację, rozpoczęcie tych prac rozpocznie się najwcześniej na koniec roku 2019, a pierwsze płatności zaplanowano na rok 2020. Przy okazji Burmistrz powiedział, że z planu rewitalizacji wykreślone zostały inwestycje na ulicy Poprzecznej i Szkolnej.

Pytanie dotyczący dokończenia budowy ulicy Polnej zadał radny Piotr Rosa, Burmistrz stwierdził, że w tym roku juz nic w tej sprawie się nie zmieni.

Przy jednym głosie wstrzymującym rada zmiany budżetu przyjęła.

Pytanie do budżetu ma radna Walecka, zapytała Dyrektora MOK  na co konkretnie przeznaczone będą dodatkowe pieniądze w wysokości 3 tysięcy. Dyrektor Maciej Moreń odpowiedział, że na współpracę teatralną oraz rekwizyty.

Pani Grażyna Jasińska mówi, radni słuchają, na słowa „czy Państwo sobie życzą żeby czytać wszystko?”  radni niemal churem „nieeeee”

Kto by się nudził i był ciekawy, jaki budżet ma Stoczek Łukowski to może kliknąć TUTAJ i doczytać. Choć na stronach miejskich został on zamieszczony 14 listopada, i juz coś mogło się zmienić.

Grażyna Jasińska powiedziała, że jeśli chodzi o budżet miejski bardzo czesto się zmienia, szczególnie na koniec roku. Nawet na kilka dni przed sesją są zmiany, i radni dostają te poprawki w ostatniej chwili przed sesją.

Tu się nic nie mogło wydarzyć i radni zmienili wieloletnią prognozę finansową jednogłośnie.

Zmiana przedsięwzięć jest przyczyną poprawki, chodzi o odwołanie jeśli chodzi o odrzucenie wniosku Szkoła większych zasobów, dla Gimnazjów. Do prognozy ponadto dopisana zostanie na lata 2018-2021 rewitalizacja. Łącznie nakłady na to zadanie to 2mln złotych. Oczywiście 85% miałoby pochodzić z dotacji UE. Wniosek jest procedowany i jeszcze nie ma decyzji czy pieniądze miastu zostaną przyznane.

Pani skarbnik Grażyna Jasińska czyta uchwałę dotyczącej zmiany wieloletniej prognozy finansowej. Budżet i związane z nim sprawy w naszym mieście są zmieniane niemal na każdej sesji, więc to nic nowego.

Nie ma w tym punkcie, żadnych uwag, więc rada projekt przyjęła.

Teraz radni pochylą się nad wysokością podatków od transportu i od nieruchomości na przyszły rok. Jak pamiętamy kilka lat temu, o tę stawkę transportową toczyła się wielka batalia, którą ostatecznie urzędnicy przegrali, stawki zostały obniżone, ale transportowcy w części z miasta uciekli…

Fragment ulicy 14 Lutego o którą pytał radny Sentkiewicz wygląda tak:

Radna Walecka pytała, czy możliwe jest przekazanie pieniędzy nie tylko na sport, na co Ireneusz Szczepanik wskazał, że do tej pory tylko jeden wniosek wpłynął w 2015 roku, i jeśli będą jakieś wpływały to będzie się zastanawiał.

Radni przyjmują program współpracy pomiędzy organizacjami społecznymi. Burmistrz mówi, że preferowany klub w Stoczku Łukowskim to jest LKS Dwernicki. Przy podziale środków, będzie jednak patrzył jakie zapotrzebowanie wpłynie.

Zapytania były dwa, zadała je radna Ewa Mokicka, i radny Marcin Sentkiewicz, który pytał o stan drogi na 14 Lutego, i co się zmieniło od sierpnia i wniosku komisji oświatowej.

Nieobecny jest Krzysztof Szczepańczyk, ale z pewnością ta obecność jest usprawiedliwiona.

Minęła 14.00 więc Przewodniczący Artur Piskorz powitał radnych. Jest ich obecnych 14, więc obrady są prawomocne.

 

3
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Gość
Andrzej

Gdzie są: Heinrich, Koziar i Warszawiak? Zapadli w sen zimowy? Padło kilka nazwisk i ucichli…. Za wcześnie się ujawnili. Do wyborów jeszcze trochę….

KOZIAR
Gość
KOZIAR

Andrzeju jeszcze jest jesień!!!! i cały rok do wyborów. O jakie Ci nazwiska chodzi, bo nowości żadnych jedynie co zauważyłem to Pan S. zaczyna aktywnie działać. Zima za pasem – trzeba zbierać nowe siły aby na wiosnę pokazać się. Co do sesji to chyba merowi zaczynaja puszczać nerwy a to za sprawą częstego czytania „nad świdrem”.

ciekawy
Gość
ciekawy

Jestem wstrząśnięty. Jeśli to prawda, że Burmistrz w taki sposób odniósł się do mieszkańców powinien natychmiast przeprosić i nie startować w kolejnych wyborach. Czy są jakieś nagrania?