Sesja Rady Miasta (Na żywo)

na żywo

Zapraszamy na relację na żywo z sesji Rady Miasta. Strona odświeża się co 45 sekund

Sesja została zakończona a wszyscy Radni udają się do sali USC zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Burmistrz trochę łamiącym głosem dziękuje wszystkim. Wyraźnie wzruszony. Trudno się dziwić, pracował na rzecz miasta bardzo długo.

 

Skromne podziękowania dla każdego radnego.

Burmistrz dziękuje za współpracę, dziękuje za współpracę również Przewodniczący Artur Piskorz.

Burmistrz mówi, że informacje zawarte w podsumowaniu budżetu nie są elementem kampanii wyborczej, a miasto zostawia w dobrej kondycji.

Teraz na koniec burmistrz czyta podsumowanie swoich rządów.

Teraz mówi Janusz Rosa, w tonie podsumowania dziękując mieszkańcom, radnym. Gdzie utknęło moje dziecko pod nazwą „rewitalizacja”, burmistrz odpowiedział że  w trakcie oceny.

Obiektywnie trzeba przyznać, że Pan Krzysztof Czub był dobrym radnym, aktywnym i merytorycznym.

Pożegnania, podziękowania, słodko. Ale to chyba tak ma być, bo można się spierać ale szacunek trzeba mieć do wszystkich. Wielka klasa na koniec Krzysztofa Czuba.

12 lat, mówi Krzysztof Czub żegnając się z pracą radnego.

Obu kandydatów pogodził Krzysztof Czub, który zwrócił uwagę, że takie rozmowy nie powinny być prowadzone na sesji.

Starcie kandydatów Piskorza i Sentkiewicza.

Teraz masę uszczypliwości.

Jeździłem prosiłem i rozmawiałem, kończy Ireneusz Szczepanik.

Mówi Burmistrz.

Wypowiedź Pani Bogusz wprawiła mnie w zakłopotanie, tak jakbym dostał w policzek.

Wątpliwości chyba nie rozwiał.

To nie chodzi o to, czy jest tam się czy nie jest, nie wskóra się nic jeśli wniosek nie spełnia określonych warunków.

W tym roku od wojewody otrzymaliśmy dofinansowanie 72 tysiące złotych

Na pewno się nie zapuka do wszystkich drzwi, ale zapewniam Państwa, że moje wyjazdy do Lublina służyły pozyskaniom środków.

Teraz Radny Wiśniewski pyta o deklarację ze spotkania wyborczego Pana Sentkiewicza, na którym Pani Małgorzata Bogusz stwierdziła, że Burmistrz nie aplikował o środki do wojewody. Był pan w tych drzwiach czy nie?

Kolejna prośba o naprawę nowej poniekąd drogi na ulicy Polnej zgłosił Radny Piotr Rosa.

Nie widzę zagrożenia funkcjonowania tych jednostek powiedział burmistrz

To jest problem, nie ma kierownika dwóch instytucji- powiedziała Radna Walecka

Od 30 października na pół roku odszedł na bezpłatny urlop Dyrektor MOK Maciej MOreń sprawa pilna, osobista. Obowiązki przekazane zostały Pani Urszuli Perczyńskiej.

Teraz odpowiedź na zarzuty Pana Marcin Sentkiewicza, który zarzuca, że Burmistrz robi w godzinach urzędowania kampanię. Stwerdził, że takich rzeczy nie robi, chyba, że się zapędzi czasami.

Musimy wiedzieć co chcemy- powiedział Radny Krzysztof Czub.

Wygląda na to, że miasto miało przyjąć na siebie zobowiązania o których nic nie powiedział Pan Kierownik Stosio, i o tym mówi Pani Skarbnik.

W skrócie, Burmistrz mówi, że jeśli Pan Stosio nie będzie miał pieniędzy to nie ma mowy o deklaracji miasta, wtóruje mu Pani skarbnik mówi: Pan Stosio na początku mówił o czy innym teraz o czym innym.

Teraz znowu Burmistrz wytyka, że nie ma inwestycji w którym nie ma udziału własnego, i ten udział miasta.

Pan Stosio walczy, co zdecydują radni?

