Sesja Rady Gminy (zapis relacji na żywo)

gmina sesja

Relację najlepiej czytać od dołu strony.

Przewodniczący zamknął sesję posiedzenia Rady Gminy.

To taka ciekawostka, bo w tym przypadku górę wziął podział administracyjny, nad podziałem kościelnym, a przecież święto jest bądź co bądź kościelne…

Głos zabrała Iwona Brodzik, która przygotowała zaproszenia do Mizar na godzinę 16.00, ma tam się odbyć Święto Miodu i Ogrodu. Zaproszenia również zostały przygotowane na gminne dożynki w Jedlance 3 września. Zostały one po raz pierwszy poza parafią w Stoczku.

Informuje również, że odbyło się spotkanie władz Starostwa Powiatu z mieszkańcami Wólki Poznańskiej dotyczące budowy drogi do Rudnika.

Wójt mówi, że ruszyły budowy kanalizacji a także sali widowiskowej w Starych Kobiałkach.

Jeszcze oficjalne podziękowania i brawa dla Iwony Brodzik, za zwycięstwo w nieoficjalnym konkursie dla Bibliotekarza Województwa.

Wywołało to wesołość całej sali.

Radny Mirosław Kępka, zgłosił wniosek formalne o zamianę krzesła dla Przewodniczącego.

W podziękowaniach wtóruje Panu Bernardowi wtórował i przyłączył się do podziękowań Radny Andrzej Rosa.

Mówi, że ma chorobę tych dróg, mówi, że w pierwszej kolejności chciałby podziękować za przekazanie środków na droge powiatową w kierunku Adamowa.

Wolne wnioski. Mówi Bernard Pyra.

Rada Gminy chętnie przyjęła powiększenie majątku gminy.

Radni będą głosować nad przyjęciem od powiatu trzech działek ok 5ha. Chodzi o działki, które zostały przekazane na Skarb Państwa. Stało się tak w wyniku śmierci mieszkańca Zgórznicy, który nie przekazał ich żadnym spadkobiercom.

Uchwała o godzinach dla nauczycieli również przyjęta.

Uchwała przyjęta jednogłośnie.

Kolejna uchwała dotyczy wynagrodzenia dla sołtysów. Gmina po raz kolejny mierzy się z problemem, jak wynagradzać sołtysów za zwrot kosztów podróży w obrębie sołectwa. Dotychczasowe uchwały uchylał Wojewoda.

Wracamy powoli do obrad.

Na zewnątrz piękna pogoda, humory dopisują.

Techniczna przerwa 10 minut zarządzona przez Przewodniczącego.

Rada podniosła stawkę ekwiwalentów dla strażaków OSP za szkolenia z 5 do 10 złotych. Wszyscy za.

Od jakiegoś czasu próbujemy namówić druhów strażaków do udziału w szkoleniach. Bez szkoleń, nie ma strażaków. 20 zł za godzinę taką mamy stawkę za godzinę za udział w akcji ratowniczej. To jest najwyższa stawka w powiecie. Nie żałujemy. Jeśli chodzi o szkolenia to 5 zł za godzinę, ta z kolei stawka jest jedną z najniższych w powiecie. Dlatego warto by tę kwotę podnieść do wysokości średniej powiatowej, czyli 10 zł.

Na sesji jest obecnych 12 radnych.

Kolejny punkt to ekwiwalent dla OSP

Mamy na etapie oceny kolejny projekt, który mam nadzieję na 10-15 lat załatwi sprawę sprzętu w szkołach- mówi Wójt.

Wójt Marek Czub mówi o wsparciu dla szkół w postaci kilkudziesięciu komputerów. Wójt wskazuje, że stary sprzęt informatyczny był bolączką gminnych szkół. Sprzęt ma być dostarczony w ciągu miesiąca.

Przewodniczący Witold Dadacz otworzył przed chwilą obrady.

Na sesji obecna jest również Iwona Brodzik, która przedwczoraj odebrała bardzo ważne wyróżnienie. Będziemy o tym pisali nieco szerzej.

Powoli wszyscy radni zajmują miejsca, choć jeszcze sporo osób brakuje.

Na radnych na stolikach czekał świeżutki numer Wspólnoty, na okładce której jest Wójt Marek Czub. Każdy może przeczytać wywiad o budowie dróg.

Za chwilę rozpocznie się sesja Rady Gminy.

Zanim zostawisz komentarz, przemyśl jego treść. Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w sieci i może Ci grozić odpowiedzialność karna lub cywilna, ze strony osób, które mogą się poczuć pomówione lub zniesławione. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za zamieszczone w komentarzach treści.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o