Teraz propozycja przerwy Pana Przewodniczącego, ale póki co nie ma decyzji.

Już 3 godzina obrad… Spotykają się rzadko, ale jakże intensywnie.

Do trumny nowych warsztatów, teraz wbija Marcin Sentkiewicz, który popiera Burmistrza w jego zdaniu, że przeniesienie WTZ zablokuje rozwój Zespołu Szkół.

Czyli jednak należy zwrócić honor Arturowi Piskorzowi, jego program wyborczy będzie mógł byc realizowany… Ale chyba może to być niemożliwe. Pomysł nieprzemyślany.

Trochę przykra sytuacja dla Kierownika, ale Burmistrz bardzo trafnie punktuje swojego Kierownika wygląda na rozmowę uczniaka z profesorem.

Okazuje się, że Ireneusz Stosio nie zastanowił się skąd wziąć pieniądze na projekty.

Koszt to 60 tysięcy taki projekt, a Pan Przewodniczący pyta skąd te pieniądze Pan Ireneusz Stosio ma wziąć, otrzymał odpowiedź, że należy je pozyskać. Teraz Przewodniczący mówi, że ma wątpliwości czy się nie pospieszyliśmy…

Teraz mówi Pan Wiśniewski, o szacowaniu i prawidłowej sporządzonej umowie. Bardzo słuszne uwagi.

Pani Grazyna wskazuje, że nie ma informacji odnośnie wysokości inwestycji i należałoby wstrzymać się do czasów rozstrzygnięć wyborczych. Władza w Powiecie może się zmienić, i ta koncepcja mogłaby się zmienić.

Pani Karolina Walecka zwróciła uwagę, że ulica Dwernickiego przy Warsztatach nie jest oświetlona.

Pan Ireneusz zgłosił się z wnioskiem teraz, bowiem są terminy w których trzeba zrealizowac wniosek. Chodzi o dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

Pan Ireneusz Stosio mówi o dużym przedsięwzięciu.

Trochę to dziwnie wygląda, jeśli kandydat obiecuje to, co już jest realizowane.

Teraz omawiana jest możliwość przeniesienia się WTZ do popularnych „Warsztatów” przy Zespole Szkół. Okazuje się, że Pan Piskorz jeszcze nie został burmistrzem a już swoją obietnicę wyborczą prawie zrealizował, bo wszystko na to wskazuje, że warsztaty zostaną przeniesione.

To jedna z nielicznych jednostek do których ciężko się przyczepić.

To nic złego, jeśli ktoś co roku otrzymuje zasłużone wynagrodzenie ekstra, bo obiektywnie trzeba przyznać, że praca szkoły w Stoczku jest bez zarzutów.

Teraz Pani Milczuk podziękowała za miłe słowo, ale wskazała, że duża w tym zasługa grona pedagogicznego. Dziękuje również  za nagrodę, choć mówi, że ktoś może napisać, że kolejny raz jest to właśnie Pani Milczuk.

Podziękowania zasłużone i brawa zasłużone dla Pani Wiesławy Milczuk

Stoczek na 4 miejscu w kraju pod względem środków pozyskanych na oświatę w małych jednostkach- powiedział Burmistrz

Burmistrz mówi, że szkoła i miasto realizuje, bądź realizowało projekty w wysokości 2,5 miliona złotych. Wskazuje, że te działania mają wpływ na przyszłą wymarzoną edukacje dzieci.

Do podziękowań przyłączyła się Grazyna Jasińska i Burmistrz, Pani Grażyna wskazła, że 18 dzieci z gminy przyszło do szkoły w Stoczku, a co za tym idzie większe dochody w postaci subwencji oświatowych.

Kolejny punkt, w którym pytanie zadaje Pani Danuta Żebrowska, która odnosi się do pracy placówek oświatowych. Chwali i dziękuje za prace Pani Wiesławie Milczuk. Chwali wyniki w Gimnazjum.

Teraz kolejne informacja o działalności klubów, ale  pytań nie ma więc można przejśc do inwestycji w mieście. W tym punkcie też nie ma pytań.

Teraz dopiero głosują, i głosują przy jednej osobie wstrzymującej, wszyscy są za.

Ale już wszystko wraca na odpowiednie tory.

Teraz Przewodniczący Artur Piskorz wyrwał się przed szereg, zapomniał o tym, że uchwałę za wykonanie budżetu za pierwsze półrocze 2018 musi przeczytać najpierw Skarbnik Grażyna Jasińska.

Punkt 11 przyjęty.

Wznawiamy obrady.

Teraz przerwa 5 minutowa, pora na kawę ;).

Nie ma pytań więcej, więc głosowanie. Oczywiście nie będzie tu niespodzianek i przyjęte zostały zmiany przy 10 głosów za, jednym przeciwnym i  czterech wstrzymujących się.

Radny Wiśniewski pyta o poziom zadłużone w stosunku do innych gmin. Trochę niepotrzebnie, bo informacja jest kolportowana już i w formach ulotek i na stronach miasta. Osobiście uważam to za niedopuszczalną formę kampanii wyborczej bo czas i treść są niestosowne. O tym można przeczytać TUTAJ

Jak tak dalej pójdzie to bateria może paść, a wraz z nią relacja 😀

Pytanie zadał Pan Artur Piskorz o sposób naliczania zadłużania. To nowość, bo pytania na sesji Pana Artura przez ostatnią kadencję można policzyć na przysłowiowych palcach jednej dłoni.  Ale może było ich o kilka więcej, pamięć jest zawodna.

Pani Grażyna Jasińska mówi, że budżet przyszły będzie o wiele lepszy. A to dlatego, że mieszkańcy nieco zubożeli przez co subwencja wyrownawcza będzie wyższa.

Proszę bardzo, Pani Aneta jest 😉 Tylko dlaczego nie obok Pana Artura Piskorza?

Pani Grazyna Jasińska mówi, że zatrudniła nowego pracownika teraz, tylko po to, żeby mogła płynnie przekazać swoje obowiązki.

Ajjjj, Pani Aneta Senterkiewicz-Soćko jednak jest 😉 Tylko nie siedzi na swoim miejscu. Przepraszam jeśli kogoś to zabolało 😉

Na jakie realne inwestycje miasto może liczyc po 2019 ? pyta Marcin Sentkiewicz

Czyli Salomonowe rozstrzygnięcie, spłacamy za dwa lata, a do tego czasu płacimy trochę. Czyli można powiedzieć, że każdy ma rację.

Czyli wszystko jasne, rozstrzygnięcie sporu kredytowego: spłacamy kredyt przez dwa lata w bardzo niskich ratach, dopiero 2021, 2022 będą te raty zdecydowanie wyższe.

Jednak chodziło o Pana Kota, mówi Pani Grażyna Jasińska, że Pan kandydat nie do końca pisze prawdę. Innymi słowy  można powiedzieć pisze bzdury.

Na szybkiego zadłużamy miasto, kontynuuje Radny Sentkiewicz, plan przygotowany jest prawdziwy, ale tylko na papierze, bo fizycznie jest nierealny.

Troszeczkę Pan Radny zawile tłumaczy, ale zobaczymy jak na to odpowie Grażyna Jasińska.

„Mnie jako radnego interesuje ile mamy do zainwestowania po rozdziale pieniędzy na nasze statutowe działalności”

Teraz mówi Radny Sentkiewicz, dopytuje o spłatę kredytów. Pyta Pani Jasińskiej, dlaczego co innego mówiła na komisji, a co innego teraz. Dlaczego mamy takie małe zadłużenie, to dlaczego nie możemy wziąć kredytów.

Pan Wiśniewski zaproponował, żeby niewykorzystany kredyt przeznaczyć na inną inwestycję. Pani Grażyna sprostowała, że jest to niemożliwe.

Spłata kredytu zacznie się w 2019 roku, prostuje Pani Grażyna Jasińska

Nigdy nie użyłam słowa, że spłacamy kredyt za pięć lat- takie informację mnie bolą. Informacja jest zmanipulowana.

Kredyt oprocentowany jest w wysokości 3,38%

Kredyt to 215 tysięcy, a nie 250 tysięcy, powiedziała skarbnik. To chyba przytyk do informacji z komentarza Pana Andrzeja Kota.

Jestem skarbnikiem do 19 października- mówi Grażyna Jasińska

Wygląda na to, że Skarbnik ma dobre intencje, przedstawiła swoje wątpliwości.

Nowa rada miasta będzie dopiero po 16 września, dlatego chciałabym aby nikt mi na koniec nie zarzucił że czegoś nie dopilnowałam. Mówi Skarbnik

„Tych pieniędzy nie ruszę” mówi Burmistrz.

Teraz mówi Janusz Rosa, który mówi, żeby ograniczyc zadłużanie miasta. Chodzi o to, żeby zgode na zaciąganie kredytu zaciągniętego na bydowę ulicy Szkolna ograniczyc do 140 tysięcy pomniejszoną o wysokość dotacji.

Na takie stwierdzenie zareagowała skarbnik, prostując, że nie jest niewiadomą, tylko uzależniona o od wysokości realizacji zadania.

Radny Szczepańczyk pyta, czy wielkość dotacji  w ulicę Szkolną jest wielką niewiadomą.

Ale juz koniec, stanowiska komisji.

Z kupki na kupkę, z działu do działu. Jak to miał kiedyś powiedzieć jeden z radnych miejsko gminnych jeszcze: „Po to są te przedziały, rozdziały, żeby chłopy nie wiedziały gdzie się pieniądze podziały”. Tak to teraz wygląda nieco zabawnie.

Teraz zmiany budżetu, czyta Pani Skarbnik Grażyna Jasińska

Od nowej kadencji głosowanie na sesjach ma być przez urządzenia, albo imienne z podaniem na stronie miejskiej. Ma być bardzie transparentnie.

Na sesji jest 14 radnych, niema wiceprzewodniczącej Anety Senterkiewicz-Soćko

Coś wisi w powietrzu, ale atmosfera jest tak gęsta, że nie może spaść 🙂

Kolejne punkty są przyjmowane.

Jesteśmy przy punkcie 7

To jest porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Wręczenie odznaczeń nadanych przez Prezydenta RP dla radnych Rady Miasta oraz pracowników Urzędu Miasta.
 3. Wnioski do porządku obrad.
 4. Przyjęcie protokołu z XXXV sesji Rady Miasta.
 5. Interpelacje i zapytania.
 6. Informacja Burmistrza Miasta z wykonania uchwał Rady Miasta i działalności w okresie od poprzedniej sesji.
 7. Podjęcie uchwały Nr XXXVI/196/2018 w sprawie wyrażenia zgody na dzierżawę nieruchomości gruntowych.
 8. Podjęcie uchwały Nr XXXVI/197/2018 w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy najmu nieruchomości.
 9. Podjęcie uchwały Nr XXXVI/198/2018 w sprawie zmiany Statutu Miasta Stoczek Łukowski.
 10. Podjęcie uchwały Nr XXXVI/199/2018 w sprawie zmian budżetu miasta na 2018 rok.
 11. Podjęcie uchwały Nr XXXVI/200/2018 w sprawie wyrażenia zgody na obciążenie nieruchomości służebnością przesyłu.
 12. Przyjęcie informacji z wykonania budżetu miasta za I półrocze 2018 roku.
 13. Informacje jednostek organizacyjnych Miasta o dochodach i wydatkach za I półrocze 2018 roku.
 14. Kultura i sport w mieście Stoczek Łukowski.
 15. Informacja z realizacji inwestycji w mieście.
 16. Informacja Burmistrza Miasta Stoczek Łukowski o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2017/2018.
 17. Informacja Kierownika Warsztatu Terapii Zajęciowej dotycząca użyczenia pomieszczeń w budynkach Zasadniczej Szkoły Zawodowej na potrzeby Warsztatu.
 18. Informacja o pismach wpływających do Rady Miasta.
 19. Wnioski stałych Komisji Rady Miasta.
 20. Realizacja wniosków zgłaszanych przez Komisje Rady Miasta na poprzedniej sesji.
 21. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
 22. Wolne wnioski.
 23. Zamknięcie obrad.

Na te pytania Burmistrz będzie odpowiadał pod koniec sesji.

Sentkiewicz pyta, dlaczego Burmistrz w czasie swoich godzin pracy prowadzi agitację wyborczą.

Atmosfera na sesji grobowa… Nikt się nie usmiecha, to nie jest radość z faktu dobiegnięcia do mety…

Kolejne pytanie Karoliny Waleckiej dotyczy sytuacji w Miejskim Ośrodku Kultury, a konkretnie o bezpłatny urlop Dyrektora Macieja Morenia.

Na początku Marcin Sentkiewicz zapytał, czy Rada Miasta ma jakies narzedzia, aby spowodować, by Burmistrz miasta poszedł na zaległy urlop.

Jesteśmy z relację nieco spóźnieni. Ale wydaje się, że wiele nie przegapiliśmy, bowiem sesja dopiero oficjalnie została wznowiona. Wcześniej były odznaczenia państwowe. Była również Pani Małgorzata Bogusz.

32
Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
warszawiak
Gość
warszawiak

Stoczek potrzebował zminy władzy i tu raczej wszyscy są zgodni.Który z trójki kandydatów jest najlepszy ,to niech kazdy sam osądzi.Spory i wasnie nie zbudują Wam ,,Koziary,, przyszłosci.Mocnym kandydatem zaczyna być Pan Marcin ale szyld PIS-u moze nie byc pomocny.Pan Piskorz popełnił błąd Komorowskiego -myslał ,ze nie ma z kim przegrac a teraz nie moze wygrc.Pan Kot ,może i ma duzo zapału ale przez wielu jest postrzegany jako ,,łukowiak,,.Mieszkancy Stoczka są podzieleni i zdecyduje niewielka róznica głosów, dlatego wazny jest kazdy głos. Co do powiatu to liczą sie trzy osoby : Stoczek raczej zagłosuje za Gołęgowskim, Gmina ,zwłaszcza jej młodsza częsc… Czytaj więcej »

koziar
Gość
koziar

Szanowny panie dla którego zapewne Warszawa jest szczytem możliwości 🙂 wypisujesz na swoich jakbyś był inny skoro jesteś stąd pisz jawnie …. ps. nic z Twoich proroctw się nie sprawdziło, a dyrdymały które wypisujesz zachowaj dla siebie !

warszawiak
Gość
warszawiak

Panie Koziar, nie wiem gdzie szczytujesz ale chyba jest to nisko położone.Kampania wyborcza to gra ,w której stosuje sie miedzy innymi krypto sugestie w celu stworzenia ,,polityka fiction,,.Budujesz w ten sposób przekaz, który podprogowo wpływa na decyzje wyborcze takich jak ty.Moje wpisy to nie proroctwa tylko budowanie poparcia.Zobacz co zrobił zamieszczony tuz przed ciszą wyborcza artykuł zatytułowany ,,Sentkiewicz wygrywa bez dogrywki a Wójt z problemami,,.Dzięki temu nie ma drugiej tury a Chudek zrobił wynik.

koziar
Gość
koziar

Panie warszawiak” obrażasz mnie, co źle o Tobie to świadczy…
Przyznaję art. był trafnie zatytułowany … czyżby to twoja zasługa ?! można odnieść nieodparte wrażenie że przypisujesz sobie sukces !

Daan
Gość
Daan

Rage paru osób potrafiących rżnąć „kozaczków” w internecie jest po prostu śmieszny. Nie masz odwagi powiedzieć tego o czym piszesz danemu człowiekowi? To, że się tak wyrażę (o ile redaktor pozwoli), gęba na kłódkę i siedź cicho. A jeśli jesteś taki mocny i masz porządne układy dlaczego sam nie wystrtowałeś/aś w wyborach i nie pokarzesz co dla Naszego „Domu” potrafisz i możesz zrobić…

Mateusz
Gość
Mateusz

Nie chce się czytać tej fali nienawiści. Dajcie już spokój i nie wycigajcie brudow. Ludzie chcą w spokoju i ciszy zastanowić się nad wyborem. Takie pisanie grupy kilku, tych samych osób nie pomaga. Jesteśmy tylko ludźmi. A wy potraficie tutaj wypisywac ale na fb nikt nie napisze pod zdjęciem danego komentarza z imienia i nazwiska co mu nie pasuje w danym kandydacie. Skoro wiesz ze ten kandydat ci nie pasuje to zachowaj to dla siebie i zagłosuj zgodnie ze swoim przekonaniem. Nie zasmiecaj portalu. Nikt już nie ma ochoty czytać tylko narzekań i negatywnych opinii na kandydatów i radnych. Cieszę… Czytaj więcej »

konkurencja
Gość
konkurencja

podsumowując, dotychczasowe władze miasta i jednostek podległych można określić mianem towarzystwa wzajemnej adoracji w postaci klasyczna grupy trzymającej władzę, a ich działania mianem niewymuszonej acz dobrowolnej kpinie prowadzącej do stagnacji miasteczka Dobrze że idzie NOWE … miejmy nadzieję że Nowy burmistrz będzie miał przysłowiowe j. wybierajcie rozsądnie !

Myślący o Przyszłości
Gość
Myślący o Przyszłości

Dzień Dobry Wszyscy kandydaci na przyszłego Burmistrza Stoczka przedstawili swoje programy i na temat relacji z gminą wypowiedzieli się mniej więcej „będziemy z gminą współpracować”!. Żaden nie będzie nic robił w sprawie ewentualnego połączenia obu jednostek. Tym samych wszyscy kandydaci dla mnie są skreśleni bo wszystkim zależy na pensji i władzy a nie dla lepszej przyszłości mieszkańców i naszego miasta. DRAMAT Stoczka będzie trwał nadal! 🙁 Przedstawiam państwu trochę cyfr które pokazują jak mali jesteśmy. Liczba ludności Jednostek Terytorium Samorządowego w pow. łukowskim(Dane z Wikipedii): 2 719 Miasto Stoczek 7 992 Gmina Stoczek 4 034 Gmina Serokomla 4 768 Gmina… Czytaj więcej »

szalona
Gość
szalona

załorać stoczek i zasiać kukurydza,a masz list jeszcze od córki leśniczego.

Tracz
Gość
Tracz

„Mieszkańcy gminy błędnie myślą”…. Wy Koziary chcieliście się odłączyć od Gminy, bo „chamami” pogardzaliscie, a teraz jeszcze winę zrzucacie na mieszkańców gminy… Szczyt obłudy i szczyt chamskiego, dennego koziarskiego myślenia. Wy Stoczkowiacy nigdy nie nauczycie się rozumu… To wy przyczyniliscie się do upadku tego miasteczka. To wasza wina. I teraz trzeba uderzyć się w piersi, przeprosić, pokrajać, a nie zalać winę na „chamów”, ktorymi tak bardzo gardzicie… A wg.mnie to po co gminie soczek? Np. Krzywda, Stanin, Trzebieszow miastami nie są i dobrze sobie radzą… Zaorac Stoczek i zasadzic 15 h buraków… Będzie to samo co i teraz jest.

Chłop z rynku
Gość
Chłop z rynku

Popieram panie Tracz, zapomnieli już kto referendum przeprowadził za rozłączeniem a teraz winnych sie doszukuje.Oczywiście mozna połączyc Miasto z Gmina ale raczej jak tak dalej będzie to Gmina przejmnie Miasto na licytacji komorniczej:). Tylko co wtedy z Radnymi Miejskimi,kto by ciągle narzekał jak to ciężko muci pracować i jaki on wspaniały a inni to nic nie robia i tak wszyscy na kazdego po kątach narzekają i płacza:).

Marek K
Gość
Marek K

Taaaa…. Wracaj pchać swój pług…

Myślący o Przyszłosci
Gość
Myślący o Przyszłosci

Do pana Tracza Proszę mi pokazać miejsce w którym zrzucam winę na mieszkańców gminy jak Pan napisał? Nic takiego nie napisałem bo tak nie uważam. I ma Pan racje i ja też tak sądzę ze jest to wina miejskich ówczesnych włodarzy którzy wykazali się egoizmem i krótkowzrocznością. Tak i to mieszkańców Stoczka wina że to miasto się zwija. Podaje Pan przykład Krzywdy, Stanina, Trzebieszowa. Ale nie do końca to dobry przykład. Bo w czy tych gminach np. wieś Krzywda jest oddzielną jednostką od otaczającej jej gminy Krzywda? Nie. Krzywda, Stanin, czy Adamów to centralne punkty swoich gmin, i tam jest… Czytaj więcej »

Grzegorz
Gość
Grzegorz

O ile dobrze pamiętam nie ówcześni włodarze ,czyli Pan Burmistrz Janusz Król ani Sekretarz Marek Czub ,byli inicjatorami referendum podziałowego. Byli zdecydowanymi przeciwnikami takich rozstrzygnięć ponieważ wiedzieli,że miasto samo z czasem przepadnie , znali system podziału subwencji i wielkość wpływów do uwczesnego budżetu z terenów wiejskich i miejskich . Prosta matematyka. Garść zagorzałych koziarów , można powiedzieć swoistych lokalnych ksenofobów i rasistów namieszała ludziom w głowach zwykłymi kłamstwami o raju Stoczek , prawdopodobnie kierując się pobudkami osobistymi spowodowanymi chęcią spełnienia się w Radzie Miasta lub chęcią dostania się na wyższe stołki… Egoizm prowadzący do tragedii. To jest prawdziwa historia podziału.… Czytaj więcej »

Tracz
Gość
Tracz

Panie Grzegorzu! 100% prawdy w Pańskim wpisie. Jeden z tych (pożal się Boże) „ojców” podziału do dziś jest prezesem pewnego związku zawodowego na terenie miasta i na terenie gminy… Że nie ma wstydu ten człowiek.

Andrzej Kot
Gość
Andrzej Kot

Szanowny Panie przeanalizowałem pański wpis i pańskie odnośniki. Fajnie to wygląda tylko dlaczego Pan nie wklei np. z pierwszego linku Podsumowania, gdzie dobitnie stwierdza się że jest to długoterminowe, wymagające wiele nakładów finansowych itp. zadanie. Zapomniał Pan także, że ta ustawa powstała w czerwcu 2015 roku i nic do dnia dzisiejszego się nie dzieje- wskaże mi Pan jednostki w Polsce, które się połączyły.I to tyle jeśli chodzi o sprawy formalne połączenia. Drugą sprawą, tak jak dałem odpowiedź na pytanie-jest zgoda mieszkańców gminy. Jestem przekonany, że w 90% jak nie więcej było by przeciwne połączeniu, a dlaczego to każdy rozsądny zna… Czytaj więcej »

Myślący o Przyszłości
Gość
Myślący o Przyszłości

Do p. Andrzeja Kota „…jest to długoterminowe, wymagające wiele nakładów finansowych itp. zadanie. Zapomniał Pan także, że ta ustawa powstała w czerwcu 2015 roku i nic do dnia dzisiejszego się nie dzieje- wskaże mi Pan jednostki w Polsce, które się połączyły.I to tyle jeśli chodzi o sprawy formalne połączenia.” Czyli panuje u pana „NIEDASIZM” Był już taki przypadek i piszą o tym w linku (Zielona Góra) Nie było więcej takich przypadków bo nie ma chyba w Polsce drugiej tak absurdalnej sytuacji że tak malutkie miasteczko postanowiło się „wyciąć” z okalającej jej gminy. Co innego połączyć dwie gminy gdzie są dwa… Czytaj więcej »

Andrzej Kot
Gość
Andrzej Kot

Nie lubię tego słowa, ale obecnie uważam w tym przypadku NIEDASIZM. Dlaczego to już wyjaśniłem i trafnie to określił komentujący pod nickiem Tracz. Pomijasz najważniejszy aspekt w tej sprawie- ZGODĘ MIESZKAŃCÓW GMINY.

Zazi
Gość
Zazi

Bardzo dobry wpis. Jeżeli szybko nie odłożymy na bok tej całej walki między mieszkańcami gminy wiejskiej i miejskiej, to niedługo nie będzie o co walczyć. Wystarczy obejrzeć piramidę wieku dla miasta i gminy żeby zobaczyć, że najpierw wyludni się miasto, które w ciągu następnych 8-10 lat dobije do liczby 2 tyś. mieszkańców, a później wyludni się też gmina (piramida wieku jeszcze gorsza niż miasto). Do tego warto dodać, że wiele osób po prostu jest zameldowanych w mieście lub gminie, a mieszkają w okolicznych miastach.